Aktualności

14.02.2012

Najmłodsi siatkarze MOS-u Wola grali w Gdańsku

Młodzi siatkarze MOS-u Wola z rocznika 2000 uczestniczyli w dniach 10-12.02 w IV Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o „Puchar Pomorza” w Gdańsku. Podopieczni trenera Konrada Copa zajęli 4 i 15 miejsce.

 • Oba zespoły MOS-u z trenerem Konradem Copem
  Oba zespoły MOS-u z trenerem Konradem Copem
 • Zdjęcie pamiątkowe uczestników turnieju
  Zdjęcie pamiątkowe uczestników turnieju
 • Zawodnicy w trakcie gier
  Zawodnicy w trakcie gier
 • Zawodnicy na gdańskiej starówce
  Zawodnicy na gdańskiej starówce

W kategorii „trójek” wystartowało 18 zespołów, podzielonych na dwie grupy A i B po 9 ekip. Drużyny rozgrywały mecze każdy z każdym. Po 5 najlepszych zespołów z grup trafiało do grupy C, gdzie rywalizowało o miejsca 1-10. Pozostały drużyny trafiały do grupy D, gdzie rozgrywały mecze o miejsca 11-18.

Fazę eliminacji bez problemu przebył MOS I Wola. Niestety MOS II nie miał tyle szczęścia. W grupie B z 4 porażkami i wygranymi zajmował 5 pozycję ex aequo z drużyną Trefla Gdańsk. Jednak w bezpośrednim pojedynku lepsi byli siatkarze Trefla i to oni awansowali do czołowej dziesiątki. W drugiej fazie gier drugi zespół MOS-u poradził sobie trochę słabiej i uplasował się na 15 pozycji.

MOS I Wola rozegrał niezłe zawody i chłopców stać było na zdobycie medalu. Niestety, w decydujących momentach brakowało siły ognia i „chłodnej głowy”. Ostatecznie młodzi zawodnicy trenera Copa zajęli 4 miejsce, przegrywając brązowy medal z SP 60 Bydgoszcz różnicą małych punktów. Zawody bezkonkurencyjnie wygrał zespół Jasieniaka Gdańsk, który w turnieju nie przegrał żadnego meczu.


W sobotę po rozegranych spotkaniach chłopcy z trenerem wybrali się na pieszą wycieczkę po Starówce Gdańska. Niestety nie udało im się zrobić zdjęcia przy fontannie Neptuna, ponieważ jest w remoncie…

MOS I Wola : Michał Skibiński, Filip Szymański, Maciej Trociński
MOS II Wola: Antoni Milczarski, Jan Warszawski, Marcin Zaradny

Dodał: RK

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy