Aktualności

19.06.2006

Siatkarze MOS Wola - wicemistrzowie Polski u burmistrza Woli i w ...telewizji.

Władze Dzielnicy Warszawa Wola, z panem burmistrzem Zdzisławem Sipierą na czele, przyjęły w ratuszu i nagrodziły drużynę siatkarzy MOS Wola - wicemistrzów Polski kadetów. Relację ze spotkania zaprezentowała w wiadomościach sportowych TVP 3.

 • Burmistrz Dzielnicy Wola p. Z. Sipiera z siatkarzami MOS Wola.
  Burmistrz Dzielnicy Wola p. Z. Sipiera z siatkarzami MOS Wola.
 • Wiceburmistrz p. M. Serzycki, dyr. Zimnicki i siatkarze
  Wiceburmistrz p. M. Serzycki, dyr. Zimnicki i siatkarze
 • Wspólna fotografia gospodarzy dzielnicy z naszą ekipą MOS Wola
  Wspólna fotografia gospodarzy dzielnicy z naszą ekipą MOS Wola
 • Humory dopisywały.Od lewej F. Drzyzga, P. Strzeżek, W. Pawlewicz i R. Iliński
  Humory dopisywały.Od lewej F. Drzyzga, P. Strzeżek, W. Pawlewicz i R. Iliński

Władze Dzielnicy Warszawa Wola, z panem burmistrzem Zdzisławem Sipierą na czele, przyjęły w ratuszu i nagrodziły drużynę siatkarzy MOS Wola - wicemistrzów Polski kadetów. Relację ze spotkania zaprezentowała w wiadomościach sportowych TVP 3.

W spotkaniu , które odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Wola, siatkarze MOS Wola, wicemistrzowie Polski 2006 byli gośćmi władz dzielnicy.

Delegację MOS Wola przywitał pan burmistrz Zdzisław Sipiera. Obecny był również pan wiceburmistrz Michał Serzycki , odpowiedzialny za sport i oświatę na Woli. W spotkaniu uczestniczyli także wysocy urzędnicy Wydziału Oświaty i Wydziału Sportu Dzielnicy Warszawa Wola.

Dyrektor MOS Wola i jednocześnie trener srebrnej drużyny , Krzysztof Zimnicki, przedstawił swoich podopiecznych, opowiedział o drodze, którą przebyła drużyna do tytułu wicemistrza Polski.

Pracę z zespołem rocznika 1989 trener Zimnicki rozpoczął pięć lat temu, po zakończeniu współpracy z rocznikiem 1984, z którym zdobył tytuł mistrza Polski kadetów w roku 2001.

Po pięciu latach szkolenia , w tym sezonie drużyna kadetów rozegrała 29 oficjalnych spotkań mistrzowskich, z których wygrała 26 meczów i trzy przegrała ( stosunek setów 83 - 15). Warto dodać , że nasza drużyna w drodze po medal , 22 mecze w rozgrywkach  o mistrzostwo Polski wygrała 3:0.

Oprócz oficjalnych meczów , w minionym sezonie kadeci MOS Wola rozegrali wiele spotkań towarzyskich, jak np. wygrany turniej międzynarodowy w Wiedniu "Hithalter CUP", niespodziewane zwycięstwo w super silnie obsadzonym turnieju Międzynarodowym "WOLA - CUP", gdzie sitkarze MOS Wola pokonali m.in. SMS Spałę, DelicPol Częstochowę czy reprezentację narodową Austrii.

Gospodarze dzisiejszego spotkania w Urzędzie Dzielnicowym, burmistrzowie Woli,  wręczyli każdemu członkowi  drużyny MOS Wola list pochwalny od burmistrza dzielnicy Wola, album oraz nagrodę w postaci markowego sprzętu sportowego ( buty siatkarskie do grania lub odzież sportową firmy Asics).

Następnie nasi siatkarze , na prośbę burmistrzów , opowiadali o finałowym meczu z Czestochową, o całych mistrzostwach, o wrażeniach z kończącego się sezonu, itd. Gospodarz spotkania pytał także o plany na przyszłość ( życiowe i sportowe)  poszczególnych siatkarzy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Nasza ekipa wręczyła panu burmistrzowi Zdzisławowi Sipierze duże, oprawione zdjęcie srebrnej drużyny MOS Wola. Wszyscy gospodarze otrzymali drobne pamiątki z symbolem MOS Wola oraz nasze firmowe, mosowskie koszulki T-Shirt.

W czasie spotkania zjawiła się ekipa telewizyjna TVP 3, która później w serwsie sportowym zamieściła relację ze spotkania w wolskim ratuszu.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy