Aktualności

30.07.2008

27. medal Mistrzostw Polski dla MOS Wola zdobyła para K.Nassalski - M. Chiniewicz

Para kadetów MOS Wola, Martin Chiniewicz i Konrad Nassalaki, zdobyła brązowy medal MP, w czasie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim. To już 27. medal siatkarski MOS-u Wola. Prezentujemy rozmowę z naszymi siatkarzami oraz parę fotek.

 • Para Konrad Nassalski i Martin Chiniewicz na podium Mistrzostw Polski kadetów 2008
  Para Konrad Nassalski i Martin Chiniewicz na podium Mistrzostw Polski kadetów 2008
 • Para MOS Wola M.Chiniewicz - K.Nassalski z medalami i pucharami mistrzostw Polski
  Para MOS Wola M.Chiniewicz - K.Nassalski z medalami i pucharami mistrzostw Polski
 • Mecz naszej pary na OOM w Kamieniu Krajeńskim.
  Mecz naszej pary na OOM w Kamieniu Krajeńskim.
 • Na podium mistrzostw Polski trzy najlepsze pary i ich trenerzy.
  Na podium mistrzostw Polski trzy najlepsze pary i ich trenerzy.
Para kadetów MOS Wola, Martin Chiniewicz i Konrad Nassalaki, zdobyła brązowy medal MP, w czasie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim. To już 27. medal siatkarski MOS-u Wola., a czwarty w siatkówce plażowej naszego klubu. Prezentujemy rozmowę z naszymi siatkarzami i szczegółowe wyniki zawodów.

Jak przebiegała walka w czasie turnieju finałowego Mistrzostw Polski ?

Pierwszy mecz graliśmy z parą Wifamy Łódź Biernat / Studziński... i wygraliśmy 2:0 (21:15 21:15). Drugi mecz graliśmy z parą z woj. śląskiego Kantor / Antolak i wygraliśmy go 2:1 (14:21 21:19 15:10).Trzeci mecz graliśmy już o półfinał z parą z Jastrzębia, Łosiak / Dobosz i ponownie wygraliśmy 2:0 (21:13 21:17) , tym samym awansując do najlepszej czwórki turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

W półfinale, w czwartym meczu na tych zawodach, graliśmy z parą z klubu UKS Jastarnia Księżarek / Popek... Niestety przegraliśmy go 0:2 (16:21 19:21). Rywale byli po prostu lepsi od nas, mimo, że walczyliśmy bardzo ambitnie, z całych sił.

W meczu o 3. miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski graliśmy z parą Sowiak / Kowalski z Wifamy Łódź...
Była to dla nas szansa do rewanżu za mecz o 3 miejsce na finałach Mistrzostw Polski na hali w Kędzierzynie, więc wyszliśmy na ten mecz bardzo zmotywowani.
Podczas meczu w obu parach można było dostrzec zmęczenie, po tym ciężkim turnieju (cały turniej świeciło słońce i było bardzo gorąco).
Udało się nam jednak przełamać ogromne zmęczenie i zwyciężyliśmy 2:0 (21:16 21:18).

Po meczu, z ogromnej radości od razu pobiegliśmy do pobliskiego jeziora i oddaliśmy skoki z pomostu.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć naszemu trenerowi od siatkówki plażowej , Norbertowi Okuniowi, który przez ostatni tydzień przygotowywał nas do tych zawodów i był obecny na nich.

Warto podkreslić, że Norbert Okuń to wychowanek MOS Wola, który po zakończeniu kariery juniorskiej na Woli, występował w drużynach II ligi i specjalizował się w plażówce. Od kilku lat należy do czołówki siatkarzy plażowych w Polsce, był medalistą mistrzostw Polski seniorów. Kilka razy wyjeżdżał na staże szkoleniowe w siatkówce plażowej do USA.

W ostatnim sezonie kibice mogli oglądać Norberta Okunia w czasie spotkań II ligi w drużynie BT Wózki MOS Wola. W pierwszej rundzie , do czasu kontuzji, Norbert Okuń grał w wielu spotkaniach ligowych.

Zarząd UMKS MOS Wola serdecznie dziękuje Norbertowi Okuniowi za pomoc naszej parze kadetów, co zaowocowało pięknym, medalowym sukcesem.

Jednocześnie serdecznie gratulujemy tytułu mistrza Polski Dominikowi Brojowi, który w oststnim sezonie grał w drużynie kadetów MOS Wola na rozegraniu, a w siatkówce plażowej reprezentował MOSiR Kędzierzyn Koźle.

W klasyfikacji klubowej MOS Wola zajął 4 miejsce, zaś w klasyfikacji województw Mazowsze zajęło 3 miejsce, bo miejsca 13-16 zajęły jeszcze pary Metra Warszawa i Jadaru Radom.

końcowe wyniki:

1.Dominik Broj / Damian Pilichowski - MOSiR Kędzierzyn Koźle
2.Bartosz Księżarek / Dawid Popek - UKS Jastarnia
3.Martin Chiniewicz / Konrad Nassalski - MOS WOLA WRSZAWA
4.Wojciech Sowiak / Mateusz Kowalski - Wifama Łódź

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy