Aktualności

05.06.2007

WOLSKA FABRYKA TALENTÓW - artykuł o MOS Wola w Mazowieckim Sport Expressie.

Na Rogalińskiej siatkówkę trenuje ponad 500 dziewcząt i chłopców. WOLSKA FABRYKA TALENTÓW - pod takim tytułem ukazał się w "Mazowieckim Sport Expressie" , na zakończenie sezonu, artykuł o naszym ośrodku, autorstwa Marcina Michalskiego.

  • Mazowiecki Sport Express 4 - 10 czerwca 2007
    Mazowiecki Sport Express 4 - 10 czerwca 2007

Na Rogalińskiej siatkówkę trenuje

ponad 500 dziewcząt i chłopców

WOLSKA FABRYKA TALENTÓW


- pod takim tytułem ukazał się w "Mazowieckim Sport Expressie" artykuł o naszym ośrodku, autorstwa Marcina Michalskiego.Oto artykuł:


Kiedy w 1982 roku siatkarki MOS Wola zdobyły pierwszy w historii klubu medal młodzieżowych mistrzostw Polski, zapewne mało kto przypuszczał, że przy ulicy Rogalińskiej rozpoczyna się wspaniały okres sportowej prosperity.

Dziś klubowa kolekcja liczy 25 medali mistrzostw Polski oraz potężną liczbę trofeów wywalczonych na turniejach krajowych i międzynarodowych. W tym roku drużyny - juniorek trenera Artura Wójcika i juniorów trenera Krzysztofa Felczaka - zdobyły brązowe medale mistrzostw kraju.

WYCZYN  I  REKREACJA

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Wola to jeden z największych ośrodków siatkówki młodzieżowej - nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tajniki tej dyscypliny zgłębia tu bowiem ponad 500 dziewcząt i chłopców, którzy ćwiczą w 29 grupach pod kierunkiem dwunastu dyplomowanych trenerów.
- Uczymy grać w siatkówkę dzieci i młodzież w  wieku od 10 do 19 lat - mówi dyrektor i trener MOS Wola, Krzysztof Zimnicki. - Międzyszkolny Ośrodek Sportowy to placówka oświatowa, przy której działa Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy. Najmłodszym proponujemy szkolenie podstawowe, w którym uczestniczą wszyscy chętni. Potem najzdolniejsi trenują w grupach mistrzostwa sportowego i startują w rozgrywkach, zaś wszystkim tym, którzy nie mają odpowiednich warunków, czy możliwości do uprawiania sportu wyczynowego, proponujemy kontynuację przygody z siatkówką w grupach rekreacyjnych. Przygotowujemy ich do roli sędziów, działaczy i do aktywnego uczestnictwa w sporcie - opowiada sternik wolskiego potentata.ŚWIATOWY  POZIOM

  Siatkarze z Rogalińskiej są często powoływani do młodzieżowych reprezentacji Polski. Najwybitniejszy wychowanek MOS Wola, Arkadiusz Gołaś, był reprezentantem Polski seniorów i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach. W 1999 roku zdobył w Rijadzie brązowy medal mistrzostw świata kadetów. W polskiej kadrze kluczową rolę odgrywał wówczas także inny wychowanek klubu Maciej Kosmol , później gracz I ligi , a obecnie statystyk kadry narodowej u Raula Lozano. Wicemistrzami Europy kadetów w 2004 roku byli Bartosz Gawryszewski i Tomasz Drzyzga, obecnie występujący w Polskiej Lidze Siatkówki. Mistrzami Europy kadetów w roku 2005 w Rydze zostali z kolei Grzegorz Łomacz, Mateusz Gorzewski i Zbigniew Bartman. Bartman osiągnął również wspaniałe sukcesy w siatkówce plażowej , kiedy w roku 2004 został mistrzem Europy i wicemistrzem świata U -18. Przez ostatnie dwa sezony grał we włoskiej Serie A, w Marmi Lanza Werona. Obecnie jest członkiem reprezentacji Polski, która uczestniczy w rozgrywkach Ligi Światowej. Stawkę siatkarzy MOS Wola, którzy mogą poszczycić się sukcesami międzynarodowymi uzupełnia Fabian Drzyzga. W kwietniu zdobył z reprezentacją kadetów srebrny medal mistrzostw Europy w Wiedniu.

ABONAMENT  NA  TROFEA

  O sukcesach MOS Wola decyduje świetna kadra trenerska. W klubie pracują doświadczeni szkoleniowcy, którzy wychowali wiele siatkarek i siatkarzy ligowego formatu oraz młodzi, zdolni trenerzy, którzy w niedługim czasie powinni nawiązać do osiągnięć starszych kolegów. Do pięknych osiągnięć od lat prowadzą drużyny MOS Wola Krzysztof Zimnicki i Krzysztof Felczak. Za sukcesy sekcji żeńskiej odpowiadają Elżbieta i Stanisław Lizińczykowie oraz trener Artur Wójcik, autor medalowego sukcesu w marcowym czempionacie juniorek. O sile młodzieży MOS Wola decydują także trenerzy Krzysztof Czarnołęcki, Krzysztof Gałecki, Piotr Tabor, Marcin Majewski, Mateusz Osakowicz, Paweł Wasilewski i Piotr Najmowicz. W zakończonym sezonie, w rozgrywkach o mistrzostwo Mazowsza uczestniczyło dziesięć drużyn MOS Wola oraz zespoły minisiatkówki. Mistrzami województwa zostali juniorzy, juniorki i młodzicy, a we wszystkich kategoriach - zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców - drużyny MOS Wola, od młodzika do seniora, znalazły się na podium. -  Medale to ważna rzecz, bo są ukoronowaniem ciężkiej pracy i mobilizują do kolejnych wyzwań, natomiast istotniejszą sprawą jest aspekt pedagogiczny. Chcemy, by nasi podopieczni wyrastali na dobrych sportowców, ale przede wszystkim na fajnych i kulturalnych ludzi - twierdzi trener Felczak. Zapytany o przyszłość klubu z Rogalińskiej odpowiada z uśmiechem. - Mamy wielu perspektywicznych zawodników, otrzymujemy wsparcie od władz dzielnicy, a atmosfera jest wspaniała. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że przyszłość maluje się w różowych barwach.
Marcin Michalski

 
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy