Aktualności

21.01.2007

Drugie miejsce juniorów MOS Wola na turnieju w Olsztynie.

Juniorzy MOS Wola przegrali finałowy mecz z AZS Olsztyn, w turnieju organizowanym przez Fundację Huberta Wagnera o Puchar Prezesa PZPS. Turniej był świetnym sprawdzianem dla dublerów w naszej drużynie, przed startem w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

  • Juniorzy MOS Wola na drugim miejscu w Olsztynie
    Juniorzy MOS Wola na drugim miejscu w Olsztynie

Juniorzy MOS Wola przegrali finałowy mecz z AZS Olsztyn, w turnieju organizowanym przez Fundacje Huberta Wagnera o Puchar Prezesa PZPS. Turniej był świetnym sprawdzianem dla dublerów w naszej drużynie juniorów, przed startem w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. 

AZS Olsztyn - MOS Wola 3:0 (25:20)(31:29)(25:22)

Skład MOS Wola:
Makowski, Dziubański, Kaczmarek, Kostrzewa, Łukasik, Iliński, Jonak (libero) oraz Białorudzki, Pawlewicz.

Siatkarze MOS Wola udanie zaprezentowali się w turnieju o Puchar Prezesa PZPS w Olsztynie. Wygrali w drodze do finału cztery mecze i dopiero w finale ulegli AZS Olsztyn.

Założeniem udziału w tym turnieju było sprawdzenie przydatności zawodników , którzy na codzień nie grają w pierwszej szóstce i rywalizują o miejsce w dwunastce klubowej na ćwierćfinały mistrzostw Polski. O miejsce nawet w "12" jest trudno i rywalizuje o nie 18 zawodników.
Jak wiadomo na turniej nie mogli pojechać zawodnicy MOS Wola - uczniowie SMS Spała , Drzyzga, Michor i Nowocień. Nie pojechali do Olsztyna D. Wojtaszek i  M. Żurek, którzy uczestniczyli w szkolnej studniówce.
Bardzo oszczędnie korzystał trener w olsztyńskim turnieju, z grających dużo w ostatnim okresie, Partyka Strzeżka i Witka Pawlewicza. Nawet w meczu finałowym o I miejsce z AZS Olsztyn , Strzeżek wcale nie zagrał, a Pawlewicz wszedł tylko na krótką zmianę.

W finałowym meczu nasz zespół walczył z gospodarzami ambitnie o I miejsce, ale rywal okazał się silniejszy. Szkoda drugiego seta, w którym MOS Wola prowadził już 24:21, ale nie udało się wygrać , a set zakończył się przegraną 29:31.

Warto odnotować, że zmiennicy w naszej drużynie, którzy otrzymali szanę gry, potrafili ją wykorzystać i  zdobyli nawet nagrody indywidualne.
Konrad Kostrzewa został wybrany najlepszym zawodnkiem atakującym  turnieju, a Konrad Jonak - najlepszym libero. Gratulacje !

Końcowa kolejność w turnieju :

1. PZU AZS Olsztyn 2. MOS Wola Warszawa 3. Chemik Olsztyn 4. AZS Nysa         5. Grodno 6. PZU AZS III 7. PZU AZS II 8. Chemik II

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy