Aktualności

17.04.2013

Dziewczęta UMKS MOS Wola 2000 awansowały do III etapu mazowieckich rozgrywek z cyklu Kinder+Sport

W miejscowości Lesznowola odbyły się kolejne eliminacje Pucharu Kinder+Sport, w których startowały czwórki dziewcząt. Podopieczne trenera Radosława Krukowskiego zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i awansowały do dalszej części rozgrywek.

 • Trener Radosław Krukowski z zespołem MOS I
  Trener Radosław Krukowski z zespołem MOS I
 • MOS II - Volley II
  MOS II - Volley II
 • MOS I - Volley I
  MOS I - Volley I
 • Dziewczęta podczas rozgrzewki
  Dziewczęta podczas rozgrzewki

Tegoroczna edycja Mazowieckiego Turnieju Eliminacyjnego Czwórek Dziewcząt Kinder+Sport odbywa się w innowacyjnej formule. I tak w pierwszym turnieju eliminacyjnym, zespoły, które w zeszłym sezonie zajęły miejsca I-X były zwolnione z uczestnictwa (miały zapewniony awans do drugiej rundy). MOS II Wola ten etap „przeszedł jak burza” i bez większych kłopotów awansował do II turnieju.

Do Lesznowoli zjechały najsilniejsze zespoły na Mazowszu w tej kategorii. Była również reprezentacja UMKS MOS Wola z dwiema czwórkami.
Zespoły rozstawione były w czterech grupach po sześć zespołów. Grano systemem „każdy z każdym” w grupie, bez dalszego wyłaniania zwycięzców turnieju. Do kolejnych rozgrywek awansowały po cztery ekipy, czyli łącznie 16 zespołów. Wśród najlepszych znajdują się obie reprezentacje UMKS MOS Wola.

MOS I w grupie „D” miał za przeciwników  Volley Płock I, „6” Radom I, Legionovię II, Atenę W-wa II i Praską „30” II. Zdecydowanie najlepszymi zespołami tego dnia w grupie „D” były zespoły MOS-u i Radomia. Wszyscy czekali na konfrontację ubu drużyn z niecierpliwością. Niestety, trzeba oddać naszym przeciwniczkom, że tym razem były poza zasięgiem możliwości wolskich dziewcząt i wyraźnie wygrały 25:10. Dziewczęta z Radomia pokazały siatkówkę na najwyższym poziomie oraz wolę zwycięstwa, której nam zabrakło. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce.

Zespół MOS II w grupie grał z: Plas I, Legionovia I, Atena I, Volley II i „6” I. Dziewczęta wygrały dwa z pięciu meczów (z Płockiem i Ateną) i również zapewniły sobie awans do III etapu. Warto pochwalić dziewczęta za zagrywkę. Ten element techniczny bardzo nam pomagał. Natomiast z przeciwnikami o lepszych warunkach fizycznych i technicznych dziewczyny nie radziły sobie z grą defensywną i nie potrafiły wykorzystać często trudnych, podbitych piłek.
Dobra postawa naszej drużyny spowodowała, że 27 kwietnia również w Lesznowoli cieszyć się będziemy z uczestnictwa obu zespołów wśród najlepszej szesnastki Mazowsza.

Warto pochwalić organizatorów (Set Lesznowola i UKS Esperanto) za przygotowanie, atmosferę gier i poprawne sędziowanie.

MOS I Wola – Marek Natalia(C), Parzydło Zosia, Porwat Sabina, Aleksandrow Julia, Jakóbowicz Oliwia, Siuta Julia

MOS II Wola – Dulińska Marysia (C), Kusy Magda, Gruszczyńska Zuzia, Surma Gabriela, Kołodziejczyk Iza, Krajewska Zosia

Zdjęcia wykonane przez D.P. minisiatka.pl

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.369129136528830.1073741832.220936038014808&type=1

Dodał: RK

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy