Aktualności

19.10.2014

Porażka siatakarzy MOS Wola w II lidze mężczyzn 1:3 z Centrum Augustów

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola przegrał we własnej hali przy Rogalińskiej z Centrum Augustów 1:3 (29:31)(20:25)(25:22)(21:25). Goście wykazali więcej spokoju i doświadczenia i wygrali za trzy punkty.

 • Mecz MOS Wola - Centrum Augustów 1:3.
  Mecz MOS Wola - Centrum Augustów 1:3.
 • Drużyna naszych siatkarzy z trenerem K. Wójcikem w czasie przerwy
  Drużyna naszych siatkarzy z trenerem K. Wójcikem w czasie przerwy
 • Tramwaje Warszawskie - główny sponsor naszej drugoligowej drużyny siatkarzy
  Tramwaje Warszawskie - główny sponsor naszej drugoligowej drużyny siatkarzy
 • Miasto Warszawa wspiera naszych siatkarzy
  Miasto Warszawa wspiera naszych siatkarzy
 • Atakuje K.Kulik w meczu z Augustowem
  Atakuje K.Kulik w meczu z Augustowem
 • Wspólna fotografia gości przybyłych na mecz z naszą drużyną siatkarzy
  Wspólna fotografia gości przybyłych na mecz z naszą drużyną siatkarzy

MOS Wola WSM Warszawa - UKS Centrum Augustów 1:3 (29:31)(20:25)(25:22)(21:25)

Skład MOS Wola: Kulik, Daraszkiewicz, Monkiewicz, Wojtulewicz, Dziwierek, Załęcki, Bujniak (libero) oraz Kacperkiewicz, Siuta, Mata, Turkot

Fotorelację z meczu można oglądać na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.761557747236456/761551800570384/?type=1&theater

Liczne grono gości przybyło na mecz II ligi mężczyzn Centrum Augustów - MOS Wola. W hali przy Rogalińskiej z naszą drużyną byli: poseł na Sejm RP pan Michał Szczerba, radni dzielnicy Warszawa Wola Adam Hać, Kamil Giemza i Tomasz Kruszyński oraz szef Biura Poselskiego Bartłomiej Kubicki.

Siatkarze MOS Wola rozpoczęli mecz z Centrum Augustów bardzo udanie, prowadząc 3:0, 7:3. Goście wyrównali przy stanie 13:13. Potem gra była wyrównana, ale w końcówce gospodarzom udało się wyjść na zdecydowane prowadzenie i zespół z Augustowa wziął czas przy stanie 23:20 dla MOS-u. Wszystko wskazywało na to, że gospodarze wygrają pierwszą partię. Niestety, w końcówce doświadczeni goście grali skuteczniej i mimo, że trener gospodarzy Krzysztof Wójcik wziął przerwę przy stanie 24:23 dla MOS-u i ustalił założenia na grę w końcówce, to gospodarze nie potrafili skończyć zwycięsko tego seta i przegrali po dramatyczych wymianach 29:31, a set trwał aż 37 minut.

 

W drugiej parti na początku gospodarze prowadzili 3:1 po ładnej akcji zakończonej skutecznym atakiem z krótkiej przez Jakuba Monkiewicza i zagrywce punktowej Dawida Daraszkiewicza. Potem było jeszcze 5:3 dla MOS-u, po ataku Kajetana Kulika, ale za chwilę zespół z Augustowa wyrównał na 5:5. Po prostych błędach gospodarzy, goście szybko prowadzili już 8:5 i trener Wójcik wziął przerwę. Niewiele to zmieniło, bo goście kontrolowali grę i po zagrywce punktowej T.Leika prowadzili już 11:7. Przy stanie 16:11 dla Augustowa trener K.Wójcik wprowadził do gry 16-letniego kadeta Adriana Kacperkiewicza, za Mateusza Dziewierka. Gospodarzom udało się zmniejszyć przewagę gości do stanu 17:19, po dobrym ataku K.Kulika, ale to było wszystko, na co było stać siatkarzy MOS Wola w tym secie. Goście spokojnie kontrolowali grę, a trener Wójcik licznymi zmianami szukał sposobu na odwrócenie złej sytuacji zespołu. Seta wygrali goście z Augustowa 25:20.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 2:0, 3:1,5:2, 6:3 i trener Krzysztof Wójcik postawił w tym secie na zmienników. Od początku seta MOS grał z rozgrywającym Damianem Siutą, z młodym Kacperkiewiczem, a od stanu 6:10 weszli Bartosz Poros i Maciej Mata. Zmiennicy w drużynie MOS-u zagrali bardzo dobrze i zaczęli odrabiać starty punktowe. Po udanych atakach Porosa i Maty był wynik 8:11. Za chwilę dwa kolejne udane ataki Porosa i było 11:13. Bardzo skutecznie zaczął grać kadet Adrian Kacperkiewicz, który zdobył trzy kolejne punkty i przy stanie 15:14 dla Augustowa goście musieli wziąć czas. Po chwili skutecznie po bloku zaatakował Kacperkiewicz, udany dwublok pary Monkiewicz-Kacperkiewicz i MOS Wola prowadził 17:15. Augustowianie nie potrafili przeciwstawić się skutecznej grze gospodarzy. Po udanym ataku Bartosza Załęckiego MOS prowadził 20:17. Punktowy atak dołożył znowu B.Poros, a goście po złej wystawie przegrywali już 20:23. Siatkarze z Augustowa jeszcze podjęli walkę, ale po bardzo długiej wymianie para gospodarzy Poros-Monkiewicz zdobyła blokiem punkt i MOS prowadził 24:21. Tym razem siatkarze MOS Wola nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, tak jak w pierwszej partii i młody Adrian Kacperkiewicz skutecznym atakiem zakończył seta, w którym zagrał bardzo dobrze i mimo, że siatkarze z Augustowa większość zagrywek kierowali na młodego kadeta, ten zdał egzamin i z powodzeniem dał sobie radę w tej sytuacji. MOS wygrał 25:22.

 

Przegrana partia zdenerwowała siatkarzy gości i drużyna z Augustowa z wielkim impetem rozpoczęła kolejnego seta. Siatkarze Centrum Augustów po skutecznych blokach i dobrej grze prowadzili szybko 4:0. Trener K.Wójcik ratował sytuację biorąc czas. Trochę pomogło, bo po skutecznym ataku B.Poros zdobył pierwszy punkt, za chwilę dwublok duetu Monkiewicz-Kacperkiewicz, a później udany blok Kacperkiewicza w sytuacji jeden na jeden i już było 3:4. Punkt atakiem zdobył dla Augustowa W.Iwanowicz doprowadzając do prowadzenia 5:3. Nastepnie po skutecznych atakach Monkiewicza i Kacperkiewicza było 5:6. Gospodarze ambitnie walczyli i długo utrzymywała się przewaga gości dwoma punktami, aż do stanu 13:15. Potem trzy kolejne punkty zdobyli siatkarze z Augustowa i trener Wójcik wziął czas przy stanie 13:18. Po udanej kiwce siatkarza gości M.Tomczaka było 20:14. Siatkarze MOS Wola jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat. Dwa skuteczne ataki Bartka Porosa, punktowa zagrywka Damiana Siuty sprawiły, że MOS zmniejszył straty do stanu 19:20 i Augustów musiał brać czas. Po udanym ataku z krótkiej Jakuba Monkiewicza było jeszcze 20:21. Ale to było wszystko na co zdobyli się siatkarze MOS-u. W końcówce zawodnicy Augustowa nie popełniali prostych błędów, wykazali więcej doświadczenia i spokoju. Ostatecznie Augustów po skutecznym bloku wygrał seta 25:21 i cały mecz za trzy punkty.

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy