Aktualności

14.06.2010

Czwarte miejsce młodzików MOS Wola w XV.Turnieju o Puchar Przechodni KS Metro.

XV. Turniej klubu Metro Warszawa odbył się w miniony weekend w Łącku. Startowali chłopcy z rocznika 1996. Startowało 12 drużyn. Wygrała Resovia , przed Metrem , Stolarką Wołomin i MOS Wola.

 • Drużyna młodzików MOS Wola - rocznik 1996
  Drużyna młodzików MOS Wola - rocznik 1996
 • Atak siatkarzy MOS Wola w meczu z Metrem
  Atak siatkarzy MOS Wola w meczu z Metrem
 • Mecz o trzecie miejsce MOS Wola - Stolarka Wołomin
  Mecz o trzecie miejsce MOS Wola - Stolarka Wołomin
 • Mecz młodzików MOS Wola z TSC Berlin
  Mecz młodzików MOS Wola z TSC Berlin
 • Udany blok MOS Wola w meczu z Metrem
  Udany blok MOS Wola w meczu z Metrem
 • Czas dla odpoczynku drużyny MOS Wola
  Czas dla odpoczynku drużyny MOS Wola
 • Alek Gardziński z MOS Wola wygrał konkurs na odbicie górne i otrzymał wielką maskotkę.
  Alek Gardziński z MOS Wola wygrał konkurs na odbicie górne i otrzymał wielką maskotkę.

 

W dniach 11-13 czerwca 2010 w Łącku obył się XV Turniej o Puchar Przechodni KS METRO, w którym startowali chłopcy z rocznika 1996. Drużyna MOS Wola zajęła 4 miejsce wśród 12 drużyn.
 
Turniej wygrała Resovia I Rzeszów przed Metrem I Warszawa i Stolarką Wołomin.
 
W pierwszym dniu turnieju, w piątek, uczestników podzielono na dwie grupy po sześć zespołów, które grały systemem każdy z każdym jednego seta do 25 punktów bez przewag.
 
Zawodnicy MOS Wola wygrali 3 mecze: z Olimpem Ostrołęka (25:17), z Oczkiem Białystok (25:24) oraz z TSC Berlin (25:16). Przegrali z Resovia I Rzeszów (15:25) i z Metrem I Warszawa (19:25). W grupie zajęli 2 miejsce.
 
W sobotę ponownie mecze rozgrywano w dwóch grupach eliminacyjny po 6 drużyn i w systemie takim jak poprzedniego dnia. MOS Wola po raz drugi pokonał Oczko Białystok (25:21) oraz z TSC Berlin (25:12). Wygrał także z Tempem Olsztyn (25:22) i z Białą Rawską (25:19). Ostatni mecz grupowy ze Stolarką Wołomin zakończył się przegraną (19:25), lecz mimo to MOS Wola zajął pierwsze miejsce w grupie i mógł walczyć o medale.
 
Półfinał to kolejne spotkanie z Metrem I Warszawa. Tym razem mecz był dużo bardziej wyrównany i jego wynik ważył się do ostatniej chwili. Ostatecznie wygrało Metro:
Mos Wola Warszawa - Metro I Warszawa 1:2 (26:28, 25:23, 17:19).
 
W meczu o 3 miejsce MOS Wola ponownie zmierzył się ze Stolarką Wołomin. Tu również mecz był bardzo wyrównany jednak to Stolarka wywalczyła brązowy medal:
Mos Wola Warszawa - Stolarka Wołomin 1:2 (26:24, 24:26, 13:15).
 
W zgodnej opinii trenerów różnych drużyn oba mecze MOS-u w fazie finałowej to najlepsze i najciekawsze mecze całego turnieju.
 
Zarówno Metro jak i Stolarka Wołomin będą rywalami MOS-u w przyszłorocznej walce o Mistrzostwo Mazowsza. Zacięte i emocjonujące lecz przegrane mecze z tymi drużynami będą zapewne motywacją do ciężkiej pracy na letnich obozach sportowych.
 
Na zakończenie turnieju w Łącku obył się sympatyczny konkurs na celność odbicia siatkarskiego, w którym nagrodą była Mega-Maskotka. Konkurs polegał na trafieniu do kosza odbiciem górnym. Do drugiego etapu weszło 14 zawodników – w tym aż 6 z MOS Wola. Po kolejnych rundach to właśnie nasz zawodnik – Alek Gardziński został zwycięzcą.
 
W turnieju zagrali: Michał Włostowski, Kuba Choromański, Kuba Brudziński, Kuba Mroczek, Piotr Górski, Daniel Gałęzowski, Mikołaj Pilecki, Fryderyk Zdrojewski, Aleksander Gardziński, Daniel Wnorowski.

Inf.własna: RG

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy