Aktualności

17.04.2008

"Życie Warszawy" o mistrzostwie Polski siatkarzy MOS Wola.

W dzisiejszym wydaniu "Życia Warszawy" ukazał się artykuł red. Jana Zabieglika pt."MOS Wola mistrzem" prezentujący osiągnięcie naszych siatkarzy. Artykuł ilustrowany jest zdjęciem mistrzów Polski.

  • "Życie Warszawy" z dnia 17 kwietnia z artykułem o siatkarzach MOS Wola.

W dzisiejszym wydaniu "Życia Warszawy" ukazał się artykuł red. Jana Zabieglika pt."MOS Wola mistrzem" prezentujący osiągnięcie naszych siatkarzy. Artykuł ilustrowany jest zdjęciem mistrzów Polski.

MOS Wola mistrzem

Jan Zabieglik 16-04-2008, ostatnia aktualizacja 16-04-2008 20:53

Świetnie spisały się zespoły warszawskie w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Juniorów w Częstochowie. Mistrzostwo zdobył MOS Wola, a Metro zajęło czwarte miejsce.

W częstochowskiej hali panowała atmosfera, jak na meczach Polskiej Ligi Siatkówki. Dudniły kibicowskie bębny, grała głośna muzyka i rzucano konfetti. Na parkiecie trwała niesamowita walka, zwłaszcza gdy grały między sobą drużyny pretendujące do zdobycia medali: Delic Pol Norwid Częstochowa, zespoły z Warszawy MOS Wola i Metro oraz bydgoski Chemik.

W roli obserwatorów wystąpili trenerzy pierwszoligowych drużyn, m.in. Ireneusz Mazur, Stanisław Gościniak i Jan Such. Przez jeden dzień na zawodach obecni byli także trener kadry Raul Lozano i jego asystent Alojzy Świderek. Nic w tym dziwnego. Turniej ten był doskonałą okazją do wyławiania talentów.

Prowadzeni przez trenera Krzysztofa Felczaka zawodnicy MOS przeszli jak burza przez rozgrywki grupowe (trzy mecze po 3:0). Dopiero w półfinale trafili na godnych siebie rywali z Metra, prowadzonego przez trenera Wojciecha Szczuckiego. Po dramatycznym boju MOS zwyciężył 3:2. Można powiedzieć, że Metro miało w tym turnieju pecha, bo mecz o pierwsze miejsce w grupie też przegrało 2:3 z zespołem gospodarzy.

Mecz finałowy był dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie widowiskiem. Pierwszą partię wygrał MOS 25:21, drugą 26:24 – gospodarze. Gdy w trzecim secie stołeczna drużyna wysoko przegrywała, trener Felczak zdjął z parkietu pierwszą szóstkę i wprowadził do gry rezerwowych. Jak się okazało, było to mistrzowskie posunięcie. Trzeci set został co prawda przegrany 17:25, ale w czwartym powrócili gracze pierwszej szóstki MOS i po wyrównanej walce wygrali 25:23. Tie-break przebiegał już pod dyktando warszawiaków, którzy wygrali 15:8.


Siatkarze MOS otrzymali też wyróżnienia indywidualne: Fabian Drzyzga został wybrany najlepszym rozgrywającym, Patryk Strzeżek najlepszym atakującym. Nagrodę dla najlepszego środkowego otrzymał Karol Kłos (Metro).

Mistrzostwa Polski w Siatkówce Juniorów. Częstochowa. Wyniki MOS Wola Warszawa:

MOS – Stoczniowiec Gdańsk 3:0

MOS – UKS Serbinów Biała Podlaska 3:0

MOS – Chemik Bydgoszcz 3:0

MOS – Metro Warszawa 3:2

MOS – Delic Pol Norwid Częstchowa 3:2 Końcowa kolejność: 1. Mos Wola; 2. Delic Częstochowa; 3. Chemik Bydgoszcz; 4. Metro Warszawa; 5. MMKS Kędzierzyn Koźle; 6. Kęcznin Kęty; 7. Stoczniowiec Gdańsk; 8. Serbinów Biała Podlaska.

Ekipa MOS: I trener: Krzysztof Felczak; II trener: Jacek Łukasik; trener przygotowania siłowego: Bartosz Kruszewski; masażysta: Łukasz Flak; statystyk i obsługa techniczna: Jacek Strzeżek; kierownik ekipy: Krzysztof Zimnicki – dyrektor MOS Wola; zawodnicy: Patryk Strzeżek, Fabian Drzyzga, Robert Iliński Konrad Neneman, Jakub Nowocień, Krzysztof Dziubański, Konrad Nassalski, Bartek Strzeżek, Łukasz Makowski, Bartosz, Kaczmarek, Witold Pawlewicz, Maciej Behr, Tomasz Urbański, Mateusz Behr, Michał Guz.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy