Aktualności

28.06.2009

Dominacja drużyn MOS Wola w XXV. Międzynarodowym Turnieju w Oberaden.

Przebywające w Nadrenii - Westfalii zespoły kadetow i kadetek MOS Wola zajęły I i II miejsce w 25. Międzynarodowym Turnieju "Oberaden 2009" z udziałem 82 drużyn.

 • Podsumowanie turnieju w Oberaden - 82 druzyny
  Podsumowanie turnieju w Oberaden - 82 druzyny
 • Kadeci MOS Wola na I miejscu podium
  Kadeci MOS Wola na I miejscu podium
 • Kadetki na II miejscu podium w Oberaden w kategorii juniorek.
  Kadetki na II miejscu podium w Oberaden w kategorii juniorek.

Drużyny kadetek i kadetów MOS Wola przebywające od tygodnia w Nadrenii Westfalii na zaproszenie klubu z Everswinkel uczestniczyły w XXV. Międzynarodowym Turnieju siatkówki młodzieżowej klubu sportowego SuS Oberaden. Turniej rozgrywany był z udziałem osiemdziesięciu dwóch drużyn w czterech halach, na kilkunastu boiskach.

Wśród dziewcząt turniej odbył się w czterech kategoriach wiekowych, wśród chłopców w trzech kategoriach.

Dziewczęta wystartowały w kategorii A-Jugend, czyli wśród juniorek starszych, mimo że nasz zespół składał się wyłącznie z kadetek i młodziczek. Widocznie tak pasowało organizatorom, gdyż w kategorii właściwej, czyli B-Jugend startowało najwięcej zespołów.

Polskie drużyny MKS MOS Wieliczka i UMKS MOS Wola Warszawa wyszły zwycięsko ze starcia z koalicją drużyn niemieckich. Dziewczęta z Wieliczki wygrały turniej, zaś MOS Wola zajął drugie miejsce.

Trener dziewcząt MOS Wola, Krzysztof Czarnołęcki był bardzo zadowolony z występu swoich zawodniczek, które we wszystkich meczach bardzo dobrze grały zagrywką, dominowały w ataku i skutecznie walczyły w obronie. Na pochwałę zasługują wszystkie dziewczęta, które podczas meczy bardzo dobrze się uzupełniały. Mecz finałowy minimalnie przegrany na skutek braku koncentracji w samej końcówce spotkania.

W drużynie wystąpiły: Agnieszka Doniek (kapitan), Gabriela Jankowska, Aleksandra Kołtuniak, Agnieszka Kobus, Agnieszka Pietrzyńska, Aneta Pietrzyńska, Aleksandra Otto oraz na Libero Joanna Brodziak.

Kadeci MOS Wola zdominowali swoją kategorię wiekową B-Jugend, wygrywając wszystkie mecze 2:0. Zespół MOS-u wyraźnie przeważał nad przeciwnikami i tylko dwa zespoły potrafiły momentami nawiązać równorzędną walkę.

Gospodarzom przypadła do gustu gra zespołu z Warszawy i postanowili rozegrać dodatkowy, pokazowy mecz na zakończenie turnieju pomiędzy MOS-em Wola Warszawa, a zwycięzcą turnieju juniorów TV 1862 Biedenkopf.

 Zespół juniorów z Biedenkopf prowadzony był przez rosyjskiego trenera i grało w nim kilku emigrantów z Rosji oraz Niemcy.

Kadeci MOS Wola zagrali bardzo dobre spotkanie i wygrali z zespołem niemieckim 2:0 w setach 25:16 ; 25:17. Jak podkreśla trener zespołu na tym turnieju, Krzysztof Zimnicki chłopcy zagrali bardzo skoncentrowani i świetnie realizowali plan taktyczny. Rywale prezentowali większą siłę w ataku, ale zespół MOS Wola grał mądrą, taktyczną zagrywką oraz bardzo dobrze blokiem i wyraźnie pokonał starszych i silniejszych fizycznie przeciwników.

Skład MOS Wola: Michał Michalak (kapitan), Przemysław Smoliński, Piotr Szumski, Kamil Dukata, Marcin Wasiucionek, Michał Zackiewicz oraz Jakub Franczak i Wojciech Mazowiecki.

Wyniki końcowe najlepszych drużyn w kategorii juniorek - dziewczęta:

1.     MKS MOSS Wieliczka

2.     UMKS MOS Wola Warszawa

3.     FdG Herne

4.     SV BW Aasse Munster

5.     Telekom Post SV Bielefeld

6.     SpVgg Frankenbah.

W tej kategorii sklasyfikowano 17 drużyn.


Kategoria kadetów chłopcy:

1.     UMKS MOS Wola Warszawa

2.     SVE Hohen Neuendorf

3.     VV Holzwickede

4.     Spvg Steihagen

5.     Ludenscheider TV

6.     HSV Langeberg Benteler

Sklasyfikowano 14 zespołów.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy