Aktualności

31.12.2006

Podsumowanie roku 2006

Koniec roku to czas podsumowań. Rok 2006 to kolejne sukcesy, ale także rozczarowania.Na szczęście radości przeważały nad smutkami. W roku 2006 MOS Wola powiększył swoją kolekcję medalową o dwa nowe krążki mistrzostw Polski.W MOS Wola trenuje już 500 osób!

  • W MOS Wola trenuje 500 dziewcząt i chłopców
    W MOS Wola trenuje 500 dziewcząt i chłopców

Koniec roku to czas podsumowań. Rok 2006 to rok kolejnych sukcesów, ale także rozczarowań. Na szczęście radości przeważały nad smutkami. W roku 2006 MOS Wola powiększył swoją kolekcję medalową o dwa nowe krążki mistrzostw Polski. W MOS Wola trenuje już 500 dziewcząt i chłopców !

Tytuł wicemistrzów Polski wywalczyli kadeci MOS Wola (rocznik 1989), pod wodzą trenera Krzysztofa Zimnickiego.  Był to 22. medal w historii sekcji siatkówki MOS Wola.
Drugi medal dla MOS Wola wywalczyli siatkarze plażowi , para Michał Żurek - Dawid Migdalski. W Mistrzostwach Polski juniorów w Rybniku zdobyli oni brązowy medal , który był 23. krążkiem dla naszego klubu.
Dwa medale mistrzostw Polski w jednym roku to doskonały wynik sekcji męskiej. Warto także odnotować, że para  Patryk Strzeżek - Fabian Drzyzga zajęła 5-6 miejsce w mistrzostwach Polski kadetów w siatkówce plażowej. Wysokie miejsca dwóch par MOS-u w mistrzostwach Polski dały naszej sekcji trzecie miejsce w Polsce w punktacji ogólnopolskiej w siatkówce plażowej !

Bardzo dobry kolejny rok miała także sekcja żeńska. Dwa zespoły dziewcząt awansowały do elity najlepszych w kraju i uczestniczyły w turniejach finałowych mistrzostw Polski 2006.
Juniorki trenera Stanisława Lizińczyka , drugi rok z rzędu , grały w finałach mistrzostw Polski i zajęły siódme miejsce.
Kadetki trenera Artura Wójcka zajęły ósme miejsce w Polsce.

W mistrzostwach Mazowsza w siatkówce halowej drużyny MOS Wola wywalczyły sześć medali, trzy złote (juniorki, kadetki i kadeci) i trzy brązowe (juniorzy, Juniorki II i młodzicy). Rozczarowaniem był awans z Mazowsza do mistrzostw Polski tylko jednego zespołu chłopców. Liczyliśmy na to, że dwa zespoły awansują dalej, ale juniorzy i młodzicy zajęli trzecie miejsca i niestety odpadli na Mazowszu. Rywalizacja w naszym województwie jest bardzo wyrównana i na wysokim poziomie, ale pozostał pewien niedosyt.

Poza sprawami sportowymi był to także rok dalszej modernizacji naszego ośrodka. Trwały kolejne prace remontowe i nasz MOS zmienił na lepsze swoje oblicze. Zostały wymienione wszystkie okna w ośrodku, zakończono remont wszystkich szatni, toalet, natrysków, sauny i założono w podziemiu nowoczesną wentylację. Na koniec roku otrzymaliśmy odnowioną świetlicę klubową z nowymi meblami i ekspozycją na trofea sportowe.

Nasza siatkarska, mosowska rodzina bardzo się powiększyła. Już 500 osób trenuje siatkówkę w MOS Wola i stawia nasz MOS wśród największych ośrodków siatkówki młodzieżowej w Europie !
Stało się tak dzięki większej ilości zatrudnionych trenerów ( już 12 trenerów pracuje w MOS-ie), a co się z tym wiąże,  powstaniu nowych grup. Udało się w sekcji żeńskiej i męskiej stworzyć ciąg szkolnia we wszystkich rocznikach od 10 do 19 roku życia. Mamy w ośrodku grupy szkolenia podstawowego, grupy dla średnio zaawansowanych oraz grupy dla najbardziej uzdolnionych , które reprezentują MOS  w zawodach mistrzowskich. W rozgrywkach Mazowsza sezonu 2006-2007 wystartowało 10 drużyn MOS Wola.

Wszystkim uczestnikom zajęć w MOS Wola , ich Rodzicom, wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom naszego MOS Wola życzymy SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2007 !
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy