Aktualności

17.10.2014

Dziesięć lat temu zginął w wypadku samochodowym Łukasz Jałoza

17 października 2004 roku koło Lublina zginął w wypadku samochodowym wraz z siatkarzami Avii Świdnik, absolwent MOS Wola Łukasz Jałoza, dwukrotny mistrz Polski juniorów w barwach naszego klubu.W wypadku zginęli, oprócz Łukasza Jałozy, Wojciech Trawczyński, Jakub Zagaja i kierowca busa, Stefan Sznajder.

  • Łukasz Jałoza, kapitan drużyny siatkarzy MOS Wola, mistrzów Polski juniorów w roku 2004
    Łukasz Jałoza, kapitan drużyny siatkarzy MOS Wola, mistrzów Polski juniorów w roku 2004
  • Łukasz Jałoza
    Łukasz Jałoza
  • Wspomnienie o Łukaszu Jałozie z książki o MOS Wola
    Wspomnienie o Łukaszu Jałozie z książki o MOS Wola

 

ŁUKASZ JAŁOZA (1985-2004)

Rocznik 1985.  Podstaw siatkówki uczył się w rodzinnej Hajnówce w klubie MKS Hajnówka.
Potem  postanowił podnosić swe umiejętności siatkarskie w Warszawie i przeszedł do UMKS MOS Wola . Podjął naukę w XXXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie, w którym  zdał maturę.

W barwach MOS Wola został dwukrotnym mistrzem Polski juniorów  w latach 2003 i 2004. Powoływany do kadry Polski juniorów.  Był kapitanem mistrzowskiej drużyny juniorów MOS Wola . W  roku 2004 , w parze ze Zbyszkiem Bartmanem, został wicemistrzem Polski w siatkówce plażowej.

Po ukończeniu wieku juniora , od września 2004  roku przeszedł do klubu Avia Świdnik , seria I B i podjął studia na Akademii Medycznej w Lublinie. Był dobrym, ambitnym uczniem i chciał pogodzić uprawianie sportu na wysokim poziomie z trudnymi studiami na Akademii Medycznej.
 
W drodze powrotnej z meczu w Międzyrzeczu ,w dniu 17 października 2004 roku,  nad ranem doszło do tragicznego wypadku,  w którym zginęli trzej siatkarze Avii Świdnik : Wojciech Trawczyński, Jakub Zagaja i Łukasz Jałoza oraz kierowca busa, Stefan Sznajder.


WSZYSCY , KTÓRZY  TAK  TRAGICZNIE ODESZLI  , POZOSTAJĄ W NASZEJ  PAMIĘCI.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy