MOS WOLA Warszawa

30.04.2024, 06:57

Udana wyprawa do Opola i awans do półfinału Mistrzostw Polski juniorek MOS Wola.

Zespół juniorek MOS Wola trener Elżbiety Lizińczyk wywalczył awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski na turnieju ćwierćfinałowym w Opolu.

AWANS JUNIOREK MOS WOLA DO ½ FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Bardzo dobrze spisały się nasze juniorki na turnieju ¼ Mistrzostw Polski rozgrywanym w 01-03.03 w Opolu.

Przeciwniczkami naszego zespołu były mistrzynie województwa małopolskiego MKS MOS Wieliczka, mistrzynie województwa opolskiego – gospodynie turnieju SMS Opole, oraz drużyna warszawskiego Plasu.

W piątek nasze dziewczęta rozpoczęły od falstartu, bo tak można określić przegraną 0:3 z zespołem z Wieliczki. Pierwsza partia to koncertowa gra zawodniczek z Wieliczki  i bardzo nerwowa zespołu z Rogalińskiej. Po 22 minutach gry 25:15 dla Wieliczki. W dwóch następnych setach nasze dziewczęta posiadały inicjatywę przez długie okresy gry, jednak w końcówkach przeciwniczki zdobywały decydujące punkty, wygrywając odpowiednio do 21 i 19.

W drugim meczu piątkowym SMS Opole zwyciężył Plas Warszawa 3:0.

By myśleć o dalszym awansie sobotni mecz z gospodyniami należało wygrać i to najlepiej 3:0. Od pierwszych piłek rozgorzała zacięta walka. Tym razem Mosianki pokazały charakter. Co prawda w drugim secie, mimo iż miały piłki setowe ostatecznie przegrały 27:29, jednak w trzecim i  w czwartym (pierwszego wygrały do 22) ich wyższość nad przeciwniczkami nie podlegała dyskusji. Wygrana do 19 i 20 zakończyła spotkanie wynikiem 3:1.

Nie był to wymarzony rezultat, gdyż przed ostatnim dniem turnieju, stwarzał duże szanse drużynie gospodarzy. Zespół z Wieliczki pewnie pokonał Plas Warszawa 3:0 i miał już zapewniony awans do dalszych rozgrywek, a więc nie musiał sie wysilać w oststnim pojedynku. Natomiast siatkarki MOS-u, mimo iż w pierwszym niedzielnym meczu pokonały pewnie 3:0 Plas Warszawa, z dużymi obawami oczekiwały na wynik ostatniego spotkania pomiędzy Wieliczką i Opolem.

Wygrana Opolanek 3:0, bądź 3:1 dawała awans drużynie z Opola. Każdy inny wynik premiował nasze dziewczęta. Nadzieje po pierwszym secie, wygranym przez Opole, były minimalne.

Jednak dziewczęta z Wieliczki pokazały wysokie umiejętności sportowe i postawę fair-play, w następnych dwóch setach pokonując Opolanki. Przy wyniku 2:1 dla Wieliczki olbrzymia radość w zespole MOS Wola i głośne okrzyki podziękowania w stronę ekipy z Wieliczki. Ostatecznie mecz 3:2, na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarski reprezentujące Małopolskę.