Aktualności

20.04.2015

Zespół młodzików MOS Wola wygrał turniej półfinałowy i zagra w finale Mistrzostw Polski!

Zespół młodzików MOS Wola trenerów Konrada Copa i Konrada Nassalskiego wygrał turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w hali MOS-u i awansował do elity najlepszych drużyn w Polsce wśród 15-latków, po bardzo emocjonujących zawodach. Gratulacje!

  • Bardzo widowiskowy i na dobrym poziomie był mecz MOS Wola - Jastrzębski Węgiel
    Bardzo widowiskowy i na dobrym poziomie był mecz MOS Wola - Jastrzębski Węgiel

Wielkich emocji dostarczył turniej półfinałowy młodzików, który odbył się w hali MOS Wola. Turniej obfitował w sensacje, jak np. zwycięstwo 2:0 zespołu MKS Andrychów nad faworytem z Jastrzębia. Wielkiich emocji dostarczył także ostatni mecz turnieju pomiędzy MOS Wola Warszawa a Jastrzębskim Węglem. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Zespół z Woli wygrał po twardej walce pierwszego seta 25:23. Wygrany set dał już siatkarzom MOS Wola pierwsze miejsce w turnieju i chyba trochę podświadomie młodzicy MOS-u zadowolili się zwycięstwem i zagrali z mniejszą koncentracją. Wykorzystali to rywale, którzy "grali o życie" i musieli wygrać mecz, by mieć szanse awansu do finału. Drugiego seta wygrali Jastrzębianie, po dobrej grze i wielu widowiskowych i skutecznych akcjach z obu stron.

Trzecia partia zaczęła się szczęśliwie dla Jastrzębskiego Węgla, bo dwie pierwsze zagrywki tego zespołu dotknęły górnej taśmy i spadły w pierwsze centymetry boiska siatkarzy z Woli. Potem gra była bardzo wyrównana, ale ostatecznie Jastrzębie wygrało mecz 2:1.

MOS Wola Warszawa - Jastrzębski Węgiel 1:2 (25:23)(20:25)(11:15)

Zwycięstwo Jastrzębia sprawiło, że trzy zespoły miały taką samą ilość punktów. MOS Wola miał najlepszy stosunek setów i zajął pierwsze miejsce, zaś zespoły Jastrzębskiego Węgla l i MKS Andrychów miały taki sam bilans punków, setów i dopiero  małe punkty decydowały o drugim miejscu, premiowanym awansem do turnieju finałowego. Lepsze małe punkty miało Jastrzębie.

Chłopcy z Andrychowa, którzy byli rewelacją turnieju i zagrali mecz życia z Jastrzębiem, wygrywając 2:0, musieli przełknąć gorzką pigułkę. Ogromny żal i płacz zespołu z Andrychowa, chociaż trzeba powiedzieć, że sami są sobie winni, ponieważ w ostatnim dniu Andrychów stracił seta w wygranym 2:1 meczu z Międzyrzecką Trójką.

 

Tabela końcowa turnieju półfinałowego:

1. UMKS MOS Wola Warszawa    5 pkt    sety 5:2

2. Jastrzębski Węgiel                     5 pkt           4:3  małe pkt 156-147

3. MKS Andrychów                       5 pkt            4:3  małe pkt 134-144

4. Międzyrzecka Trójka                 3 pkt            1:6

 

Trener Konrad Cop tak ocenił turniej:

Słowa pochwały dla naszego zespołu za wywalczony awans z pierwszego miejsca do finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Rozegraliśmy dobry, równy turniej. Rzadko komplementuję pojedynczych graczy, bo zwyciężamy jako zespół, ale chciałem wyróżnić Michała Skibińskiego, który liderował w naszym zespole w trudnych momentach. Gratulacje dla Jastrzębskiego Węgla za wygraną z nami w trzecim meczu turnieju. Dobrze, że Jastrzębianie prześwietlili nas niczym rentgen i pokazali jakie elementy musimy poprawić przed finałami. Dlatego na tym etapie chciałem, żebyśmy trafili na silnego rywala. Dobre wejścia zadaniowe na zagrywkę miał nasz wychowanek Maciej Trociński, który w tym roku jest wypożyczony do drużyny Jastrzębskiego. Cieszymy się z jego postępów. Duże brawa należą się drużynie MKS-u Andrychów, która pokazała się z bardzo dobrej strony i przegrała awans z JSW różnicą małych punktów. Pamiętajcie chłopcy, że porażka to kolejny etap na drodze do sukcesu. Dziękujemy serdecznie naszym kibicom, którzy bardzo nas wspierali i nie szczędzili gardeł na doping. Mam nadzieję, że naszą postawą sprawiliśmy Wam sporo radości. Obecnie musimy skupić się na detalach w naszej postawie i grze. Za niecałe dwa tygodnie wyruszamy do Tarnowa Podgórnego spełnić nasze pragnienia.

 

MOS Wola wywalczył awans w następującym składzie:

Jakub Narewski, Antoni Milczarski, Patryk Staniszewski, Bartosz Kreft, Krystian Antosiak, Michał Skibiński, Jakub Ochnik, Krystian Boguszewski, Konrad Stokłosiński, Wojciech Wachowicz, Mikołaj Drobek, Marcin Czaplicki, Kacper Jędrzejczyk, Aleksy Ślezankiewicz.

Sztab szkoleniowy: Konrad Cop I trener, Konrad Nassalski II trener, Kamil Trzciński asyst.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (1)

Dodaj komentarz
  • Komentarz nie po myśli? Bardzo dobry tekst. Widać, że pisany przez pedagoga. Co do turnieju: przyjechaliśmy z daleka i byliśmy absolutnie rozczarowani stanem tej hali MOS Wola. Hala, w której dzieciaki grały jest największą porażką tego turnieju! Jest tam wręcz niebezpiecznie! Ciasnota i brak wentylacji. Myślę, że w Wałszawie, w "stolycy" znalazłoby się lepsze miejsce.
    Kibicu
    Sponsor
    2015/04/22 19:55