Aktualności

11.11.2007

21.Międzynarodowy Turniej WOLA - CUP 2007 w kategorii młodzików.

Pięknym akcentem zakończył się 21. Turniej "Wola - CUP" 2007 w kategorii młodzików. Dwa ostatnie mecze o trzecie i pierwsze miejsce były interesujące i stały na wysokim poziomie. Puchar Woli pojechał na Ursynów. W finale Metro wygrało 2:1 z Resovią .

 • Mecz o trzecie miejsce MOS Wola - AZS Olsztyn 1:2
  Mecz o trzecie miejsce MOS Wola - AZS Olsztyn 1:2
 • Kapitan Metra z Pucharem Woli , który odebrał z rąk burmistrza Woli, Marka Andruka
  Kapitan Metra z Pucharem Woli , który odebrał z rąk burmistrza Woli, Marka Andruka
 • Siatkarze KS Metro odbierają medale za zwycięstwo w WOLA CUP 2007
  Siatkarze KS Metro odbierają medale za zwycięstwo w WOLA CUP 2007
 • Resovia Rzeszów - 2. miejsce w Turnieju WOLA - CUP
  Resovia Rzeszów - 2. miejsce w Turnieju WOLA - CUP

Pięknym akcentem zakończył się 21. Turniej "Wola - CUP" 2007 w kategorii młodzików ( grali chłopcy z rocznika 1993). Dwa ostatnie mecze o trzecie i pierwsze miejsce były interesujące, stały na wysokim poziomie i zakończyły się tie-breakami. Puchar Woli pojechał na Ursynów. W finale Metro Warszawa wygrało 2:1 z Resovią .

W trzecim dniu Międzynarodowego Turnieju WOLA - CUP 2007 , w  hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej rozegrano mecze finałowe. Mecze decydujące o medalach były dramatyczne i w obydwu dopiero tie-break decydował o końcowym wyniku.

W meczu o pierwsze miejsce Metro Warszawa walczyło z Resovią Rzeszów. Metro wygrało wyraźnie pierwszą partię, ale w drugiej bardzo dobrze grał zespół rzeszowski i wygrał dość wysoko 25:17. Warszawiacy wykazali jednak w końcówce większą dojrzałość   i  ogromną waleczność. Metro wygrało 2:1 i  Puchar Woli pojechał na Ursynów.
Puchary dla najlepszych zespołów, medale i upominki dla najlepszych zawodników turnieju wręczał burmistrz Dzielnicy Warszawa Wola, pan Marek Andruk, który obejrzał w całości dwa mecze, o trzecie i o pierwsze miejsce.

Również w meczu o trzecie miejsce rozegrano trzy sety. Gospodarze turnieju, siatkarze MOS Wola walczyli bardzo ambitnie, ale zespół trenera Piotra Tabora musiał uznać wyższość AZS Olsztyn, który w samej końcówce meczu zrobił mniej błędów.

Szkoda, że w superfinałach rozgrywanych w niedzielę nie mogli już uczestniczyć siatkarze Scuola  di  Pallavolo Anderlini Modena z Włoch. Zespół włoski zaprezentował wysoki poziom i wywalczył trzecie miejsce w eliminacjach. Nie mógł zagrać w niedzielnych finałach, bo wyleciał do Włoch o godz.8,50. Następny rejs samolotu dopiero w środę, więc Włosi musieli wyjechać przed zakończeniem turnieju.

W plebiscycie trenerów wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach:

Metro Warszawa  - Wojciech Biernat
Resovia Rzeszów - Kamil  Durski
Scuola di Pallavolo Modena (IT) - Guido Frasoldati
AZS  Olsztyn  -  Piotr Kowalczyk
MOS Wola Warszawa - Tomasz Dmowski
UKS Olimp Ostrołęka - Rafał Żebrowski
UKS Dębina Nieporęt - Robert Olechowski
VC  Dresden (D) -  Vincent  Wolf

Wyniki meczów finałowych o miejsca
W meczu o I miejsce :
Metro Warszawa - Resovia Rzeszów 2:1 (25:20)(17:25)(15:11)
w meczu o III miesce :
AZS Olsztyn  - MOS Wola Warszawa 2:1 (25:18)(20:25)(15:11)
w meczu o V miejsce :
Olimp Ostrołęka - UKS Dębina Nieporęt 2:0 (26:24)(25:19)

W meczu towarzyskim o VII miejsce zespół MOS Wola II Warszawa pokonał VC Dresden 2:0  ( druga drużyna MOS Wola zagrała z Niemcami towarzysko, ze względu na wcześniejszy wyjazd drużyny SdP Modena).

Jak powiedział nam prezes MOS Wola , pan Krzysztof Zimnicki, turniej młodzików stał na wysokim poziomie i młodzi zawodnicy pokazali, iż dysponują już dobrym wyszkoleniem technicznym. Wsród uczestników jest wielu siatkarzy, kórzy w przyszłości mogą grać na najwyższym poziomie.
Już na początku grudnia MOS Wola organizować będzie kolejny w tegorocznej edycji , trzeci turniej Wola - Cup, tym razem w kategorii chłopców 12-letnich ( zespoły czwórkowe). Już zapowiedziały swój udział drużyny zagraniczne , Aon hotVolleys Wiedeń i Berliner TSC.

KOŃCOWA  KOLEJNOŚĆ  W  TURNIEJU  21. WOLA - CUP  2007:

1. METRO  Warszawa
2. Resovia Rzeszów
3. AZS Olsztyn i Scuola di Pallavolo Anderlini Modena
4. MOS Wola Warszawa
5. Olimp Ostrołęka
6. UKS Dębina Nieporęt
7. VC  DresedenDrukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy