Siatkarze BT Wózki MOS WOLA pokonali 3:0 Hejnał Kęty w meczu II ligi mężczyzn.

Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola pokonała 3:0 Hejnał Kęty, w meczu II ligi mężczyzn. W hali MOS-u mecz obejrzał nadkomplet publiczności i chociaż spotkanie stało na bardzo przeciętnym poziomie to kibiców ucieszyły trzy punkty zdobyte przez gospodarzy.

Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola pokonała 3:0 Hejnał Kęty, w meczu II ligi mężczyzn w hali MOS-u, przy ul. Rogalińskiej. Mecz obejrzał nadkomplet publiczności i chociaż spotkanie stało na bardzo przeciętnym poziomie, to kibiców ucieszyły trzy punkty zdobyte przez gospodarzy.

BT Wózki MOS Wola - TS Hejnał Kęty 3:0 (25:22)(25:20)(25:21)

MOS Wola:
Ilński, Gałecki, Skalski, Szcześniewski, Strzeżek, Szulc, Żurek (libero) oraz Dziubański, Łukasik, Michor, Pawlewicz.

Hejnał Kęty:
Tlałka, Guzdek, Wołek, Gadzała, Gąsiorek, Soja, Kwasowski (libero) oraz Ficoń,

Sędziowali:
S I : Krzysztof Jażdzewski (Gdańsk) , S II : Łukasz Dominiak (Puck)

Do hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej przybyło na mecz ponad 200 widzów, a ponieważ w hali jest 150 miejsc siedzących, wielu widzów musiało oglądać mecz siedząc na oknach lub na stojąco.

Mecz rozpoczął udaną kiwką za podwójny blok przeciwników, Tomasz Skalski. A za chwilę rozpoczął się festiwal zepsutych zagrywek z obu stron. W drużynie BT Wózki MOS Wola zepsuli serwisy T. Skalski, B. Szcześniewski i R. Iliński. Zawodnicy Hejnała Kęty nie byli dłużni w psuciu zagrywek i wynik był bliski remisu. Było 3:3, 6:6, 8:8 . Po zepsuciu kolejnej zagrywki przez Skalskiego i dobrym ataku zawodników Hejnała Kęty było 9:11 i trener Krzysztof Felczak poprosił o czas. Po przerwie udany atak Patryka Strzeżka , ale za chwilę i on psuje zagrywkę. Następnie udanie zaatakował z lewego skrzydła Piotr Szulc , a potem Tomasz Skalski zablokował kiwkę rozgrywającego drużyny gości i wynik był 12:12.
W drużynie z Kęt skutecznie atakował ze środka Bartosz Soja, a po chwili Tomasz Skalski uderzył w aut i goście prowadzili 14:12. Trener Felczak za Ilińskiego wprowadził na zagrywkę Dziubańskiego, ale ten też zepsuł serwis.
Następnie widzowie obserwowali wymianę cios za cios. Na udany atak Patryka Strzeżka z BT Wózki MOS Wola odpowiedział potężnym uderzeniem Tomasz Gadzała z Hejnała Kety. Potem zagrywką punktową popisał się Piotr Szulc i było 19:19. Trener Henryk Kubica poprosił o czas. Po przerwie skutecznie zaatakowł najskuteczniejszy zawodnik gości Tomasz Gadzała, ale za chwilę wyrównał silnym atakiem po prostej najskuteczniej atakujący zawodnik gospodarzy, Tomasz Skalski i było 20:20.
W końcówce gospodarze zagrali bardzo dobrze. Najpierw punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Robert Iliński , a za chwilę sami pogubili się goście i zespół BT Wózki MOS Wola prowadził 22:20. Trener z Kęt wziął drugi czas, po czym Iliński zepsuł zagrywkę. Od tego momentu nie mylił się Tomasz Skalski i trzykrotnie skutecznymi atakami zakończył trzy ostatnie akcje gospodarzy. Set wygrany 25:21 przez BT Wózki MOS Wola.

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli od udanego podwójnego bloku pary Szcześniewski-Strzeżek, po czym zagrywkę zepsuł K. Gałecki. Do stanu 5:5 na zmianę atakowali skutecznie Strzeżek i Szczesniewski z BT Wózki MOS Wola oraz  Gadzała i Soja z Kęt. Potem było 7:7 i 9:9 , a dziewiąty punkt zdobył Piotr Szulc, po bardzo długiej akcji z obu stron, gdzie publiczność podziwiała udane obrony, bloki i asekuracje. Od tego momentu gospodarze wyszli na prowadzenie po potężnym ataku Patryka Strzeżka. Za chwilę Strzeżek podwyższył wynik na 13:10 silną zagrywką z wyskoku. Potem skutecznie atakował Szulc po bloku oraz Bartosz Soja z Kęt, ze środka. Goście ambitnie odrabiali straty i doprowadzili do wyniku 16:16, co skłoniło trenera Krzysztofa Felczaka do wzięcia czasu. Poskutkowało, bo kolejne trzy punkty zdobyli gospodarze po ataku Strzeżka, Szcześniewskiego i potrójnym bloku siatkarzy BT Wózki MOS Wola. Było 19:16 i czas dla gości. Po przerwie znowu skuteczny podwójny blok pary Strzeżek - Szcześniewski oraz skuteczny atak po bloku w wykonaniu Piotra Szulca i było 21:16. Goście zdobyli kolejne dwa punkty , najpierw Janusz Guzdek skutecznie zaatakował, po czym udany blok gości i przewaga gospodarzy zmalała do 21:18. Za chwilę sytuacyjną piłkę wygrał Bartosz Szcześniewski, ale na zagrywce zmienił go Igor Łukasik, popisując się asem serwisowym. Było 23:18. Goście odpowiedzieli atakiem Tomasza Gadzały , a gospodarze silnym zbiciem Patryka Strzeżka i zespół BT Wózki MOS Wola miał piłkę setową. Dla gości punkt zdobył atakiem Bartosz Soja , a za chwilę zepsuta zagrywka Kęt dała gospodarzom ostatni punkt. Set 25:21 dla gospodarzy.

Trzeciego seta zaczęli udanie zawodnicy z Kęt, ale zaraz wyrównał silnym atakiem Patryk Strzeżek. Potem skutecznie atakowali Skalski, Szcześniewski i Szulc z drużyny gospodarzy oraz Gadzała, Gąsiorek i znów Gadzała z Kęt. Było 6:6 i po chwili dobrze kiwnął ze środka Robert Iliński, a następnie dwa razy źle zaatakowali zawodnicy Hejnała i 9:6 dla gospodarzy. Kolejna akcja to skuteczny blok Piotra Szulca i 10:6 dla BT Wózki MOS Wola. Trener Kubica wziął czas. Po przerwie dobrze zaatakował Bartosz Soja , ale skutecznie odpowiedział atakiem ze środka Robert Iliński, z BT Wózki MOS Wola. Następnie skutecznie zablokowali podwójnym blokiem Szcześniewski - Gałecki i było 15:10. Jednak kolejnych pięć punktów zdobyli goście , po kilku błędach gospodarzy. Najpierw dotknął siatki Szcześniewski, źle przyjął zagrywkę na palce libero Żurek, a następnie trzy razy po kolei zaatakowali w aut Strzeżek, Szcześniewski i Skalski. Zrobiło się 15:15.
 Od tego momentu zawodnicy gospodarzy zaczęli grać coraz lepiej, a szczególnie skutecznie grał Piotr Szulc. Piotr Szulc najpierw dwukrotnie świetnie zaatakował , potem był podwójny blok pary Gałecki - Iliński i było już 20:17. Goście odpowiedzieli atakiem Wojciecha Gąsiorka , ale znowu skutecznie po bloku zaatakował niezawodny Piotr Szulc i było 21:18. Za chwilę podwójny blok pary Gałecki - Iliński i przewaga gospodarzy wynosiła 22:18. Goście już jakby pogodzili się z porażką , grali bez wiary i zakończył seta Marcin Tlałka z Kęt ,  psując zagrywkę. Set 25:21 dla BT Wózki MOS Wola.