Aktualności

16.09.2007

Dwa lata temu odszedł Arkadiusz Gołaś.

Mija druga rocznica śmierci Arka Gołasia. Był młody, bardzo utalentowany i szczęśliwy. Jechał do swojego nowego klubu do Włoch. Zginął w wypadku samochodowym na terenie Austrii. Dzisiaj ok.19,40 w telewizji TVN będzie można zobaczyć "Kulisy sławy" o Arku

  • Arek GOŁAŚ
    Arek GOŁAŚ

Mija druga rocznica śmierci Arka Gołasia. Był młody, bardzo utalentowany i szczęśliwy. Jechał do swojego nowego klubu do Włoch.
Zginął w  wypadku samochodowym koło Klagenfurtu, na terenie Austrii.

Dzisiaj ok.19,40 w telewizji TVN będzie można zobaczyć "Kulisy sławy" - program o Arkadiuszu Gołasiu.

Arkadiusz Gołaś pochodził z Ostrołęki. Tam uczył się w szkole podstawowej podstaw siatkówki. W roku 1996 przyszedł do MOS Wola , do swojego pierwszego klubu sportowego.

W barwach MOS Wola (1996-2000) zdobył dwa tytuły wicemistrza Polski (kadetów i juniorów) oraz tytuł mistrza Polski juniorów (jedyny tytuł mistrza Polski w karierze). W roku 1999 został brązowym medalistą mistrzostw świata kadetów.

Po ukończeniu wieku juniora, w roku 2000  przeszedł do AZS Częstochowa , do Polskiej Ligi Siatkówki. W barwach częstochowskiego klubu zdobył trzykrotnie tytuł wicemistrza Polski seniorów.
W sezonie 2004/2005 grał w lidze włoskiej w Padwie.
Na sezon 2005/2006 podpisał kontrakt z jednym z najlepszych klubów na świecie,  Lube Banca Macerata. marzył o wielkich sukcesach. Jechał właśnie do swojego nowego klubu...

W pierwszej reprezentacji Polski rozegrał ponad osiemdziesiąt spotkań. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy