Aktualności

24.06.2010

Para Mateusz Biernat - Jakub Linka z MOS Wola awansowała do finałów mistrzostw Polski juniorów w plażówce.

W Suwałkach odbył sie turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Startowały dwie pary MOS Wola. Duet M.Biernat - J.Linka wywalczył awans do finału mistrzostw Polski, który odbędzie się w Kędzierzynie Koźlu.

 • Para MOS Wola M.Biernat - J. Linka z trenerem Norbertem Okuniem po uzyskaniu awansu do finałów mistrzostw Polski juniorów w Suwałakch.
  Para MOS Wola M.Biernat - J. Linka z trenerem Norbertem Okuniem po uzyskaniu awansu do finałów mistrzostw Polski juniorów w Suwałakch.
 • W Suwałakch mecz pary Biernat - Linka
  W Suwałakch mecz pary Biernat - Linka
 • Para Nassalski - Schamlewski w Suwałkach nie uzyskała awansu.
  Para Nassalski - Schamlewski w Suwałkach nie uzyskała awansu.
 • Pary plażówki juniorów na turnieju w Suwałkach.
  Pary plażówki juniorów na turnieju w Suwałkach.

 

 

 Dwie pary MOS Wola wywalczyły awans z Mazowsza do turnieju półfinałowego, który odbył się w Suwałkach. Startowało 16 par juniorów. Para Konrad Nassalski - Mariusz Schamlewski nie zagrała zbyt dobrze i odpadła z turnieju.

Duet Jakub Linka - Mateusz Biernat grał w Suwałkach bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej fazie rozgrywek i po trzech kolejnych zwycięstwach jako pierwsi awansowali do finałowej czwórki, uzyskując awans do finałów mistrzostw Polski.

W półfinale turnieju w Suwałkach nasza para stoczyła dramatyczny bój z duetem z Ostródy , Ociepski - Malinowski. Siatkarze MOS Wola przegrali ten pojedynek 1:2 i 14:16 w trzecim secie. W meczu o trzecie miejsce trochę zabrakło sił i chyba motywacji.

Trener naszych siatkarzy plażowych Norbert Okuń ( wychowanek MOS Wola, wicemistrz Polski w siatkówce plażowej seniorów) powiedział po turnieju: Para Biernat - Linka zagrała bardzo dobre trzy mecze i uzyskała pewnie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. W półfinale był bardzo wyrównany bój i wszystko mogło się wydarzyć. Prawie przez cały tie-break nasza para prowadziła i dopiero przegrała w dramatycznej końcówce. Para Schamlewski - Nassalski wypadła znacznie gorzej , niż w czasie mistrzostw Mazowsza. Szkoda.

Z turnieju w Suwałkach awans do finałów MP wywalczyły pary:

1.Ociepski - Malinowski Foto Ola Ostróda

2. Stępioeń - Rudol  Iława

3.Mariański - Budzyński  Olsztyn

4. Biernat - Linka UMKS MOS Wola Warszawa

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (1)

Dodaj komentarz
 • Gratulacje i brawa. Powodzenia w finałach.;))
  bozo
  2010/06/30 07:48