Juniorzy MOS Wola wygrali bez starty seta z Metrem na Ursynowie w I lidze mazowieckiej

Drużyna juniorów MOS Wola wygrała bez starty seta na Ursynowie z Metrem w I lidze mazowieckiej juniorów. Metro - MOS Wola 0:3 (18:25)(21:25)(20:25). Gratulacje

KS Metro - UMKS MOS Wola 0:3 (18:25)(21:25)(20:25)

Skład MOS Wola: Drewniak, Rudzki, Gromelski, Łukaszewicz, Zimoń,, Kubeł, Jaglarski (libero)

W pierwszej partii siatkarze MOS Wola z wielkim impetem natarli na drużynę gospodarzy. MOS Wola prowadził 2:0, 4:1 po skutecznym bloku B. Drewniaka i po ataku siatkarzy Metra w aut było 5:1. Przy stanie 10:3 dla MOS Wola trener Wojciech Szczucki wziął czas. Niewiele to pomogło, bo MOS Wola cały czas wysoko prowadził. Po ataku dobrze dysponowanego Artura Gromelskiego z II linii było już 16:9 dla siatkarzy MOS Wola. Potem przewaga się utrzymywała i po asie serwisowym C. Rudzkiego było 21:13. Tego udanego seta zakończyli punktowymi atakami Artur Kubeł, a ostatnią piłkę seta skończył z krótkiej Łukasz Zimoń, po udanej obronie libero Dominka Jaglarskiego. Set 25:18.

Na początku drugiego seta prowadzili zawodnicy Metra 1:0, 2:1. MOS Wola wyrównał na 5:5 po udanej zagrywce Artura Kubła.  Od tego momentu siatkarze z Woli nie oddali już prowadzenia. Dwa punkty zdobył Czarek Rudzki atakując po bloku rywali i powiększając przewagę na 12:9 po asie serisowym. Skutecznie w tej fazie seta atakował kilka razy Gromelski, punkt po udanej zagrywce dołożył Dawid Łukaszewicz. a po skutecznej kiwce Bartka Drewniaka było 20:16. Do końca seta oba zespoły zdobywały punkty na zmianę i partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla MOS Wola.

W trzecim secie lepiej zagrali zawodnicy Metra, zaś siatkarze z Woli jakby stracili nieco koncentrację. Wynik był często remisowy, było 2:2, 8:8, 11:11, 13:13. Po dwóch udanych akcjach Rudzkiego było 15:13, ale zaraz Metro wyrównało na 16:16. Potem był jeszcze jeden remis 18:18. W końcówce  seta siatkarze MOS-u zdobyli decydujące punkty serią udanych bloków, zatrzymując atakującego z dużą siłą siatkarza Metra. Kowalskiego. MOS uzyskał przewagę 21:18 i pewnie wygrał końcówkę 25:20.