Aktualności

03.03.2013

Drużyna młodzików MOS Wola wygrała wszystkie mecze w turnieju finałowym i zdobyła tytuł mistrza Mazowsza.

Drużyna młodzików MOS Wola trenera Konrada Copa zdobyła tytuł mistrza Mazowsza 2013 w hali MOS-u przy Rogalińskiej, sprawiając wiele radości licznemu gronu kibiców. MDK Warszawa wicemistrzem, a Czarni Radom z brązowym medalem mistrzostw Mazowsza.

 • Młodzicy MOS Wola - mistrzowie Mazowsza 2013 ze złotymi medalami w towarzystwie trenerów oraz dyrektora MOS Pawła Wasilewskiego i prezesa UMKS Krzysztofa Zimnickiego.
  Młodzicy MOS Wola - mistrzowie Mazowsza 2013 ze złotymi medalami w towarzystwie trenerów oraz dyrektora MOS Pawła Wasilewskiego i prezesa UMKS Krzysztofa Zimnickiego.
 • Mecz otwarcia z Ostrołęką okazał się bardzo trudnym zadaniem.
  Mecz otwarcia z Ostrołęką okazał się bardzo trudnym zadaniem.
 • Mecz derbowy młodzików MOS Wola z MKS MDK Warszawa
  Mecz derbowy młodzików MOS Wola z MKS MDK Warszawa
 • Mecz MOS Wola - MDK Warszawa. Atakują goście.
  Mecz MOS Wola - MDK Warszawa. Atakują goście.
 • Na meczach naszej drużyny był komplet publiczności. Dziękujemy!
  Na meczach naszej drużyny był komplet publiczności. Dziękujemy!
 • Zespół na przerwie z trenerem Konradem Copem.
  Zespół na przerwie z trenerem Konradem Copem.
 • Wspólne zdjęcie drużyny młodzików z rodzicami
  Wspólne zdjęcie drużyny młodzików z rodzicami

Drużyna młodzików MOS Wola była w trudnej roli faworyta Mistrzostw Mazowsza, po zdecydowanym wygraniu rundy zasadniczej. Jak ciężka jest rola faworyta przekonali się nasi młodzi siatkarze w pierwszym meczu z zespołem Olimp Ostrołęka. Nasza drużyna była bardzo spięta i po przeciętnej grze wygrała 2:1 (25:17)(27:29)(15:12).

W drugim i trzecim meczu z MKS MDK Warszawa i Czarnymi Radom nasi siatkarze zagrali już na normalnym poziomie i wykazali swoją wyższość nad rywalami, wygrywając obydwa mecze po 2:0.

W rywalizacji na Mazowszu brało udział w tym sezonie 15 drużyn młodzików. Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn cieszył się dużym zainteresowaniem publicznośći, a na meczach drużyny MOS Wola, w hali liczącej 150 miejsc siedzących, był nadkomplet widzów.

Tytuł Mistrzów Mazowsza dla MOS Wola zdobyli:

Daniel Grzymała (kapitan), Adrian Kacperkiewicz, Wiktor Siewierski, Konrad Bączek, Maksymilian Warzywoda, Mateusz Laskowski, Kacper Żabicki (libero), Kamil Rusak, Mateusz Rećko, Maciej Kuć, Adam Sieczka-Jankowski, Maciej Kusiński, Rafał Prokopczuk, Aleksander Jass i Bartosz Kreft.

Trenerzy: I trener Konrad Cop, II trener Krzysztof Felczak.

Końcowa kolejność turnieju finałowego:

1. MOS Wola Warszawa  6 pkt 6:1 sety

2. MKS MDK Warszawa   5 pkt 4:2 sety

3. RCS Czarni Radom      4 pkt 2:4 sety

4. UKS Olimp Ostrołęka   3 pkt 1:5 sety

Po zakończeniu gier w turnieju odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i medali. W imieniu Mazowiecko - Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej medale wręczał Przewodniczący Wydziału Szkolenia Andrzej Wrotek oraz pani Jolanta Piątkowska z Zespołu Sportu Urzędu Dzielnicy Wola.

Gratulacje mistrzowie Mazowsza odebrali od dyrektora MOS Wola - Pawła Wasilewskiego i prezesa UMKS MOS Wola - Krzysztofa Zimnickiego. Była ogromna radość drużyny, były tańce radości i  podrzucanie trenera Konrada Copa do góry oraz aplauz kibiców i rodziców naszych siatkarzy. Były oczywiście współne pamiątkowe fotki.

Dyrekcja MOS Wola i Zarząd Klubu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji turnieju finałowego. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy bardzo pomagali w przygotowaniu turnieju, w jego przeprowadzeniu oraz pomagali drużynie bardzo gorącym, sportowym dopingiem.

Relacja telewizyjna z turnieju finałowego w Wiadomościach Sportowych TVP Warszawa : http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/03032013/10288513

Turniej podsumował trener Konrad Cop:


„ - Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zdobycia złotego medalu na Mazowszu. Zrealizowaliśmy kolejny cel, jaki sobie postawiliśmy na ten sezon. Tak jak powiedziałem chłopakom, ten medal jest symbolem naszej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, a zarazem ogromnej pasji. Do wtorku mamy czas na świętowanie sukcesu. Potem zaczynamy ciężką pracę.


Turniej na początku nie układał się po naszej myśli. Wieli krwi napsuł nam zespół z Ostrołęki. Presja faworyta zawodów przytłoczyła chłopaków, którzy grali momentami fatalnie. Na szczęście tie-break należał do nas. W drugim spotkaniu chcieliśmy pokazać, że zaprezentowany przez nas kiepski poziom z pierwszego spotkania był tylko wypadkiem przy pracy. Zespół MDK-u grał bardzo dobrze, świetnie zagrywał. Przez cały set musieliśmy gonić wynik. Dobrą zmianę dał Maciek Kuć, przy którego zagrywkach doszliśmy rywala. Prowadzenie objęliśmy dopiero po dwudziestym punkcie i zwyciężyliśmy 25-23. W drugim secie role się odmieniły. To my wygrywaliśmy przez większość seta i zwycięstwa nie oddaliśmy do końca. Mecz asem serwisowym zakończył Mateusz Laskowski. Drużynie należą się brawa za charakter i za efektywną realizację taktyki. To zwycięstwo przyniosło nam wiele radości, ale wiedzieliśmy, że następnego dnia musimy „postawić kropkę nad i” i wygrać z Radomiem.

Tylko zwycięstwo z Radomiem gwarantowało nam złoty medal. Cieszę się, że sprostaliśmy zadaniu i zagraliśmy bardzo dobrze. Oprócz nerwowego początku, cały mecz przebiegał pod naszą kontrolą.
Dzięki zwycięstwu w całym turnieju awansowaliśmy do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Dodatkowym atutem, jest  prawo organizacji turnieju w naszej hali. Będziemy mogli wyleczyć wszystkie urazy i spokojnie potrenować przez miesiąc czasu. To duży bonus. Jednocześnie życzymy powodzenia drużynom Czarnym i  MDK-u w awansie z 1/8 finału.


Chciałem bardzo podziękować rodzicom za niesamowity doping, oprawę i pomoc w organizacji turnieju. Jesteście wspaniali. Słowa podziękowania kieruję również dla trenera Felczaka za pomoc w prowadzeniu zespołu”

Informujemy, że na stronie MOS Wola na Facebooku w dwóch galeriach zdjęć można obejrzeć 100 fotek w fotoreportażu z turnieju finałowego: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.481176511941249.1073741825.138726976186206&type=1

dodał: xawery

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy