Aktualności

30.06.2009

Grupa młodzieży MOS Wola powróciła z Nadrenii - Westfalii

20-osobowa grupa siatkarek i siatkarzy MOS Wola powróciła do Warszawy, po tygodniowym pobycie u zaprzyjaźnionego klubu SC DJK w Everswinkel, w Nadrenii - Westfalii. Młodzież wolskiego ośrodka spędziła piękny tydzień wakacji w Niemczech.

 • Zabawy na kolejkach górskich w Moovie Park w Bootrop
  Zabawy na kolejkach górskich w Moovie Park w Bootrop
 • Zdjęcie współne w Moovie Park
  Zdjęcie współne w Moovie Park
 • Ekipa MOS Wola w Szkole Wojskowej Bundeswehry - ośrodku przygotowań olimpijskich w Warendorf
  Ekipa MOS Wola w Szkole Wojskowej Bundeswehry - ośrodku przygotowań olimpijskich w Warendorf
 • Współne zdjęcie młodzieży niemieckiej i polskiej na zakończenie pobytu.
  Współne zdjęcie młodzieży niemieckiej i polskiej na zakończenie pobytu.
 • Pożegnalna kolacja.Karl Stelthove, Maria Sokolowski i dyrektor MOS-u Krzysztof Zimnicki
  Pożegnalna kolacja.Karl Stelthove, Maria Sokolowski i dyrektor MOS-u Krzysztof Zimnicki
 • Trenerzy MOS Wola z burmistrzem Everswinkel
  Trenerzy MOS Wola z burmistrzem Everswinkel

20-osobowa grupa siatkarek i siatkarzy MOS Wola powróciła do Warszawy, po tygodniowym pobycie u zaprzyjaźnionego klubu SC DJK w Everswinkel, w Nadrenii - Westfalii.
Młodzież wolskiego ośrodka spędziła piękny tydzień wakacji w Niemczech.

Gościnni gospodarze w Everswinkel tradycyjnie zorganizowali wspaniały program pobytu. Młodzież MOS Wola zwiedziła Everswinkel, Münster, Warendorf.

Niezapomniane przeżycia pozostały po całodziennym pobycie w Movie-Park w Bootrop. Polska młodzież uczestniczyła w piątek w lekcjach w kilku gimnazjach w Warendorf ( rok szkolny w Nadrenii trwa do 30 czerwca), a następnie uczestniczyła w dyskusji z młodzieżą niemiecką na temat systemu oświatowego w swoich krajach.

W części sportowej pobytu w Niemczech warto podkreślić możliwość odbycia kilku treningów w  hali sportowej miejscowego klubu, sparingowe mecze z miejscowym klubem SC DJK Everswinkel , odwiedziny w nowoczesnym centrum Fitness, kąpiele na pływalni Vitus-Bad, a przede wszystkim udział w wielkim 25.Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej w Oberaden, z udziałem 82 drużyn.
Zespoły MOS Wola zajęły w turnieju I ( chłopcy) i II miejsce (dziewczęta).

Pobyt polskiej grupy w Niemczech zakończył w poniedziałek rajd rowerowy do Warendorf i zwiedzanie Wojskowej Szkoły Bundeswhry , a wieczorem współny wieczór pożegnalny w świetlicy klubowej SC DJK.

W spotkaniu pożegnalnym uczestniczyła młodzież polska i niemiecka , rodziny które podejmowały u siebie w domach polskich uczestników wymiany. Obecny był wiceburmistrz Everswinkel , pan Fred Heinemann.

Była wspaniała wspólna kolacja, wymiana upominków, wymiana koszulek sportowych. Pobyt polskiej grupy podsumowali pan Karl Stelthove i Maria Sokolowski oraz dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki. Dyrektor MOS-u podziękował za wspaniały program pobytu, serdeczność gospodarzy i wielką troskę o polską młodzież. Wyjazdy do Everswinkel cieszą się świetną renomą u polskiej młodzieży i do ostatniej chwili przed wyjazdem do Niemeic, telefonowali do pana Zimnickiego uczestnicy poprzednich wymian, którzy dopytywali się, czy może zwolniło się jakieś miejsce i  czy nie można by się zabrać z grupą do Niemiec w tym roku.

Po 14-godzinnej podróży młodzież MOS Wola powróciła szczęśliwie do domu.

Poniżej artykuł w gazecie "Westfaliche Nachrichten" o pobycie MOS Wola w Niemczech:

http://www.westfaelische-nachrichten.de/lokales/kreis_warendorf/everswinkel/1083012_Polnische_Gaeste_gehen_als_Freunde.html
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy