Aktualności

13.08.2013

Siatkarskie portale internetowe o przygotowaniach drugoligowej drużyny siatkarzy MOS Wola do nowego sezonu.

Siatkarskie portale siatka.org oraz siatkanews.com zamieściły informacje o przygotowaniach drugoligowej drużyny siatkarzy MOS Wola do sezonu 2013/2014.

  • Drużyna drugoligowa MOS Wola już pilnie przygotowuje się do nowego sezonu 2013/2014
    Drużyna drugoligowa MOS Wola już pilnie przygotowuje się do nowego sezonu 2013/2014
  • Drużyna młodzieżowców MOS Wola trenera Krzysztofa Wójcika.
    Drużyna młodzieżowców MOS Wola trenera Krzysztofa Wójcika.

Red. Katarzyna Ambroziak na portalu siatkanews.com zamieściła artykuł pt. "Stołeczni drugoligowcy rozpoczęli przygotowania".

Oto link do artykułu: http://siatkanews.com/2013/08/12/stoleczni-drugoligowcy-rozpoczeli-przygotowania-2/

 

Na portalu siatka.org  Michalina Tarkowska przeprowadziła wywiad z czołowymi siatkarzami zespołu II ligi MOS Wola, Adamem Sobolewskim i Piotrem Cichockim.

Bardzo ambitnie wypowiedział się Adam Sobolewski o udziale naszego zespołu w zbliżających się rozgrywkach, a red. M.Tarkowska zacytowała Adama w tytule artykułu:

"Cel nie może być inny jak wygranie ligi".

Oto fragmenty artykułu:

   " Niedawno wiele wskazywało, że wolski MOS wycofa się z rozgrywek. Teraz sytuacja została opanowana, a cele wolan są ambitne.  - Klub znalazł sponsora, pozostaje nam ciężko trenować i walczyć o lepsze wyniki niż w ubiegłym sezonie - mówi Piotr Cichocki.

   Jeszcze do niedawna w siatkarskim środowisku słychać było pogłoski na temat tego, iż MOS Wola mógłby nie przystąpić do rozgrywek II ligi mężczyzn. Klub miałby pozostać jedynie przy szkoleniu juniorów i kadetów i grze w IV lidze.

    - Nasza obecność w rozgrywkach II ligi stała pod dużym znakiem zapytania i jak najbardziej "groźba" niewystąpienia była realna - mówił atakujący teamu z Woli, Adam Sobolewski. - Jeśli chodzi o moją reakcję, to oczywiście byłem zmieszany, nie chciałem żeby nasza drużyna, to środowisko, więź, którą stworzyliśmy, przestała istnieć. Nie szukałem żadnego nowego klubu, cały czas wierzyłem ze jednak uda się nam wystąpić i tak też się stało, z czego wszyscy bardzo się cieszymy - dodał.

    Nieco więcej w tej kwestii zdradził Piotr Cichocki, mówiąc, iż zespół w nadchodzącym sezonie nie będzie mógł liczyć na wsparcie miasta. - Trenerzy poinformowali nas o zaistniałej sytuacji jakoś na początku czerwca. Dostaliśmy wolną rękę jeśli chodzi o transfery, jednak drużyna prawie w całości się utrzymała. Klub znalazł sponsora, więc pozostaje nam tylko ciężko trenować i walczyć o lepsze wyniki niż w ubiegłym sezonie - wyjaśnił przyjmujący.

Jak podkreślił, dla niego priorytetem było znalezienie pracodawcy i gra, by nie spisać sezonu na straty. - Poczyniłem nawet w tym kierunku pewne kroki, ale ostatecznie postanowiłem zostać w MOS-ie. Ten klub daje   mi wiele możliwości rozwoju, więc dopóki mogę, to muszę z tego korzystać. Zależy mi na grze tutaj, dlatego do samego końca czekałem na informację o tym czy MOS wystartuje w rozgrywkach II ligi. Jak widać opłaciło się. Mam nadzieję, że to, czego już się nauczyłem w hali przy Rogalińskiej, pomoże drużynie w zajęciu lepszej lokaty niż w poprzednim sezonie.

... Teraz, gdy cała sytuacja już się wyklarowała, podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu i w ubiegłym tygodniu rozpoczęli treningi w Warszawie, podczas których pracują głównie na siłowni, a także starają się udoskonalić swoją technikę. - Nie ma jeszcze wszystkich zawodników, ale ci, którzy są ciężko pracują nad tym, aby być jak najlepiej przygotowanym do sezonu - wyjaśnił Sobolewski, podkreślając, iż zarówno on, jak i reszta drużyny zawsze stara mierzyć się jak najwyżej....

...Wolanie cele mają ambitne, powstaje jedynie pytanie, czy w osiągnięciu ich nie przeszkodzi im fakt, iż tradycyjnie już niemal, także i tym razem skład został mocno przemeblowany. Jednakże zarówno Sobolewski, jak i Cichocki są dobrej myśli. - Rozgrywał będzie nam Szymek Gregorowicz, który grywał już z nami w II i w Młodej Lidze. Jeśli chodzi o zgranie, to na razie jestem spokojny - uciął Cichocki, a wtórował mu kolega. - Jeszcze jest sporo czasu do rozpoczęcia sezonu, także myślę, że spokojnie zdołamy się zgrać. Mamy młody skład, podobnie jak w zeszłym roku, ale mimo swojego wieku każdy ma już jakieś doświadczenie siatkarskie. Mimo tego "przemeblowania" jestem pewien, że będziemy się wszyscy nawzajem dobrze uzupełniać i będziemy tworzyli drużynę na boisku i oraz poza nim. A o wspomnianą dobrą atmosferę w dużej mierze będzie odpowiedzialna między innymi ta dwójka zawodników jako jedni z najbardziej doświadczonych w zespole, którzy grali nie tylko w rozgrywkach II, ale też i Młodej Ligi.

 

Cały artykuł można przeczytać na portalu siatka.org. Zachęcamy do lektury. Oto link:

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2013-08-12-adam-sobolewski-cel-nie-moze-byc-inny-jak-wygranie-ligi

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy