Aktualności

30.03.2014

Kadeci MOS Wola wykorzystali szansę i awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski.

Drużyna kadetów MOS Wola wykorzystała szansę, jaką była dzika karta wylosowana w PZPS. Nasi kadeci trenera Konrada Copa wygrali dzisiaj w Gdańsku,po dobrej grze,decydujący mecz z Volley Gubin 3:0 i awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski. Gratulacje!

  • Drużyna kadetów MOS Wola w Gdańsku, po uzyskaniu awansu do półfinałów Mistrzostw Polski
    Drużyna kadetów MOS Wola w Gdańsku, po uzyskaniu awansu do półfinałów Mistrzostw Polski
  • Ekipa kadetów MOS Wola nad Bałtykiem po uzyskaniu awansu do półfinałów Mistrzostw Polski
    Ekipa kadetów MOS Wola nad Bałtykiem po uzyskaniu awansu do półfinałów Mistrzostw Polski
  • Zasłuzona pizza po uzyskaniu awansu do półfinału Mistrzostw Polski
    Zasłuzona pizza po uzyskaniu awansu do półfinału Mistrzostw Polski

W niedzielę w Gdańsku:

MOS Wola Warszawa - Volley Gubin 3:0 (25:23)(25:13)(25:21)

Kadeci MOS Wola uzyskali awans do półfinałów Mistrzostw Polski razem z zespołem Trefl Gdańsk.

O turnieju w Gdańsku tak pisał portal Strefa Siatkówki, omawiając wszystkie rozegrane turnieje ćwierćfinałowe:

"W Gdańsku gospodarze, czyli Trefl, wyraźnie byli lepsi od Siatkarza Szczecin w meczu otwarcia. Natomiast w sobotę wraz z MOS-em Wola Warszawa stworzyli wspaniałe widowisko, dużo obron, długie akcje, efektywne i efektowne ataki, gra na przewagi, w którym 3:2 wygrali gdańszczanie. MOS w swoim drugim spotkaniu nie miał problemów z pokonaniem Siatkarza i w niedzielę zagrał o awans. W drugiej podgrupie Volley Gubin wygrał dwa spotkania 3:0 i 3:1. Natomiast siatkarze Gwardii Wrocław 3:1 pokonali Kangury Nowy Tomyśl i mogli grać w półfinale. Niedzielne spotkania toczyły się pod dyktando Trefla i MOS-u, którzy wygrali swoje mecze w trzech setach i to ich zobaczymy za niespełna dwa tygodnie w półfinałach."

źródło: siatka.org

 

Tak udział w turnieju w Gdańsku skomentował dla nas kapitan drużyny Wiktor Siewierski:

  "-  Jesteśmy bardzo szczęśliwi z awansu do półfinałów Mistrzostw Polski. Wykorzystaliśmy szansę jaką była dzika karta i pokazaliśmy charakter, który zawsze cechował nasz zespół. Mimo problemów jakie mieliśmy, w trakcie całego wyjazdu w drużynie panowała wspaniała atmosfera i byliśmy zespołem zarówno na boisku jak i po za nim. W pierwszym meczu, przegranym 2:3 z Treflem dużą rolę odegrały emocje, które trochę nas sparaliżowały. Nie wykorzystaliśmy swoich okazji do wygrania pierwszego seta i właśnie to mogło zadecydować o wyniku całego meczu. Nie zwiesiliśmy jednak głowy po porażce i w pojedynku z Siatkarzem Szczecin pewnie uzyskaliśmy wyjście z grupy.

Na decydujący o awansie mecz z ekipą Gubina cała drużyna wyszła bardzo zmotywowana i pewna siebie. Nasza dobra gra i waleczna postawa dała nam zwycięstwo 3:0 i awans do dalszej części rozgrywek. Z tego miejsca w imieniu całego zespołu chcę pogratulować Danielowi Grzymale za zasłużone zgarnięcie statuetki dla MVP naszego zespołu. Teraz mamy zamiar w 100% wykorzystać dwa tygodnie które pozostały nam do turnieju na doskonaleniu naszej gry. Chcemy dać , śladem naszych juniorek, kolejny powód do radości kibicom i awansować do finałów. "

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy