Udany początek sezonu młodziczek MOS Wola

Drużyna młodziczek MOS Wola trenera Stanisława Lizińczyka bardzo udanie rozpoczęła sezon. Dziewczęta zakwalifikowały się do rozgrywek I ligi Mazowsza i zaprezentowały dobre przygotowanie do sezonu.

Bardzo udanie nowy sezon rozgrywek 2011/2012 rozpoczęły młodziczki naszego klubu. (1997 i młodsze)/.

W sobotę i niedzielę startowały w turnieju rozstawieniowym drużyn województwa mazowieckiego. W pierwszym dniu, gospodarzem rozgrywek był MOS Wola i w sali przy ulicy Deotymy nasze siatkarki rywalizowały z zespołami: Sparta Warszawa, Praska 30 Warszawa, UKS Plas II Warszawa. Grając systemem"każdy z każdym" MOS wygrał wszystkie spotkania w stosunku 2:0, pokonując kolejno Plas (25:4; 25:6) Praska 30 (25:9; 25:14) i Spartę Warszawa (25:5; 25:13)
Tak jak obrazują to osiągnięte wyniki, nasze dziewczęta we wszystkich spotkaniach dyktowały warunki gry, a trener Stanisław Lizińczyk dał jednakowe szanse zaprezentowania się pełnej 14. dziewcząt (w każdym meczu dwie zawodniczki pauzowały).
Kolejność pierwszego dnia turnieju:
1. MOS Wola               6pkt    6:0
2. Sparta Warszawa     5pkt    4:2
3. Praska 30                4pkt    2:4
4. Plas II                      3pkt    0:6

Następnego dnia (niedziela) młodziczki MOS w grupie 24. czołowych drużyn z województwa grały już bezpośrednio o poszczególne ligi. Turniej odbył się na hali przy ulicy Strumykowej. W grupie B (jednej z 6.) przeciwniczkami MOSu były zespoły:
Wicher Trójka Kobyłka
Set Lesznowola
Wrzos Międzyborów.

Pierwsze miejsce w grupie dawało możliwość gry w pierwszej lidze w najbliższym turnieju (29-30 październik).
Cel ten młodziczki MOS osiągnęły w wielkim stylu, pokonując wszystkie zespoły 2:0, nie tracąc w żadnym secie więcej niż 10 pkt.
Gra naszych dziewcząt dostarczyła zarówno trenerowi, jak i licznie zgromadzonym Rodzicom wiele satysfakcji, gdyż zespół do każdego meczu przystępował z dużym zaangażowaniem i koncentracją, a akcji jakie prezentowały nasze siatkarki zarówno w ataku jak i w obronie nie powstydziłyby się czołowe drużyny z wyższych kategorii wiekowych. W wyniku tym znów udział miały wszystkie zawodniczki (pierwszego seta grała jedna szóstka, a drugiego inna).

Skład zespołu MOS:
1. Łazarczyk Oliwia, 2.Smoleńska Julia (tylko w sobotę), 5. Kurpiewska Natalia, 6. Wiercińska Kasia (tylko w sobotę), 7. Misiukiewicz Julia, 8. Kucharska Klaudia, 10. Tomaszewska Julia, 11. Krysztofiak Emilia, 12. Saganowska Agnieszka, 13. Olszewska Ola, 15. Jędrzejewska Kasia, 16. Rytel Kasia, 17. Trocińska Iza, 18. Bajno Oliwia.
W zawodach nie uczestniczyła kontuzjowana Sara Trzos, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W pierwszym turnieju ligowym (29-30 październik) w najwyższej lidze MOS rywalizować będzie z drużynami:
1. LTS Legionovia Legionowo
2. Olimp Tłuszcz
3.UKS Atena Warszawa
4. Polonez Wyszków
5. Rosario Lubowidz.

Tydzień temu (sobota 24.09) nasze młodziczki startowały w turnieju towarzyskim o Puchar Wójta Gminy Pomiechówek w Pomiechówku, zorganizowanym przy współudziale LTS Legionovia. W stawce 10. czołowych drużyn Mazowsza, młodziczki MOS wygrały wszystkie spotkania po 2:0 i do Warszawy wróciły z okazałym pucharem za pierwsze miejsce.

Tylko w początkowej fazie finałowego meczu z LTS Legionovia wynik był niekorzystny dla MOSu. Nasz siatkarki przegrywały 12:16, by zakończyć go zwycięstwem 25:17. Drugi set to zdecydowana dominacja MOSu, zakończony wynikiem 25:8.
Drużynie młodziczek życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.