Kolejne derby Warszawy w II lidze mężczyzn dla MOS Wola. Zwycięstwo za trzy punkty z AZS Uniwersytet Warszawski

Siatkarze MOS Wola wygrali derby Warszawy z AZS UW za trzy punkty, ale po ciężkiej walce, szczególnie w dwóch ostatnich setach. MOS Wola - AZS Uniwersytet Warszawski 3:1(25:21)(20:25)(26:24)(25:23). Gratulacje!

MOS Wola Warszawa - AZS Uniwersytet Warszawski 3:1(25:21)(20:25)(26:24)(25:23)

Fotogalerię z meczu można oglądać na stronie MOS Wola na facebooku:

UMKS MOS Wola – Czołg AZS UW 3:1 (25:21, 20:25, 26:24, 25:23)

UMKS MOS Wola Warszawa: Wojtulewicz, Wójcik, Hes, Monkiewicz, Kańczok, Bączek, Jaglarski (L) oraz Kubeł, Sęk, Siuta.

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski: Sutyniec, Kleczaj, Ignatowski, Żuber, Żyłkowski, Nieora, Koncewicz (L) oraz Raba, Michalak, Turkot.

Derby Warszawy na korzyść MOS-u

Podopieczni Krzysztofa Wójcika wygrali kolejne derby Warszawy. Tym razem zmierzyli się z Czołgiem AZS Uniwersytet Warszawski i pokonali ich 3:1 (25:21, 20:25, 26:24, 25:23). Jak do tej pory MOS pozostaje w Warszawie niepokonany.

Skutecznym atakiem pierwszą partię rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Wójcika, jednakże goście szybko odpowiedzieli podobną akcją (1:1). Asem serwisowym popisał się Jakub Monkiewicz (5:3). Skuteczna zagrywka Pawła Sutyńca pozwoliła na doprowadzenie do remisu (5:5). W początkowej fazie seta walka toczyła się punkt za punkt (8:8). Dziewiąty punkt atomowym atakiem zdobył Mateusz Kańczok. Po błędach w ataku gości zawodnicy MOS-u wyszli na czteropunktowe prowadzenie (13:9). Skuteczny blok Mateusz Kańczoka i Jakuba Monkiewicza dał podopiecznym Krzysztofa Wójcika czternasty punkt. Dwupunktowe prowadzenie utrzymywało się przez dłuższą część seta (16:14). Akademicy zdołali jednak doprowadzić do remisu (16:16), jednakże drużyna z Woli nie pozwalała objąć im prowadzenia w meczu, utrzymując dwupunktowy dystans (20:18, 23:21). Piłkę setową do gry wprowadzał Paweł Sęk. Autowy atak gości dał podopiecznym trenera Wójcika zwycięstwo w pierwszym secie.

Pierwszy punkt padł łupem gospodarzy po autowym ataku podopiecznych Macieja Kosmola. Już w pierwszej fazie seta MOS Wola wypracował sobie czteropunktową przewagę (4:0). Przewaga trzech oczek utrzymywała się dłuższą część seta, jednakże drużyna Uniwersytetu Warszawskiego zdołała wyjść na prowadzenie (7:6). Na potrójny blok nabił się Maciej Ignatowski. Dzięki skutecznemu atakowi Mateuszka Hesa udało się doprowadzić do remisu (8:8). Błąd w komunikacji wśród Akademików pozwolił na wyjście zawodnikom MOS-u na prowadzenie (10:9), które jednak nie utrzymało się długo, bowiem błędy w zagrywce oraz nieskuteczne bloki dały ponownie Akademikom przewagę (16:12). Skuteczny blok Konrada Bączka oraz Artura Kubła dał MOS-owi czternasty punkt. Z przechodzącej piłki zaatakował Paweł Sęk (16:18). Skuteczny atak Jakuba Monkiewicza pozwolił na zniwelowanie dystansu do jednego punktu (19:20). W końcówce seta to Akademicy prowadzili trzema punktami (23:20). Seta zakończył skuteczny atak gości z przechodzącej piłki (25:20).

Błąd w komunikacji pomiędzy Marcinem Wojtulewiczem a Jakubem Monkiewiczem dał Akademikom pierwszy punkt, jednakże atomowym atakiem odpowiedział na to Mateusz Kańczok (1:1). Skuteczny atak Mateusza Hesa dał podopiecznym Krzysztofa Wójcika dwupunktowe prowadzenie (6:4). W krótkim czasie zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego doprowadzili do remisu (6:6), jednakże zawodnicy MOS-u zdołali ponownie wypracować dwupunktową przewagę (9:7), którą ponownie utracili (9:9). Atak po antence Michała Wójcika dał punkt przewagi Akademikom (10:9). Skuteczna zagrywka Cezarego Żyłkowskiego pozwoliła Akademikom na wypracowanie trzech oczek przewagi (13:10). Zawodnicy MOS-u zdołali doprowadzić do remisu (14:14). Skuteczny atak gości pozwolił im na wypracowanie dwupunktowej przewagi (18:16). Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Mateusz Hes (18:18). Po punktowym bloku Konrada Bączka drużyna MOS-u wyszła na dwupunkowe prowadzenie (20:18), które w szybkim czasie oddali przeciwnikom (21:22). W końcówce seta wywiązała się walka na przewagi, większą skutecznością wykazali się zawodnicy MOS-u i zwyciężyli 26:24.

Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Michał Wójcik. Mateusz Hes popisał się skutecznym atakiem z lewego skrzydła (3:1). W początkowej fazie seta mnożyły się błędy w zagrywce po obu stronach, ale skuteczny atak Mateusza Hesa dał MOS-owi dwupunktowe prowadzenie (5:3). Silne i efektywne ataki Akademików pozwoliły na doprowadzenie do remisu (6:6). Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Jakub Nieora. Na dwupunktową przewagę wyszli Akademicy po asie serwisowym Pawła Sutyńca (11:9). Doskonale radził sobie Mateusz Hes, który ponownie zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (12:13). Autowy atak gości pozwolił na doprowadzenie do remisu (15:15). W końcowej fazie seta zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego wypracowali sobie trzy oczka przewagi (19:16). Mateusz Kańczok popisał się efektownym atakiem (20:21), podobnie jak Mateusz Hes, który w tym secie wykazywał się bardzo dobrą skutecznością (21:22). Podwójny blok Bączka i Wójcika pozwolił na doprowadzenie do remisu (22:22), a skuteczny atak bohatera poprzedniej akcji – Michała Wójcika dał graczom MOS-u punkt przewagi. Piłkę meczową do gry wprowadzał Mateusz Hes, ale Akademicy zdołali się obronić. Mecz atomowym atakiem zakończył Mateusz Kańczok (25:23).