Aktualności

04.03.2013

Dziewczęta UMKS MOS Wola z rocznika 2000 na podium w Miliczu

W dniach 1-2 marca 2013 r. miasto Milicz wraz z UKS „Dwójką” Milicz oraz Szkołą Podstawową nr 2 w Miliczu zorganizowali XV.Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza. Nasze dziewczęta wywiozły z tego turnieju cenne, 3 miejsce.

 • MOS II trzeci w turnieju
  MOS II trzeci w turnieju
 • Zespół pierwszy w trakcie gier
  Zespół pierwszy w trakcie gier
 • Mecz MOS II - Wieliczka
  Mecz MOS II - Wieliczka
 • MOS II - Kłodzko
  MOS II - Kłodzko
 • Po wygranej z LTS Legionovia
  Po wygranej z LTS Legionovia
 • Nagrody w XV edycji turnieju
  Nagrody w XV edycji turnieju

Do zawodów „czwórek” przystąpiło 20 zespołów. Wśród nich dwa zespoły UMKS MOS Wola. Drużyny rozgrywały zawody systemem „każdy z każdym” w trzech grupach eliminacyjnych. Następnie, w zależności od zajętego miejsca, zespoły awansowały do finałów A, B, C.

MOS I Wola i MOS II Wola  dzielnie walczyły w fazie eliminacyjnej czego efektem był awans  MOSu II do finału A i MOSu I do finału B.

Pierwszy zespół nawiązał wyrównaną walkę z zespołami ze śląskiej czołówki i po dwóch dniach rywalizacji zajął 11 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W grupie finałowej doszło do wyrównanych pojedynków trzech medalistów, w których o miejscach decydowały małe punkty. LTS Legionovia pokonała MKS MOS Wieliczka (20:15), która z kolei pozostawiła w polu UMKS MOS II WOLA Warszawa (20:18). Z kolei LTS Legionovia nie dała rady zawodniczkom UMKS MOS II (20:16). Na koniec dnia MKS MOS Wieliczka wyprzedziła LTS Legionovię o 2 małe punkty, a UMKS MOS Wolę Warszawa o 8 pkt.

Komentarz trenera Radosława Krukowskiego:

„Formuła turnieju była bardzo wyczerpująca dla wszystkich zespołów. Dziewczęta musiały utrzymywać gotowość do gry przez bardzo długi czas, bo cały piątek oraz sobotnie przedpołudnie przeznaczone były na granie. Dziewczęta fizycznie spisały się bardzo dobrze, rozegrały dobre zawody. Wyrównana gra w meczach z finalistami Mistrzostw Polski pozwala myśleć, że dystans jaki dzielił nas jeszcze rok temu został zniwelowany lub zatarty w całości.
Mamy jeszcze duże problemy z koncentracją przeciwko zespołom z dalszych miejsc w tabeli. Mecze te powinny  dawać możliwość wprowadzenia do gry nowych zawodniczek, a w chwili obecnej brak należytej koncentracji powoduje granie w dużym stresie i końcówki np. na przewagi.”

Skład MOS I: Sabiana Porwat (C), Zosia Bindulska, Zuzia Gruszczyńska, Gabrysia Surma, Marysia Dulińska.

Skład MOS II: Natalia Marek (C), Zosia Parzydło, Julia Siuta, Julia Aleksandrow, Oliwia Jakóbowicz.

Końcowa klasyfikacja "czwórek":

1. MKS MOS Wieliczka I
2. LTS Legionovia Legionowo
3. UMKS MOS Wola Warszawa II
4. MMKS Kłodzko I
5. MMKS Kłodzko II
6. UKS Dwójka Milicz
7. BAS Białystok I
8. OPP Powiat Kołobrzeski
9. UKS Sparta Volleyball Kraków I
10. SP4 Bydgoszcz I
11. UMKS MOS Wola Warszawa I
12. BAS Białystok II
13. UKS Trójka Sulechów I
14. SP19 Kędzierzyn Koźle
15. UKS Gaudia Trzebnica
16. UKS Sparta Volleyball Kraków II
17. UKS Trójka Sulechów II
18. UKS Dwójka Milicz II
19. MKS MOS Wieliczka II
20. SP4 Bydgoszcz II
 
Pełna relacja z turnieju na minisiatka.pl:
http://www.minisiatka.pl/relacje-z-turniejow/klodzkox-szczecin-i-wieliczka-wygrywaja-xv-turniej-dziewczat-w-miliczu,111.html
 
Dodał: RK
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy