Aktualności

17.05.2009

Świetny występ i zwycięstwo dziewcząt z rocznika 1996 w czwórkach.

Dziewczęta z MOS Wola, rocznik 1996, wygrały drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Mazowsza w czwórkach. W turnieju wystąpiło blisko 30 zespołów.

 • Zespół dziewcząt MOS Wola I z trenerem Arturem Wójcikiem
  Zespół dziewcząt MOS Wola I z trenerem Arturem Wójcikiem
 • Mecz dziewcząt MOS Wola I z Kozienicami
  Mecz dziewcząt MOS Wola I z Kozienicami


W sobotę w Warszawie odbył się drugi turniej eliminacyjny o Mistrzostwo Mazowsza dla rocznika 96 dziewcząt w kategorii „czwórek”. W turnieju udział wzięło blisko 30 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na 6 grup.

Rewelacyjnie zagrała w nim nasza pierwsza „czwórka” MOS-u Wola, wygrywając cały turniej, niestety trochę słabiej druga (miejsca 9-12). Obie nasze drużyny rozpoczęły turniej od wygrania swoich grup eliminacyjnych i awansu do najlepszej "12"  turnieju. W dalszej części turnieju zespoły zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy z których dwie wchodziły (z zaliczeniem meczu) do finałowej szóstki, a pozostałe grały o miejsca 7-12. MOS I Wola dalej kontynuował zwycięską passę, kolejno pokonał MOS Pruszków, Kozienice i Plas Warszawa i z pierwszego miejsca awansował do finału. Niestety MOS II (osłabiony przez kontuzje) doznał trzech porażek i musiał się zadowolić miejscami 9-12.

W rundzie finałowej MOS I Wola  rozegrał 4 mecze, wygrywając z Lubowidzem, Płockiem i Ateną Warszawa oraz doznał jednej porażki po zaciętej walce z Ostrołęką (13:15). Cieszy coraz lepsza gra naszych młodych siatkarek w perspektywie Turnieju Finałowego w którym weźmie udział 8 najlepszych zespołów naszego województwa po podliczeniu punktów za dwa turnieje. Jednak nie można osiąść na laurach tylko dalej ciężko pracować. Na uwagę zasługuje duża rywalizacja w tej grupie wiekowej i wiele ciekawych perspektywicznych zawodniczek.

 

Końcowa kolejność turnieju:

 1. MOS Wola I
 2. Lubowidz
 3. Ostrołęka I
 4. Płock I
 5. Atena Warszawa
 6. Kozienice

 

 

Drużyny zagrały w następujących składach:


MOS Wola I: Prus Zuzanna, Nawrot Nina, Filipiak Wiktoria, Misiak Beata, Nadowska Małgosia, Brudnicka Kasia. Trener Wójcik Artur


MOS Wola II: Latos Magda, Drzewiecka Luiza, Jastrzębska Paulina, Szustak Małgosia, Malarowska Anita. Trener Maruszkin Krzysztof.  

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy