Aktualności

23.04.2012

Znakomite wyniki dziewcząt MOS Wola z rocznika 2000 w Radomiu

MUKS Trzynastka Radom, animator i promotor turniejów dziecięcych na Mazowszu, drugi rok z rzędu zorganizował Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Mazowsza z cyklu Kinder+Sport 2012.W zawodach wzięło udział 28 zespołów z terenu całego województwa. Pierwszy skład MOS Wola zajął II, a drugi skład - VI miejsce. Koniec dnia miał przynieść listę uczestników finałowego turnieju o Mistrzostwo Mazowsza, który również odbędzie się w Radomiu w dniu 19 lub 20 maja 2012.

 • Dziewczęta MOS Wola 2000
  Dziewczęta MOS Wola 2000
 • MOS II - Rosario Lubowidz
  MOS II - Rosario Lubowidz
 • MOS I - Legionovia
  MOS I - Legionovia
 • Radomska hala, na której grany był turniej
  Radomska hala, na której grany był turniej


Dziewczęta z pierwszego składu MOS Wola Warszawa (Julia Aleksandrow, Natalia Curyło, Zośka Parzydło i Sabina Porwat), dzięki udanym występom w turniejach rozstawieniowym oraz pierwszym eliminacyjnym, miały zapewniony automatyczny awans do pierwszej szesnastki turnieju. Mogły się zatem skoncentrować na kibicowaniu drugiemu składowi oraz zaprzyjaźnionym dziewczętom z MUKS Trzynastka Radom.

Dziewczęta z drugiego składu MOS Wola Warszawa (Zośka Bindulska, Oliwia Jakóbowicz, Natalia Marek oraz Gabriela Surma) miały cięższy orzech do zgryzienia, bowiem aby zakwalifikować się do fazy zasadniczej turnieju, musiały przebrnąć przez eliminacje. I to właśnie one rozpoczęły zmagania od godziny 10-tej.

Trener Radosław Krukowski, rodzice MOS-u oraz kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy MOS Wola II Warszawa  szedł przez eliminacje niczym burza. Dzięki wygraniu wszystkich meczy w grupie, dziewczęta awansowały do najlepszej szesnastki praktycznie spacerkiem.

Faza najlepszej szestnastki turnieju została podzielona na cztery grupy po cztery zespoły. Ku naszemu zdziwieniu los chciał, aby w jednej grupie wpadły na siebie ekipy UKS Volley Płock, MOS Wola Warszawa I i II oraz UKS Esperanto. Wojna bratobójcza rozgorzała na dobre.

Dziewczęta z pierwszego składu wygrały wszystkie mecze, a drugi zespół uległ tylko swoim koleżankom z drużyny. Dominacja MOS Wola Warszawa w grupie nie ulegała wątpliwości, dzięki czemu zawodniczki zajęły pierwsze dwa miejsca premiujące je do gry w finałowej ósemce.

Na tym relację śmiało można zakończyć, ponieważ oba nasze zespoły wypełniły plan minimum - awans do najlepszej ósemki turnieju. Dzięki temu pierwszy skład zdobył wystarczającą ilość punktów, aby zagrać w finałach Mazowsza. Jednak dzień się jeszcze nie skończył...

Finałowa ósemka rozegrała swoje mecze w dwóch grupach, które miały wyłonić układ zespołów grających o miejsca 1-8. MOS Wola I Warszawa trafił do grupy z Rosario Lubowidz, Praską 30 II oraz Plas Warszawa I. MOS Wola Warszawa II znalazł się w grupie z Trzynastką Radom I, Legionovią I oraz Plasem Warszawa II. Obie grupy prezentowały najsilniejsze zespoły na Mazowszu i należy zaznaczyć, że wraz z Plas Warszawa tylko MOS Wola Warszawa wprowadził aż dwa składy do tej fazy rozgrywek!

Dla dziewcząt z drugiego składu awans do grupy 1-8 był najlepszym wynikiem tego zespołu w sezonie 2011/2012, w tak prestiżowych zawodach. Nikt zatem nie oczekiwał od nich cudów, które jednak miały miejsce - wyraźne zwycięstwo z Plas Warszawa II 20:12. Dzięki tej wygranej zawodniczki stanęły do walki o V miejsce z utytułowanym Rosario Lubowidz.
Mecz z niepokonaną dotychczas drużyną z Lubowidza (grała w osłabieniu z powodu choroby podstawowej zawodniczki) był bardzo zacięty i wyrównany. Nasze dziewczęta nie wytrzymały w końcówce ciśnienia i po bardzo dobrym meczu uległy 16:20. Nieniejszym zajęły VI miejsce.

Dziewczyny pierwszego składu MOS Wola Warszawa należą do ścisłej czołówki zawodniczek w swojej kategorii wiekowej na Mazowszu, co udowadniają w kolejnych turniejach. Przyzwyczaiły kibiców do miejsc w połowie pierwszej dziesiątki i tym razem również obstawialiśmy wszyscy okolice 4-6 miejca.
MOS Wola Warszawa I rozpoczął walkę o miejsca 1-8 od mocnego akcentu, pokonując Praską 30 Warszawa II (najsilniejszy skład tej drużyny) 20:14. Nasze dziewczęta już dawno zwalczyły kompleks lokalnego rywala i jest to kolejny turniej, gdzie odniosły zwycięstwo nad zawodniczkami z warszawskiej Pragi.
Mecz z Plas Warszawa I, mimo że bardzo wyrównany, zakończył się niestety porażką pierwszego składu 18:20 i to ostatnie spotkanie z Rosario Lubowidz miało rozłożyć miejsca w grupie O.
Rozgrywka MOS Wola Warszawa I - Rosario Lubowidz przejdzie do historii minisiatkówki. Stojącego na tak wysokim poziomie, trzymającego w napięciu i wyrównanego pojedynku, kibice nie widzieli bardzo dawno. Zespoły grały punkt za punkt niemal od początku spotkania i dopiero dramatyczna końcówka przyniosła Mosiankom wygraną 20:19. W dziecięcej siatkówce jest to wynik bardzo znaczący.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie, pierwszy skład dostał się do finałowej czwórki, która grając "na krzyż" miała wyłonić zespoły grające w finale i o trzecie miejsce.

W "krzyżu" MOS Wola I spotkał się z pierwszym składem Legionovii. Jeżeli ktoś z kibiców liczył na fantastyczny pojedynek dwóch utytułowanych zespołów, srogo się zawiódł. Dziewczęta z MOS-u "rozgromiły" rywalki 20:9 i dostały się do finału, w którym czekał już na nie odwieczny rywal i przyjaciel - pierwszy skład Trzynastki Radom.

Mecz o pierwsze miejsce przyniósł łzy szczęścia i smutku. Nasze dziewczęta rozpoczęły mocnym akcentem i prowadziły już 14:7, aby w końcówce pozwolić rywalkom nabrać właściwego rytmu i zdominować warszawianki na siatce. Spotkanie zakończyło się porażką MOS-u 17:20, jednak jest świetnym prognostykiem na przyszłość, bowiem nasze dziewczęta nawiązały walkę z radomiankami i są od nich "o krok".

Należy zauważyć, że oba zespoły MOS Warszawa zagrały świetne zawody, a każda z zawodniczek wykonała masę pracy by osiągnąć tak wysokie wyniki. Wyraźnie widać rękę trenera Radosława Krukowskiego, który mimo, że objął drużynę po wielu zawirowaniach w styczniu 2012 r., prowadzi dziewczęta konsekwentnie w górę ich umiejętności i radości gry w siatkówkę. Już zacieramy ręce do oklasków w kolejnych turniejach!

Ostateczna klasyfikacja trójek:

1. MUKS Trzynastka Radom I
2. UMKS MOS Wola Warszawa I
3. UKS Plas Warszawa I
4. Legionovia I
5. Rosario Lubowidz
6. MUKS MOS Wola Warszawa II
7. UKS Plas Warszawa II
8. Praska 30 Warszawa II
9. UKS Volley Płock I
10. MUKS Trzynastka Radom II
11. Akademia Arka Gołasia Ostrołęka I
12. Praska 30 I
13. Legionovia II
14. MUKS Trzynastka Radom III
15. UKS Esperanto Warszawa
16. Sparta Grodzisk Mazowiecki I
17. Akademia Arka Gołasia Ostrołęka II
18. UKS Volley Płock II
19. Szkoła Podstawowa 42
20. Sparta Grodzisk Mazowiecki II
21. UKS Volley Płock III
22. Legionovia III
23. UKS Atena Warszawa II
24. UKS Atena Warszawa III
25. UKS Atena Warszawa I
26. Sparta Grodzisk Mazowiecki III
27. UKS Atena Warszawa IV
28. Sparta Grodzisk Mazowiecki IV

Źródło: www.moswola.eu

Jeżeli zauważysz błędne lub nieaktualne informacje napisz o tym do nas: klub@moswola.pl

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy