Młodzicy MOS Wola awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Młodzików.

Młodzicy MOS Wola zajęli drugie miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Mazowsza, który odbył się w Ostrołęce. Nasi siatkarze pokonali kolejno po 2:0 UKS Plas, MKS MDK Warszawa, Metro II oraz 2:1 Żuromin. W ostatnim meczu, mając już zapewniony awans do finału, nasi siatkarze ulegli 0:2 Ostrołęce. W finale Mazowsza zagrają: KS Metro, Huragan Wołomin, Olimp Ostrołęka i MOS Wola Warszawa.

W dniach 1-2 II 2014 został rozegrany w Ostrołęce turniej półfinałowy Mistrzostw Mazowsza w kategorii Młodzika. Zespół z Woli zajął w nim drugie miejsce i tym samym awansował do Turnieju Finałowego Mistrzostw Mazowsza, który odbędzie się w dniach 8-9 II 2014 z udziałem czterech najlepszych drużyn na Mazowszu: KS Metro, Huraganu Wołomin, Olimpu Ostrołęka i MOS Wola Warszawa.

MOS - Olimp Ostrołeka 0:2

W pierwszym dniu turnieju zespół MOS Wola na początku spotkał się ze stołecznym PLAS-em, z którym po dość łatwym wygranym pierwszym secie, mosowcy zgotowali  sobie dość nerwową końcowkę, która była spowodowana rozluźnieniem w zespole. Na nasze szczęście wygraliśmy drugiego seta i mogliśmy się przygotowywać do ważnego meczu z MKS MDK.

Podczas tego spotkania przybyli liczni rodzice obu ekip i zgotowali siatkarskie widowisko. Atmosfera tego spotkania była gorąca, ponieważ wygrana w tym meczu przybliżała jedną z ekip do turnieju finałowego.

Zespół MOS Wola rozpoczął  spotkanie z MDK skoncentrowany. Dzięki  bardzo dobrej zagrywce m. in. Rafała Prokopczuka, Mikołaja Ostrowskiego, a przede wszystkim w drugim secie koncert zagrywek z wyskoku Pawła Borowskiego oraz skutecznej grze w bloku wygraliśmy pewnie sety do 21 i 16. Na koniec dnia rozegraliśmy mecz z KS Metro II i nie było tutaj już niespodzianki. Pewna wygrana 2:0.

W niedzielę w pierwszym meczu z Sokołem Żuromin zespół wygrał pierwszego seta do 19, drugiego przegrał do 24. Młodzi mosowcy grali ospale na boisku, jednak ten zimny prysznic ich rozbudził i wygrali w tie breaku do 12.

Ostatni mecz przegraliśmy  0:2 z UKS Olimp Ostrołęka. W tym spotkaniu trenerzy MOS Wola dali pograć zmiennikom, którzy zaprezentowali  się,  mimo przegranego spotkania,  pozytywnie.

Jass Aleksander (c), Prokopczuk Rafał, Borowski Paweł, Skibiński Michał, Ostrowski Mikołaj, Tomaszewski Adrian, Golis Mateusz ( libero), Najmiec Jan, Belkiewicz Patryk, Tumiłowicz Piotr, Brodziński Cezary, Siewiorek Tomasz . Trenerzy: Mateusz Jaworski i Andrzej Doktorski