Aktualności

08.12.2013

Młodziczki UMKS MOS Wola awansowały do I ligi mazowieckiej

W dniach 07-08.12 odbył się trzeci turniej ligowy drugiej ligi mazowieckiej młodziczek, którego organizatorem był klub UKS Atena Warszawa. Nasze zawodniczki zajęły w nim doskonałe drugie miejsce i awansowały do I ligi.

 • Dziewczęta w prezentacji przedmeczowej. Zdjęcie: U. Gruszczyńska
  Dziewczęta w prezentacji przedmeczowej. Zdjęcie: U. Gruszczyńska
 • Mecz UMKS MOS Wola - UKS Atena Zdjęcie U. Gruszczyńska
  Mecz UMKS MOS Wola - UKS Atena Zdjęcie U. Gruszczyńska
 • W czasie przerwy na żądanie Zdjęcie U. Gruszczyńska
  W czasie przerwy na żądanie Zdjęcie U. Gruszczyńska
 • Młodziczki UMKS MOS Wola z trenerem Radosławem Krukowskim
  Młodziczki UMKS MOS Wola z trenerem Radosławem Krukowskim

Podczas dwóch dni rywalizacji młodziczek nasze dziewczęta rozegrały pięć meczów, w których cztery razy wychodziły zwycięsko z potyczek z rywalkami i raz musiały uznać wyższość przeciwniczek.  O zwycięstwie w turnieju zadecydował lepszy bilans setów, bo dwa pierwsze zespoły turnieju miały  ten sam stosunek punktów. Bilans ten daje awans do I ligi młodziczek i możliwość walki o wyższą lokatę w końcowej klasyfikacji sezonu 2013/2014.

Komentarz trenera Radosława Krukowskiego:

  - Cieszy mnie, że dziewczyny w oczach robią duże postępy. Z miesiąca na miesiąc zaskakują coraz lepszą grą, a forma na tym turnieju była wysoka. Po raz kolejny okazało się, że kluczem do zwycięstw była regularna i trudna zagrywka. W dalszej kolejności były:  odbiór oraz umiejętność zakończenia akcji w pierwszym ataku. Uważam, że cały zespół zagrał poprawnie w zagrywce, słabo w przyjęciu i mądrze  w ataku. Dobry turniej zagrały Zosia Parzydło i Ola Hamuda,  a cała dwunastka pokazała się z  lepszej strony niż ostatnio… i oby tak dalej. Na koniec życzę szybkiego powrotu do zdrowia Julce Aleksandrow, która na ostatnim treningu przed turniejem pechowo doznała kontuzji.   

PS. Słońce dziś świeciło dla wszystkich tak samo i my nie mamy pretensji do natury o to, że nie udało nam się wygrać wszystkich meczów :)

Wyniki:

MOS Wola – Praska „30”           2:1 (19, -21, 14)
MOS Wola – „13” Radom          2:0 (9, 16)
MOS Wola – UKS Esperanto      0:2 (-16, -12)
MOS Wola – UKS Atena            2:1 (17, -10, 13)
MOS Wola – GLKS Nadarzyn      2:0 (17, 17)

SKŁAD:

Sabina Porwat (C), Magda Kusy, Natalia Marek (L), Zosia Bindulska (L), Zuzia Gruszczyńska, Natalia Curyło, Oliwia Gajowniczek, Zosia Parzydło, Ola Hamuda, Justyna Piwowarczyk, Marysia Dulińska, Julka Siuta.

Dodał: RK

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy