Aktualności

16.11.2014

"PRZEGLĄD WOLSKI" pisze o naszym 28. Międzynarodowym Turnieju WOLA-CUP 2014.

Nie milkną echa 28.Międzynarodowego Turnieju WOLA - CUP. "Przegląd Wolski" z dnia 14 listopada br. zamieścił relację z naszego tradycyjnego turnieju. Zapraszamy do lektury.

 

Złoto dla wolskich siatkarzy

14.11.2014

Wolscy zawodnicy odnieśli duży sukces podczas 28. Międzynarodowego Turnieju Wola-Cup 2014. Drużyna UMKS MOS Wola zdobyła Puchar Woli w kategorii młodzika.

Międzynarodowy Turniej Wola-Cup 2014 to stały punkt sportowych wydarzeń w stolicy. Tegoroczna 28. edycja imprezy odbyła się w miniony weekend w dwóch halach OSiR: „Reduta” oraz „Koło”. Przez trzy dni 300 młodych siatkarzy z 32 drużyn uczestniczących w turnieju, w dwóch kategoriach wiekowych, rozegrało prawie sto spotkań. Wola-Cup organizowany jest przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 6 w Warszawie.

- Cieszę się, że udało się dobrze wykonać takie trudne zadanie. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy pomogli zorganizować tak wielkie zawody. Mamy w MOS Wola już sprawdzony przy organizacji wielu innych imprez sztab ludzi, którzy i tym razem spisali się wspaniale. Warto podkreślić, że turniej Wola-Cup był współfinansowany przez m.st.Warszawę, bo samo zakwaterowanie i wyżywienie czterech ekip zagranicznych to zadanie przekraczające możliwości naszego klubu. – mówi Krzysztof Zimnicki, prezes UMKS MOS Wola.

Turniej Wola-Cup jest imprezą o długiej tradycji, to właśnie tu mogliśmy oglądać zmagania zawodników, którzy obecnie należą do czołówki polskiej piłki siatkowej.

- Sportowa ocena turnieju jest także pozytywna. W turnieju uczestniczyło bardzo wielu utalentowanych i dobrze wyselekcjonowanych chłopców o doskonałych warunkach fizycznych. Myślę, że mogą w przyszłości grać na najwyższym poziomie, nawet w reprezentacji Polski. A przypomnę, że w poprzednich turniejach Wola-Cup, jako młodzi chłopcy, grali obecni mistrzowie świata Paweł Zagumny i Fabian Drzyzga oraz wielu innych reprezentantów Polski jak Grzegorz Wagner, Paweł Papke czy absolwenci MOS Wola Zbyszek Bartman, Grzegorz Łomacz i Damian Wojtaszek. Wiele drużyn zaprezentowało duże już umiejętności siatkarskie, a niektóre spotkania były na bardzo wysokim poziomie sportowym. Uważam, że najlepsze zespoły w tym turnieju powalczą o czołowe miejsca w kraju w czasie mistrzostw Polski – dodaje Krzysztof Zimnicki.

Dużym sukcesem mogą pochwalić się chłopcy z drużyny UMKS MOS Wola. Zawodnicy zdobyli Puchar Woli w kategorii młodzika zostawiając w tyle przeciwników.

- Drużyna młodzików (chłopcy z rocznika 2000) trenuje w naszym klubie od kilku lat. Stworzona została przez trenera Konrada Copa i odniosła już kilka znaczących sukcesów w innych turniejach. Celem tej drużyny, w której jest kilku bardzo uzdolnionych chłopców, jest walka o czołowe miejsce w mistrzostwach Mazowsza i awans do finałów Mistrzostw Polski młodzików. Od września trener Konrad Cop przeszedł do pracy w Plus Lidze jako drugi trener AZS Politechniki Warszawskiej, ale nadal trenuje chłopców na lekcjach w szkole (chłopcy są w klasie sportowej Gim.48). Trenerowi Copowi pomaga trener Konrad Nassalski i wspólnie tworzą udany duet trenerski. – komentuje prezes UMKS MOS Wola.

Zwyciężyć nie było łatwo, ponieważ poziom rywalizacji był wysoki. – W turnieju Wola-Cup najtrudniejszy był mecz półfinałowy z Metrem Warszawa wygrany 2:1, po ładnej walce. Mecz finałowy z Resovią Rzeszów nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze i rywale nie mieli wiele do powiedzenia, mimo że to bardzo dobry zespół. – mówi Krzysztof Zimnicki.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary. W ręce najlepszych zawodników turnieju, wybranych w plebiscycie trenerów, powędrowały pamiątkowe statuetki siatkarza. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn w obydwu kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy