Aktualności

16.04.2012

Chłopcy MOS Wola rocznik 2000 grali w Berlinie w wielkim turnieju SODEXO-CUP.

Drużyna chłopców z rocznika 2000 MOS Wola pod opieką trenerów Konrada Copa i Radosława Krukowskiego zajęła 12 miejsce wśród 24 drużyn podczas 16 edycji międzynarodowego turnieju Sodexo Cup 2012 w Berlinie. W turnieju uczestniczyły zespoły z Niemiec, Austrii oraz Polski. Oprócz naszego zespołu z Polski w zawodach wystąpiły dwie drużyny Metra Warszawa.

  • Zawodnicy MOS Wola z niemieckimi kolegami i ich rodzicami, u których mieszkali
    Zawodnicy MOS Wola z niemieckimi kolegami i ich rodzicami, u których mieszkali
  • MOS Wola - SV Warnemünde
    MOS Wola - SV Warnemünde
  • W ataku
    W ataku

W zawodach obowiązywał tzw. system portugalski. Zakładał on, że przy własnej zagrywce w jednym ustawieniu zespół mógł zdobyć najwyżej dwa punkty. Potem następowała rotacja o jedno ustawienie i zmiana zawodnika zagrywającego.


Chłopcy z naszego klubu oraz ich trenerzy mieszkali u rodzin niemieckich, u zawodników klubu TSC Berlin, gdzie zostali bardzo dobrze i gościnnie przyjęci. Dzięki temu mogli wykorzystać umiejętności językowe zdobyte w szkole w kontaktach z kolegami z Niemiec i poznać kulturę i warunki życia w innym kraju.


Zawodnicy nasi wystąpili na miarę swoich możliwości. W sobotę zagrali dobre spotkania, natomiast w niedzielę było już trochę gorzej. Młodzi siatkarze grali ambitnie, ale w walce z zespołami starszymi o rok brakowało im argumentów siatkarskich i siły. To pierwszy wyjazd zagraniczny tych młodych adeptów siatkówki na duży, międzynarodowy turniej, ale na pewno nie ostatni. Doświadczenie jakie zdobyli zaprocentuje w przyszłości, a za rok chłopcy obiecują, że będą się bili o medale w tym berlińskim turnieju.

Po zawodach kapitan zespołu Michał Skibiński powiedział: Gdy przyjechaliśmy do Berlina, stolicy Niemiec, na międzynarodowe zawody siatkarskie, odebrały nas rodziny niemieckie. Zabrały nas do swoich domów, gdzie przyjęli nas miło i serdecznie. Nawiązaliśmy znajomości z kolegami, siatkarzami TSC . Berlin widzieliśmy z okien samochodów, ale i tak był ładny i zielony. Ulice, drogi były zadbane. Widzieliśmy stare budownictwo bloków (kamienic). Na zawodach było bardzo fajnie.

Antek Milczarski: 6 wróbelków (bo nie orzełków) rocznik 2000 pojechało na turniej Sodexo Cup do Berlina. Cytując trenera, wyprawa nie po zwycięstwo, tylko po naukę. Dzielnie walcząc ze starszymi koleżankami i kolegami udało nam się zająć 12 miejsce na 24 drużyny. I lepiej nie pytać porażka to ,czy sukces? Turniej fajnie zorganizowany w ładnym miejscu. Mamy teraz rok na solidne przygotowanie się do bitwy o Berlin 2013.

Skład UMKS MOS Wola: Michał Skibiński, Filip Szymański, Maciej Trociński, Antoni Milczarski, Jan Warszawski, Sebastian Smak

Wyniki i klasyfikacja:

1/ VC Amstetten (Austria)

2/ KS Metro Warszawa II

3/ KS Metro Warszawa I

4/ VC Wiesbaden (Niemcy)

5/ SV Reudnitz (Niemcy)

6/ Schweriner SC (Niemcy)

7/ VfB Friedrichshafen (Niemcy)

8/ Elkerenzel VV 2000 (Niemcy)

9/ LAV Thüringen (Niemcy)

10/ Berliner TSC (Niemcy)

11/ VC Uckermark

12/ MOS Wola Warszawa PL

13/ SV Warnemünde

14/ TV Dingolfing

15/ VC Angermünde

16/ VC Monsheim

17/ SG Rotation Prenzlauer Berg

18/ VfB Suhl 91

19/ VC Bitterfeld-Wolfen

20/ VoR Padeborn

21/ L.E.Volleys

22/ Berliner TSC Minis

23/ VBC  69 Padeborn

24/ SCC Berlin Recykling

Fotogaleria:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.337207079671527.78900.138726976186206&type=1

Dodał: RK

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy