Drugi zespół młodzików przegrał z Ostrołeką, po wyrównanej walce

Młodsza drużyna młodzików MOS Wola (rocznik 1993) uległa 0:2 drużynie Olimp Ostrołęka, ale pokazała się z dobrej strony i nawiązała wyrównaną walkę. Był to kolejny mecz w ramach mistrzostw Mazowsza.

W sobotnim meczu drugi zespół  młodzików MOS-u Wola (rocznik 1993) uległ , po zawziętej a w drugim secie wyrównanej walce z drużyną Olimp Ostrołęka .

MOS Wola II - Olimp Ostrołeka 0:2 (22:25)(23:25)

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia MOS-u  Wola 5:3 , lecz po stanie 6:6 przewagę zdobyli goście doprowadzając do stanu 17:12 (czas dla MOS-u).  Wtedy to zaczęła się zawzięta pogoń masowców. Niestety przy takiej przewadze dobrze broniąca drużyna Ostrołęki nie oddała zwycięstwa.

Drugi set to lepsza gra drużyny MOS-u ale znów uzyskanie przewagi w środkowej części seta przez przeciwników (12:9) i pogoń gospodarzy. Przy stanie 22:21 dla Ostrołęki trener gości wziął czas i w konsekwencji po bardzo emocjonującej końcówce zwycięstwo Olimpu 25:23.

Szkoda, że drużyna MOS-u nie potrafiła zagrać lepiej w początkowej fazie seta, gdyż łatwiej grałoby się im w końcówce. Tym bardziej, że Olimp grając  w końcówce trochę nerwowo zaczął popełniać błędy.

Trzeba pochwalić oba zespoły za długie akcje z licznymi atakami, kiwkami i skutecznymi obronami. Dodatkowo trzeba pochwalić zawodników MOS-u , gdyż popełniając kilka błędów dotknięcia siatki w pierwszym secie,  w drugim bardzo się poprawili. Nie dotknęli siatki ani razu a nawet kilkakrotnie w ważnych momentach zablokowali starszego przeciwnika.

Podsumowując chłopcy zagrali dobry mecz, szkoda, że nie uwieńczony lepszym wynikiem

Składy:

UMKS MOS WOLA II: Wiliński, Mazowiecki, Winiarski, Trzciński, Szumski, Dmowski, Wrocławski (libero) oraz Kubaszewski, Seńczuk, Pecko

Olimp Ostrołęka: Grabowski, Damięcki, Dukasz, Dąbrowski, Kosmica, Żebrowski oraz Kowalczyk