Aktualności

11.03.2007

MOS Wola podwójnie brązowy ! Dwa medale mistrzostw Polski siatkarek i siatkarzy !

Juniorki MOS Wola wygrały 3:1 z Naftą Piła, a juniorzy 3:2 z Jokerem Piła w meczach o brązowy medal mistrzostw Polski. To już 24. i 25. medal mistrzostw Polski w historii sekcji siatkówki naszego klubu. Wielkie gratulacje !

  • Dwa medale juniorskich mistrzostw Polski dla MOS Wola!
    Dwa medale juniorskich mistrzostw Polski dla MOS Wola!
To historyczny dzień dla naszego MOS Wola. Jeszcze nigdy nie było dwóch medali mistrzostw Polski jednego dnia. Gratulacje dla dziewcząt i chłopców, dla trenerów, działaczy i rodziców naszych siatkarek i siatkarzy.
__________________________________________________________
24.medal mistrzostw Polski zdobyły dla naszego klubu juniorki MOS Wola, w niedzielę w godzinach południowych.Oto relacja z meczu naszych siatkarek, za stroną www.siatka.org :

W starciu o brązowy medal MP zmierzyły się zespoły UMKS MOS Wola Warszawa i PTPS Nafta Piła. Od niewielkiego prowadzenia rozpoczęły zawodniczki z Piły. Doskonale dysponowane warszawianki dogoniły je dość szybko i na tablicy widniał wynik po 13.Od tego momentu Nafta zaczęła popełniać dużo błędów, a obrona właściwie nie funkcjonowała. Skutkowało to utratą 7 punktów z rzędu. Dopiero zagrywka w siatkę przerywa dobrą passę UMKSu, a inicjatywę przejmują pilanki. Od stanu 22:15 kolejne 3 punkty padają ich łupem, po błędach własnych oponentek. Końcówka seta należała jednak do ekipy z Warszawy, która wygrywa go do 19.


Druga partia była niezwykle zacięta od samego początku, aż do ostatniej piłki. Różnica w punktach nie przekraczała dwóch. Jednak to pilanki zapisują 25 oczek na swoim koncie. W trzeciej odsłonie wyraźnie dominowały zawodniczki z Warszawy. Bardzo duża – 8 punktowa – przewaga utrzymywała się przez większość seta. Pilankom udało się zmniejszyć ją o połowę jednak to za mało, aby w tej partii wygrać. Najbardziej emocjonujący był czwarty i zarazem ostatni set tego spotkania. Po raz kolejny lepsza okazała się ekipa UMKSu. Do końcowej fazy seta utrzymywały bezpieczną różnicę punktową, ale zrobiło się 21:21 i przez chwilę pojedynek był wyrównany. Silnym atakiem i obiciem bloku kończą warszawianki, zdobywając tym samym trzecią lokatę.


UMKS MOS Wola Warszawa - PTPS Nafta Piła 3:1

(25:19, 23:25, 25:20, 25:22)
_____________________________________________________________

 

25.medal zdobyli juniorzy MOS Wola. Oto relacja z meczu za stroną www.siatka.org :

Młodzi zawodnicy AZS UWM Olsztyn zdobyli tytuł mistrza Polski juniorów pokonując w finale Jadar Radom. Brązowe medale mistrzostw Polski przypadły MOS Wola Warszawa.


Spotkanie o trzecie miejsce w turnieju i brązowe medale mistrzostw Polski juniorów miało dwa oblicza. W pierwszych dwóch setach doskonale grali siatkarze Jokera Piła, którzy przeważali nad swoimi rywalami z Warszawy w każdym elemencie gry. Doskonale rozprowadzał piłki Łukasz Szablewski, nie do zatrzymania w drugiej linii był Radosław Zbierski. Podopieczni trenera Felczaka nie mieli pomysłu na grę, popełniali również proste błędy w obronie.


Całkowitą odmianę przyniósł set trzeci. Na ławce rezerwowych pozostał Fabian Drzyzga, a jego miejsce zajął Michał Żurek. Zmiana rozgrywającego w MOS Wola na tyle zdezorientowała pilan, że losy meczu się odwróciły. Warszawianie w końcu zaczęli zatrzymywać blokiem Zbierskiego, słabiej grał Szablewski – w końcu trener Jarosław Kubiak obu zdjął z boiska. W zespole MOS uaktywnił się Patryk Strzeżek a zawodnicy Jokera niewiele mogli poradzić na dobrą grę przeciwników. Czwarty set MOS rozpoczął z Żurkiem w pierwszym składzie – trener Krzysztof Felczak postanowił zaryzykować niższy blok kosztem wyższego, ale słabiej dziś dysponowanego Drzyzgi. Nie mógł się już odnaleźć Radosław Zbierski, który do tej pory decydował o obliczu zespołu. Stołeczni siatkarze doprowadzili do tie-breaka.


W piątej, decydującej partii grał już tylko jeden zespół. Zawodnicy Jokera wyszli na boisko bez wiary w sukces i oddawali przeciwnikom punkty seriami. Warszawianie czując swoją szansę nie spuścili z tonu i dobili swoich przeciwników zdobywając brązowe medale mistrzostw Polski.


Joker Piła - MOS Wola Warszawa 2:3

(25:23, 25:22, 20:25, 23:25, 7:15)


Składy zespołów:

Joker: Kordylas, Rojek, Szablewski, Zbierski, Bońkowski, Borucki, Zahorski (libero) oraz Chmielewski, Taczała, Winnik, Paziewski, Borucki

MOS Wola: Wojtaszek, Iliński, Michor, Drzyzga, Strzeżek, Pawlewicz, Nowocień (libero) oraz Żurek, Łukasik, Kostrzewa, Dziubański

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy