Aktualności

05.10.2004

Wolskie akcenty w Magazynie "SIATKÓWKA"

W ostatnim numerze "Magazynu Siatkówka" (Nr 9) można znaleźć ciekawe informacje i wywiady z zawodnikami MOS WOLA , Zbyszkiem Bartmanem i Bartkiem Gawryszewskim...

  • Zbyszek Bartman w czasie meczu finałowego o tytuł mistrza świata w Italii.
    Zbyszek Bartman w czasie meczu finałowego o tytuł mistrza świata w Italii.
  • Bartek Gawryszewski , jeszcze jako zawodnik MOS Wola
    Bartek Gawryszewski , jeszcze jako zawodnik MOS Wola
W ostatnim , wrześniowym numerze  Magazynu Siatkówka ( Nr 9) można przeczytać o zawodnikach MOS Wola.

O mistrzostwach Europy w plażówce, na których  tytuł mistrza zdobył zawodnik MOS Wola Zbyszek Bartman, w  artykule "MOKRE ZŁOTO" pisze Aneta Stylska.
Można również przeczytać obszerny wywiad z mistrzami Europy p.t."ZIBI i MISIEK "

W innym artykule pt: "Siatkarskie Nadzieje , z SMS do PLS" - Kalina Mróz pisze o młodych zwodnikach , którzy zakończyli wiek juniora i trafili do klubóww I Ligi. M.in.można przeczytać  o Marcinie Możdżonku, Patryku Czarnowskim , Marcelu Gromadowskim,  Michale Żuku i Bartku GAWRYSZEWSKIM.
Często autorka prosi o opinię na temat tych zawodników trenera MOS-u Krzysztofa Felczaka.

 Oto fragment tego artykułu:
"Sportowy talent Bartek odziedziczył po ojcu - siatkarzu mającym za sobą występy w narodowej reprezentacji. Siatkówką zainteresował się za sprawą zwykłych SKS w rodzinnych Łomiankach, skąd jako młodzik trafił do warszawskiego klubu Metro, a następnie do MOS WOLA: - To właśnie trenerom z Metra: Dariuszowi Kopaniakowi i Wojciechowi Szczuckiemu oraz z MOS-u : Mirosławowi Grygorukowi, Krzysztofowi Zimnickiemu i Krzysztofowi Felczakowi zawdzięczam najwięcej. Od każdego z nich bardzo wiele się nauczyłem.
Krzysztof Felczak wypowiada sie o swoim wychowanku wyjątkowo ciepło: - Bartek to przede wszystkim niesłychanie ambitny i pracowity chłopak. On zawsze daje z siebie wszystko, pracuje na 120% swoich możliwości. Gra sprawia mu przy tym mnóstwo radości. Jego najmocniejszą  stroną jest blok - ma świetne wyczucie w tym elemencie. Generalnie Bartek jest stworzony dla siatkówki, a siatkówka dla niego. A tak w ogóle, to chłopak obdarzony naprawdę dobrym charakterem.
Chociaż Bartek dostał propozycję nauki w SMS Spała już na początku liceum, zdecydował się tam przenieść dopiero w drugim semestrze trzeciej klasy" - W SMS spędziłem półtora rolu. Po ukończeniu szkoły, mimo propozycji z innych klubów, zdecydował się na podpisanie trzyletniego kontraktu z AZS Częstochowa: - Tu mam najlepsze warunki do dalszego rozwoju. Być może gdzie indziej byłoby mi łatwiej o miejsce w składzie, jednak uważam, że lepiej jest uczyć się wsród najlepszych. Bartek ma za zadanie zastąpić odchodzącego do włoskiej Padwy Arkadiusza Gołasia, do którego jest chętnie porównywany przez kibiców. :- Nikt nie lubi być do kogoś porównywany. To nie jest przyjemne. Nie myślę o tym i nie przejmuję się, zupełnie mnie to nie obchodzi."...
Warto przeczytać ten artykuł w całości.

 Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy