Niepowodzenie juniorskich drużyn MOS Wola w pierwszym dniu turniejów finałowych na Mazowszu.

W pierwszym dniu finałów Mistrzostw Mazowsza juniorek i juniorów naszym zespołom udało się wygrać zaledwie jednego seta w dwóch meczach. Juniorki przegrały 0:3 z Legionovią, a juniorzy ulegli 1:3 drużynie Metra Warszawa.

Na Bielanach rozpoczął sie turniej finałowy juniorek o Mistrzostwo Mazowsza. Siatkarki MOS Wola niespodziewanie przegrały z zespołem Legionovii 0:3.

MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia 0:3 (24:26)(24:26)(16:25)

W dwóch pierwszych setach, minimalnie przegranych, nasze siatkarki prowadziły ( w drugiej partii nawet bardzo wysoko prowadziły), ale w końcówkach setów nasze dziewczęta ogarniała jakaś dziwna niemoc i nie potrafiły skutecznie skończyć, już prawie wygrach partii. Siatkarki Legionovii imponowały w dniu dzisiejszym zagrywką i skutecznymi blokami.

W trzecim secie nasze dziewczęta załamane niepowodzeniami w dwóch pierwszych setach, zupełnie pogubiły się i przegrały już wyraźnie.

Szkoda, bo nasze dziewczęta w rundzie zasadniczej wygrały z siatkarkami Legionovii i teraz były faworytkami. Niestety, nie powiodło się i teraz w pozostałych dwóch meczach trzeba walczyć o wygraną.

W innym meczu pierwszego dnia turnieju dziewcząt:

MUKS Sparta Warszawa - UKS Plas Warszawa 3:0 (25:18, 25:18, 25:20)

----------------------------------------------------------------------

Turniej juniorów rozgrywany jest w hali OSiR Polna, a organizatorem jest MKS MDK Warszawa.

W pierwszym meczu MKS MDK Warszawa - RCS CZARNI Radom    3 : 1 (25:22),(23:25)(25:21)(25:13)

W drugim meczu wystąpili nasi siatkarze w pojedynku z Metrem Warszawa.

Metro Warszawa - MOS Wola Warszawa  3:1 (25:11)(17:25)(27:25)(25:18)

Siatkarze MOS Wola nie byli faworytami w tym pojedynku. W rundzie zasadniczej nasi siatkarze przegrali z Metrem dwa razy po 0:3.

W pierwszej partii Metro rozbiło naszych juniorów silną zagrywką i po prostu rywalom wszystko się udawało, a naszej drużynie wręcz przeciwnie, nic nie wychodziło. Bardzo wyraźnie było widać brak podstawowego libero naszych juniorów, Patryka Bujniaka, który jest kontuzjowany.

W drugim secie role się odwróciły. Metro spoczęło na laurach, grało słabo, a nasi siatkarze bardzo chcieli się zrewanżować za fatalną pierwszą partię i to im się w pełni udało. Set wysoko wygrany przez MOS Wola.

Trzecia partia to najciekawszy set pierwszego dnia turnieju juniorów. Licznie zebrani widzowie obserwowali dobra grę obydwu drużyn. Nasi juniorzy, niestety, nie wykorzystali szansy na wygraną, którą mieli na wyciągnięcie ręki, ale nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad i. Juniorzy MOS Wola mieli piłki setowe i okazje do zakończenia zwycięsko seta, ale nie było kończącego ataku.

W kolejnym secie z naszej drużyny jakby zeszło powietrze i juz nie potrafili podjąć walki. Ulegli wysoko do 18.