Duet siatkarzy MOS Wola Daniel Grzymała - Adrian Kacperkiewicz tuż za podium mistrzostw Polski w plażówce kadetów

Para siatkarzy MOS Wola Daniel Grzymała - Adrian Kacperkiewicz zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów w siatkówce plażowej. Gratulujemy chłopakom i trenerowi Konradowi Nassalskiemu, choć wiemy, że 4 miejsce jest najbardziej nielubiane przez sportowców, ponieważ jest to miejsce w ścisłej czołówce w kraju, ale tuż za podium i bez medalu, który był tak blisko.

W dniach 25-27 lipca odbył się wielki finał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej kadetów –Oborniki Śląskie .

Klub UMKS MOS WOLA WARSZAWA oraz Mazowsze reprezentowały pary Kacperkiewicz/Grzymała oraz Dryński/Grot, które na półfinałach zajęły miejsca 2 i 4. Po piątkowej weryfikacji okazało się, że pierwsza para z półfinałów w Starych Jabłonkach nie stawiła się przez co nasi zawodnicy awansowali o jedno oczko do góry co stawiało ich w lepszej sytuacji startowej do turnieju.

Para Kacperkiewicz/Grzymała rozstawiona była z numerem R4 i w pierwszym meczu spotkała się z zawodnikami Gwardii Wrocław Peszko/Wróbel. Nasi zawodnicy przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania, który zakończył się wynikiem 2:0 (21-13, 21-17). W drugim meczu mosowcy zmierzyli się z parą Wifamy Łódź Rusin/Kosielski, którzy stawiali opór naszym zawodnikom i dopiero po tibreku przechylili szalę na własną korzyść i wygrali 2:1 (18:21, 21:14, 15:12). W następnym meczu nasza para zmierzyła się z zawodnikami Kaniasiatki Gostyniń Ernastowicz/Ziemnicki, którzy w końcowej klasyfikacji okazali się mistrzami. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dopiero tibrek rozstrzygnął zwycięstwo naszego zespołu i bezpośredni awans do najlepszej czwórki turnieju 2:1 (13:21, 21:19, 15:11).

W niedzielę zostały rozegrane mecze półfinałowe gdzie nasi siatkarze zmierzyli się z parą Chemika Bydgoszcz Kleinschmidt/Preis, którzy do turnieju finałowego nie awansowali bezpośrednio zajmując miejsc 5-6 w Starych Jabłonkach, lecz nieobecność jednej z par pozwoliła im na wystartowanie w turnieju i awans do półfinału. Nasz zespół bardzo dobrze wszedł w mecz szybko osiągając przewagę i wszystko wskazywało na zwycięstwo w pierwszym secie, w końcowej fazie seta przydarzył się przestój który wykorzystali zawodnicy z Chemika i doprowadzili do wyrównanej końcówki, która zakończyła się zwycięstwem Mosu 25:23. Drugi set był kopią pierwszego Kacperkiewicz/Gzymała prowadzili już 5 punktami 13:8 i wszystko wskazywało na to iż doprowadzą wynik do końca i znajdą się w wielkim finale, niestety przeciwnicy zdołali odrobić straty i wygrać tego seta 21:18. Wygrana tego seta spowodowała, że Bydgoszczanie uwierzyli w zwycięstwo i w tibreku kontrolowali przebieg spotkania wygrywając 15:13 a w ogólnym rozrachunku 2:1. Mosowcy byli bardzo blisko awansu do finału, lecz o przegranej zadecydowała duża liczba błędów w końcowej fazie setów.

W walce o 3 miejsce nasi zawodnicy zmierzyli się z parą SMS Łódź która od początku była faworytem do medalu. Nasi siatkarze nie otrząsnęli się jeszcze po porażce i źle rozpoczęli spotkanie o brąz przegrywając pierwszego seta 21:8. Druga partię rozpoczęliśmy z dużą chęcią i wiarą w zwycięstwo niestety sił starczyło tylko do stanu po 7:7 później Łodzianie przejęli inicjatywę i pewnie wygrali seta do 13 a całe spotkanie 2:0.

Para Grot/Dryński rozstawiona była z numerem R11 i w pierwszym meczu zmierzyli się z zawodnikami z Kędzierzyna Koźla Mrozek/Raiski którzy na półfinałach zajęli 2 miejsce. Mecz strasznie falował i okupiony był duża ilością błędów, niestety końcowy rezultat był dla nas nie korzystny przegrywając 1:2 (13:21, 21:16, 9:15) spadliśmy na prawą stronę drabinki turniejowej, gdzie siatkarze walczyli o pozostanie w turnieju z parą Styś/Miniak reprezentujących Lechię Tomaszów. Mecz był bardzo wyrównany i mimo walki przeciwnicy okazali się lepsi wygrywając 2:0 ( 21:18, 21:17). Po drugiej porażce nasi zawodnicy odpadli z turnieju zajmując miejsca 13-16 co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

- Chciałbym podziękować naszym siatkarzom za pracę jaką włożyli na treningach oraz pogratulować osiągnięcia bardzo wysokich rezultatów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - powiedział na koniec trener Konrad Nassalski.