Aktualności

10.09.2009

Siatkarze MOS Wola wygrali turniej w Czechach.

Drużyna juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka wygrała w Czechach turniej regionów europejskich " Cup of the Governor of Central Bohemia Region", odnosząc pięć kolejnych zwycięstw.

  • Nymburk - miasto w środkowych Czechach, 51 km od Pragi.
    Nymburk - miasto w środkowych Czechach, 51 km od Pragi.


Drużyna juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka wygrała w Czechach turniej regionów europejskich " Cup of the Governor of Central Bohemia Region"., odnosząc pięć kolejnych zwycięstw.


W pierwszym meczu siatkarze MOS Wola pokonali siatkarzy ze Szwecji , Vastra Gotaland Region 2:0.

W drugim meczu siatkarze MOS Wola spotkali się z bardzo silnym zespołem gospodarzy , reprezentującym Region Środkowych Czech. MOS Wola Warszawa wygrał 2:1, po dobrym, ciężkim meczu. W drużynie gospodarzy grało kilku reprezentantów Czech i zgodnie z regulaminem jaki obowiązuje w kraju naszych południowych sąsiadów, mogli grać zawodnicy z rocznika 1990, zaś juniorzy w Polsce są z rocznika 91.

W trzecim meczu MOS Wola pokonał szybko i gładko niezbyt silny zespół z Francji, z Regionu Burgundia.

W ten sposób MOS Wola zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Drugą grupę, po wielu zawirowaniach i niespodziewanych rezultatach wygrali także siatkarze z Polski, drużyna MMKS Kędzierzyn Koźle , reprezentująca region Opolszczyzny ( jest to mistrz Polski kadetów rocznika 1991 sprzed dwóch lat).
Wydawało się, że grupę wygrają Niemcy z Regionu Rhineland - Palatinate, ale niespodziewanie przegrali ostatni mecz z Włochami z Regionu Wenecji.

Po zakończeniu gier nasza drużyna udała się wieczorem , korzystając z pięknej pogody, na wycieczkę do stolicy Czech , Pragi . Relację telefoniczną trener Krzysztof Felczak przekazał nam spacerując z siatkarzami MOS Wola po słynnym kamiennym  moście Karola na Wełtawie.

W drugim dniu turnieju siatkarze MOS Wola rano grali mecz półfinałowy z Regionem Południowym Czech, zwyciężając dość łatwo 2:0.
W drugim meczu półfinałowym Region Środkowych Czech pokonał MMKS Kędzierzyn Koźle i w ten sposób w finale siatkarzom MOS Wola przyszło grać znowu z przeciwnikami, z którymi stoczyli wyrównay mecz w eliminacjach.

W meczu finałowym pierwszego seta wygrali Czesi 25:21. W drugiej partii trwała bardzo wyrównana walka. Siatkarze MOS Wola wybronili pięć meczboli, ale nie skapitulowali i ostatecznie wygrali seta 34:32.
W decydującym , trzecim secie trwała także wyrównana walka. MOS Wola prowadził 10:7, ale za chwilę było 10:11, potem 13:13 i ostatecznie MOS Wola wygrał tego seta 17:15 !

Jak określił to jeden z organizatorów turnieju zamykając zawody, nie był to zwykły mecz, to był mecz , który był okrasą tego turnieju, był wspaniałym widowiskiem i prawdziwą siatkarską bitwą.

Najlepszym zawodnkiem turnieju wybrano siatkarza MOS Wola , Konrada Nassalskiego i była to jedyna nagroda indywidualna jaką wręczano.

Trener Krzysztof Felczak powiedział po turnieju, że był to kolejny test jego drużyny,po turniejach z drużynami seniorów z 2.Bundesligi w Berlinie oraz po turnieju w Szwecji z koalicją klubów skandynawskich, w ramach przygotowań do sezonu.
Jest lepiej, ale jeszcze długa droga przed nami - zakończył trener.

Skład zwycięskiej druzyny MOS Wola:
Chiniewicz Martin, Nassalaki Konrad, Schamlewski Mariusz, Sędek Rafał, Bartosiak Mateusz, Biernat Mateusz, Miazga Marcin, Michalak Michał, Smoliński Przemysław, Strzeżek bartłomiej, Urbański Tomasz, Wasilewski Tomasz.


Końcowa kolejność w turnieju:

1/MOS Wola Warszawa - Mazovia Region PL
2/ Central Bohemia Region  CZ
3/ Süd Bohemia Region  CZ
4/ MMKS Kędzierzyn Koźle Opole Region  PL
5/ Rhineland - Palatinate  D
6/ Vastra Gotaland Region  SE
7/ Venecia Region   ITA
8/ Burgundy Region  FRA

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy