Aktualności

09.12.2005

Jubileuszowe uroczystości w MOS Wola

W hali przy ul. Redutowej odbyła się wielka jubileuszowa gala MOS Wola. Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystości 40-lecia MOS Wola i 25 -lecia klubu sportowego przy MOS. Wręczono 25 honorowych odznak najbardziej zasłużonym ludziom MOS-u.

 • Na uroczystość MOS Wola przybyło wielu gości.
  Na uroczystość MOS Wola przybyło wielu gości.
 • Pan Zygmunt Chajzer i dyrektor K. Zimnicki prowadzili uroczystość.
  Pan Zygmunt Chajzer i dyrektor K. Zimnicki prowadzili uroczystość.
 • 25 najbardziej zasłużonych dla MOS Wola otrzymało honorowe odznaki
  25 najbardziej zasłużonych dla MOS Wola otrzymało honorowe odznaki
 • Reprezentacja Polski kadetów na uroczystości MOS-u
  Reprezentacja Polski kadetów na uroczystości MOS-u
 • Jubileusz MOS-u uświetnił mistrz Polski formacji tanecznych Kamion Dance
  Jubileusz MOS-u uświetnił mistrz Polski formacji tanecznych Kamion Dance
 • Na koniec takie stoły czekały na zaproszonych gości i uczestników turnieju.
  Na koniec takie stoły czekały na zaproszonych gości i uczestników turnieju.
W hali przy ul. Redutowej odbyła się wielka jubileuszowa gala MOS Wola. Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystości 40-lecia MOS Wola i 25 -lecia klubu sportowego przy MOS. Wręczono 25 honorowych odznak najbardziej zasłużonym ludziom MOS-u. 

Uroczystość prowadził znany prezenter radia i  telewizji Zygmunt Chajzer. Przybyło wielu gości. Władze miasta , władze oświatowe i sportowe,  delegacje Polskiego Związku Piłki Siatkowej , MWZPS, Polskiej Ligi Siatkówki ,  Szkolnego Związku  Sportowego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i klubów sportowych, stowarzyszeń i organizacji. Przybyło wielu absolwentów i dziesiątki byłych pracowników, działaczy i byłych trenerów MOS Wola. Przybyli wszyscy dotychczasowi dyrektorzy ośrodka.

W uroczystości wzięła udział młodzież MOS Wola, a w ośrodku ćwiczy 400 osób w 22 grupach treningowych.

Historię 40 lat MOS Wola przedstawił dyrektor Krzysztof Zimnicki.

Przemawiali zaproszeni goście. Wszyscy chwalili działaność MOS-u. Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy pan Zdzisław Sipiera wręczył MOS-owi list pochwalny i prezent - cyfrową kamerę video.
PZPS reprezentowali prezes M. Przedpełski i wiceprezes W. Wspaniały. Od Związku MOS Wola dostał w prezencie 5 piłek Mikasa i list pochwalny. Polską Ligę Siatkówki reprezentował prezes Artur Popko . Prezes MWZPS pan Witold Roman wręczył na ręce dyr. Zimnickiego pamiątkową paterę dla klubu oraz albumy o polskiej siatkówce.

Prezes SZS Piotr Foks wręczył specjalnie przygotowany na tę okazję kryształowy puchar z emblematem MOS Wola i gratulacjami.
Ośrodek dostał list gratulacyjny i piękny album od Mazowieckiego Kuratora Oświaty pana Raczyńskiego. Był też puchar od Warszawsko Mazowieckiego Stowarzyszenia Związków Sportowych.
Na uroczystość MOS-u przybyła specjalnie delegacja zaprzyjaźninego klubu z Everswinkel, z którym MOS Wola utrzymuje partnerskie kontakty od 10 lat. Pan Karl Stelthove i Maria Sokolovski  gratulowali MOS-owi jubileuszu i wręczyli specjalny, okolicznościowy talerz i dyplom.

Najbardziej zasłużonym ludziom MOS Wola wręczono 25 Honorowych odznak .

Trzy odznaki przyznano, niestety, pośmiertnie. Otrzymali je zawodnicy MOS Wola ,którzy juz odeszli.
Arkadiusz GOŁAŚ - trzykrotny medalista mistrzostw Polski  w barwach MOS Wola, mistrz Polski juniorów, brązowy medalista mistrzostw świata kadetów, ponad 80 występów w pierwszej reprezentacji, olimpijczyk z Aten. Zginął w wypadku na terenie Austrii we wrześniu 2005r.
Odznakę odebrał wzruszony tata Arka pan Tomasz Gołaś.

Łukasz Jałoza - dwukrotny mistrz Polski juniorów w barwach MOS Wola. Kapitan złotej drużyny juniorów MOS-u. Wicemistrz Polski w siatkówce plażowej. Grał w kadrze narodowej juniorów. Zginął w wypadku samochodowym, wraz z siatkarzami Avii Świdnik w październiku 2004 roku.
Odznakę odebrała rodzina i przekazała na ręce trenera Felczaka do zbioru pamiątek sportowych MOS-u Wola.

Dawid Mańkowski - czterokrotny medalista mistrzostw Polski w barwach MOS Wola. Mistrz Polski juniorów w roku 2000. Zmarł w roku 2002 , po kilkumiesięcznej walce z nieuleczalną chorobą. Odznakę odebrał tata Dawida - pan Krzysztof Mańkowski , wieloletni działacz MOS Wola.

O innych odznaczonych napiszemy wkrótce.

Uroczystość uświetnił występ mistrzów Polski Formacji Tanecznych Kamion Dance.

Wszyscy przybyli goście otrzymali upominki w postaci koszulki MOS Wola i folderu okolicznościowego.
Na zakończenie zaproszeni goście udali się na poczęstunek, a zawodnicy przystapili do meczów w turnieju WOLA - CUP 2005.
Relację z uroczystości nakręcił redaktor Wojciech Zieliński z TVP 3. Obrazki z imprezy ukazały się w Kurierze Warszawy i Mazowsza.
WIĘCEJ  ZDJĘĆ W GALERII FOTO
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy