Dobra gra i sukces juniorek MOS Wola w Rawie Mazowieckiej

Drużyna juniorek MOS Wola zajęła 2 miejsce w XIV Międzynarodowym Turnieju Juniorek o Puchar Starosty Rawskiego w Rawie Mazowieckiej, prezentując bardzo dobrą formę.

Sukces juniorek MOS Wola w Rawie Mazowieckiej

W ostatni weekend mijającego roku zespół juniorek trenerki Elżbiety Lizińczyk uczestniczył w XIV MIEDZYNARODOWYM TURNIJEU PILKI SIATKOWEJ JUNIOREK O „PUCHAR STAROSTY RAWSKIEGO” w Rawie Mazowieckiej, mimo iż w turnieju startowała tylko jedna drużyna zagraniczna (Reprezentacja Łotwy), miał on bardzo silną obsadę. Startowało 10 zespołów podzielanych na dwie grupy.

Sparta Warszawa

Na trzech sektorach, pięknej hali w Rawie Mazowieckiej w sobotę rozgrywano mecze grupowe systemem ‘każdy z każdym’ do dwóch wygranych setów.  I tak kolejno nasze zawodniczki pokonały Wisłę Kraków - 2:0, Nadarzyn - 2:1 oraz Juvenię Rawa Mazowiecka - 2:0, by w ostatnim meczu ulec Pałacowi Bydgoszcz 0:2. Pozwoliło to na zajecie II miejsca w grupie, właśnie za juniorkami z Bydgoszczy.

W grupie B pierwsze miejsce zajęła Sparta Warszawa, wygrywając wszystkie spotkania w stosunku 2:0, wyprzedzając reprezentację Łotwy.

W niedziele rozgrywane były mecze o końcowa kolejność w turnieju. W meczach o miejsce 1-4 rozgrywanych systemem „na krzyż” zmierzyła się Sparta z MOS-em i Pałac Bydgoszcz z Łotwą.

Po bardzo dobrym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku, nasze dziewczęta pokazały grę na jaka liczyła trenerka Lizińczyk, pokonując swoje rywalki 2:0 (25:14,15:23) Pierwszy set to zdecydowana przewaga dziewcząt z Rogalińskiej, które broniły piłki w nieprawdopodobnych sytuacjach, rewanżując się spartankom widowiskowymi i skutecznymi akcjami w kontrataku. Pewna wygrana po 25 minutach dość jednostronnego widowiska. Drugi set to Walka od początku o każdą piłkę. Oba zespoły udowodniły, ze dwa pierwsze miejsca w tabeli rozgrywek Mistrzostw Mazowsza po rundzie zasadniczej, należą im się zasłużenie. W początkowej fazie seta 2-3 punktową przewagę miały nasze juniorki, w drugiej fazie tej partii podobną przewagę osiągnęły rywalki, jednak w końcowych piłkach więcej „zimnej krwi” i zwykłego sportowego szczęścia było po stronie MOS-u – 25:23 i cenna wygrana dająca przepustkę do meczu finałowego. W drugim finale Pałac Bydgoszcz pokonał Łotwę 2:0

W finałowym spotkaniu „Mosianki” kontynuowały doskonale grę. Przeciwniczki z Bydgoszczy przez 3/4 seta były bezradne, wobec bardzo ambitnej i skutecznej gry MOS-u. Przy stanie 24:19 wydawało się że nic i nikt nie odbierze zwycięstwa naszym juniorkom. Jednak „siatkarskie cuda” zdarzają się  na każdym szczeblu rozgrywek. Kilka błędów w ataku, świetne obrony przeciwniczek, zdecydowana kontra i set przegrany 25:27!

W pierwszej połowie drugiego seta znów walka o każda piłkę i wyrównana gra, jednak w pewnym momencie przeciwniczki opanowały sytuację, zdobywając seriami wiele punktów. Set drugi przegrany do 16.

Organizatorzy i trenerzy innych drużyn nie szczędzili komplementów dotyczących gry zespołu MOS-u, podkreślając zwłaszcza ofiarność i dobrą organizację gry w obronie.

W perfekcyjnie przygotowanym i przeprowadzonym przez organizatorów turnieju (szczególne podziękowanie dla P. Krzysztofa Gawota) nie zabrakło wielu cennych nagród, a wśród nagrodzonych doceniono również nasze dziewczyny.

Najlepszą rozgrywającą organizatorzy wybrali Olę Grzeszczak. Za najlepiej atakującą – Anię Bratman, a nagroda dla najlepszej zawodniczki zespołu trafiła do rąk kapitanki Woli – Oli Kołtuniak, jednak cały zespół zasłużył na najwyższe noty zwłaszcza za grę w niedzielnych meczach finałowych.

Warto podkreślić, że w turnieju finałowym o Mistrzostwo Mazowsza trenerka MOS będzie miała do dyspozycji  jeszcze trzy bardzo wartościowe zawodniczki, których nie było w Rawie Mazowieckiej -  Kasię Jedrzejewską i Monikę Lubiak( w tym samym terminie były z drużyna kadetek w Elblągu), oraz Pauline Bałdygę (reprezentacyjną rozgrywającą z SMS-u Sosnowiec).

W odniesieniu tego cennego sukcesu w Rawie Mazowieckiej pomagała inna „Smsianka” – Iza Trocińska, która za zgodą trenera kadry, mogła wystąpić w tym towarzyskim turnieju w barwach swoje macierzystego klubu.

Skład zespołu MOS Wola: Kołtuniak Ola, Grzeszak Ola, Bratman Ania, Świercz Ola, Karcz Ania, Trocińska Iza, Szyjka Iza, Robaszkiwicz Marta, Wątroba – Sikorska Olga, Kucharska Klaudia, Tomaszewska Julia, Olszewska Ola .