Aktualności

14.04.2006

Mazowiecki SPORT Express o awansie dwóch drużyn MOS Wola do finałów MP.

Tygodnik Mazowiecki SPORT Express (Nr 6 z 10-17 kwietnia) zamieścił relacje z turniejów półfinałowych mistrzostw Polski kadetek w Łodzi i kadetów w hali MOS-u w Warszawie.Dwa zespoły MOS-u Wola wywalczyły awans do finałów mistrzostw Polski...

  • Mazowiecki SPORT Express
    Mazowiecki SPORT Express

Tygodnik Mazowiecki SPORT Express (Nr 6 z 10-17 kwietnia) zamieścił relacje z turniejów półfinałowych mistrzostw Polski kadetek w Łodzi i kadetów w hali MOS-u w Warszawie.
Dwa zespoły MOS-u Wola wywalczyły awans do finałów mistrzostw Polski.
Oprócz relacji z półfinałów w tygodniku są wywiady z Fabianem Drzyzgą i Małgosią Lizińczyk, ilustrowane ich zdjęciami.

W relacji z półfinału kadetów pt. "Jak burza  -  ROZDALI  KARTY " czytamy m. in.
" Półfinałowy turniej mistrzostw Polski kadetów, rozgrywany w hali MOS Wola przy ulicy Rogalińskiej, zakończył się sukcesem gospodarzy. Komplet wygranych spotkań, ani jednego straconego seta, w wielu momentach dojrzała, skuteczna postawa - warszawscy siatkarze aspirują do miejsca na podium w tegorocznych rozgrywkach..."

"...Pomimo wybornej postawy, trener wolskich kadetów, Krzysztof Zimnicki, ostrzega przed huraoptymizmem - w tej kategorii wiekowej zawodników często ponosi ułańska fantazja.
Najlepszym zawodnikiem MOS wybrano Igora Łukasika (17 punktów z Maratonem , 10 z Andrychowem). Czy wespół z kolegami będzie juz niedługo cieszył się ze złotego medalu "...

W sprawozdaniu z półfinału kadetek w Łodzi pt. " Zły początek - DRUŻYNA Z CHARAKTEREM " czytamy m.in. " Półfinałowy turniej mistrzostw Polski kadetek, rozgrywany na parkietach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zakończył się szczęśliwie dla siatkarek MOS Wola. Jednak najpierw pojawiło się wiele momentów zwątpienia. (...)
... Spotkanie z gospodyniami to z kolei wahania nastrojów. Po klęsce w trzecim secie, wydawało się, że na dobrej drodze do zwycięstwa jest SMS. Siatkarki z Rogalińskiej walczyły jednak do upadłego i rozstrzygnęły emocjonujący tie break na swoją korzyść. (...)
- W takich chwilach nieistotne są indywidualne osiągnięcia. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za wielka ambicję, nieustępliwość i charakter - podsumował trener Wójcik.


Wywiad z Fabianem Drzyzgą:

Który zespół postawił wam najtrudniejsze warunki?
- Momenty naprawdę dobrej gry miała Gwardia Wrocław, która przystąpiła do meczu z nami niezwykle zdeterminowana, bowiem walczyła o wyprzedzenie Maratonu.
Jakie są mocne i słabe strony waszej drużyny? - Musimy poprawić przyjęcie, gdyż uważam, że to nasza największa bolączka. Nie zawsze na odpowiednim poziomie jest zagrywka. O mocnych stronach nie chcę mówić, ponieważ postaramy się pokazać je rywalom na boisku.
Jesteście  jednym z faworytów rozgrywek. Czy kibice mają już mrozić szampany?
- Nie można zapeszać ! Trenujemy skoncentrowani, by jak najlepiej zaprezentować się w finałach. Chcemy spełnić marzenie o złotym medalu.

Wywiad z Małgorzatą Lizińczyk :

Jak oceniasz postawę MOS w półfinałach?
- Cieszy nasza ambicja i wola walki. Na sukces , którym niewątpliwie jest awans do finałów, ciężko zapracowałyśmy. Walczyłyśmy niczym prawdziwa drużyna. Nie wyszedł mecz z Gedanią, kiedy po pierwszym niezłym secie, uszło z nas powietrze.
Nie było momentów zwątpienia?
- Przeżywalismy chwile, w których wydawało się, że wszystko stracone. W decydującym meczu z Bielsko Białą było 0:2 w setach, zaś w trzecim rywalki prowadziły już sześcioma punktami. Jednak udało się wygrać po horrorze. Takie momenty bardzo scalają zespół.
Z jakimi nadziejami pojedziecie na finały?
- Murowanym faworytem do złotego medalu jest Gwardia Wrocław, my nim nie jesteśmy.

Zachęcamy do lektury tygodnika.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy