MOS WOLA Warszawa

30.04.2024, 05:13

Kadeci MOS Wola pewnie wygrali 3:0 z Metrem na Ursynowie w I lidze mazowieckiej

Dwa zespoły kadetów naszego klubu grały swoje mecze w lidze Mazowsza w tym samym czasie. Pierwsza drużyna MOS Wola pewnie wygrała 3:0(25:19)(25:18)(25:23) z pierwszym zespołem Metra na Ursynowie, zaś drugi zespół MOS-u przegrał 1:3 z Plasem Warszawa na wyjeździe.

Ciekawy mecz w I lidze kadetów odbył się na Ursynowie.

KS Metro I - MOS I Wola 0:3 (19:25)(18:25)(23:25)

Skład MOS Wola: Siewierski, Gielo, Rećko, Kuć, Kacperkiewicz, Laskowski, Podgórzak (libero) oraz Prokpoczuk, Tomaszewski, Żabicki, Jass, Warzywoda

W pierwszej partii meczu od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli siatkarze z Woli i objęli prowadzenie 4:0. Potem cały czas kadeci MOS Wola panowali niepodzielnie na boisku, prowadzili zdecydowanie 20:11 i dopiero lekka dekoncentracja pod koniec seta pozwoliła siatkarzom Metra na zmniejszenie różnicy punktowej. Wiele punktów zdobywał Adrian Kacperkiewicz, ale popełniał także sporo błędów własnych, dobrze i skutecznie grali Mateusz Rećko oraz Maciej Kuć.

W drugim secie MOS Wola nie grał już tak skutecznie, siatkarze Metra poprawili poziom gry i od początku seta Metro prowadziło dwoma - trzema punktami. MOS Wola wyrównał dopiero przy stanie 15:15. Potem nastąpił okres bardzo dobrej gry siatkarzy z Woli i po serii punktów MOS Wola prowadził 19:15, potem 20:16. W końcówce seta MOS Wola powiększył przewagę dzięki skutecznym blokom (dwa punktowe bloki postawił Rećko i jeden punkt zdobył blokiem Kuć). Ostatecznie partię 25:18 wygrali siatkarze MOS Wola.

W trzecim secie MOS Wola od początku prowadził kilkoma punktami. Sporo punktów w tej partii zdobył Wiktor Siewierski atakami ze środka siatki, równo i skutecznie grał Mateusz Rećko. Siatkarze z Woli prowadzili dość pewnie i trener Kamil Trzciński wstawił do gry zmienników. Gra MOS-u nie była w tym okresie już tak skuteczna, a ponadto dobrymi zagrywkami popisał się Bartek Firszt z Metra i siatkarze z Ursynowa odrobili straty punktowe, doprowadzając do stanu 23:23. Więcej zimnej krwi wykazali jednak w końcówce zawodnicy MOS Wola i wygrali seta 25:23, a cały mecz 3:0.

Drugi zespół kadetów MOS Wola, oparty na roczniku 1999, grał mecz wyjazdowy z Plasem Warszawa na wyjeździe. Nasi siatkarze przegrali 1:3.

Plas Warszawa - MOS 2 liga kadetów  3-1 (17; -20; 19; 17)

MOS II Wola: Najmiec (kpt), Belkiewicz, Skibiński, Ochnik, Strulak, Siewiorek, Dyliński (libero), Milczarski, Ostrowski, Tumiłowicz, Boniecki, Czaplicki,