Aktualności

21.01.2017

Młodziczki coraz wyżej!!

Znakomicie spisały się nasze młodziczki w rewanżowym meczu drugiej rundy play off I ligi kadetek z zespołem UKS SMS Warszawa W pierwszym spotkaniu, rozegranym w ostatnią środę przy Rogalińskiej górą były podopieczne trenera Lizińczyka, ale zwycięstwo 3:2 nie dawało komfortu psychicznego przed rewanżem.

Jednak młodziczki UMKS MOS Wola to "twarde sztuki". Mimo pewnych kłopotów zdrowotnych /choroby, kontuzje/, wyszły na boisko mocno zmotywowane i pokazały pełną gamę swoich siatkarskich możliwości. Kluczowy był I set, a zwłaszcza jego początkowa faza, gdzie po kapitalnych zagrywkach Zuzi Czekalskiej "odskakujemy" na 7;0. Potem bardzo dobra gra całego zespołu pozwala kontrolować wydarzenia na boisku do końca tej partii. Wygrywamy do 15!! Drugi set zaczyna się podobnie. Tym razem "dominatorką" na zagrywce okazuje się druga Zuzia /Dygdoń/.

Mogłoby się wydawać, że zwycięzca w tym secie może być tylko jeden. Jednak jak to w siatkówce bywa, chwila dekoncentracji, dwa błędy w przyjęciu, autowy atak i przeciwniczki "wychodzą" na 2-punktowe prowadzenie (20:18). W końcówce  więcej spokoju, zwykłego "sportowego szczęścia" i wygrana MOS-u do 23. W tym momencie trenerzy drużyny z Rogalińskiej byli pewni, że końcowy sukces będzie należał do ich drużyny. Przy tak równej, konsekwentnej grze jaką prezentowały w meczy ich zawodniczki "roztrwonienie" 19 małych punktów przewagi było niemożliwe. I tak się okazało w rzeczywistości. Trzeci set "pod kontrolą" od początku do końca i wygrana do 20. Małych punktów nie trzeba liczyć!! W następnej rundzie zespół UMKS MOS Wola!! Najmilej ostatnie dni będą wspominać dwie zawodniczki: Julka Kabala i Oliwka Kosieradzka. W piątek "mocno pomogły" drużynie juniorek, która w arcyważnym spotkaniu pokonała 3:0 zespół TRZYNASTKI Radom, a w sobotę były wyróżniającymi się postaciami na boisku w hali przy Zwycięzców.
Znamy już przeciwnika i terminy spotkań w meczach o udział w finałowym turnieju Mazowsza kadetek. W środę 25.01.2017 gramy ze Spartą Warszawa przy Lindego, a piątek 27.01.2017 w sali przy Rogalińskiej.
skład zespołu UMKS MOS Wola: Baran Karolina, Bąk Patrycja /libero/, Czekalska Zuzia, Dygdoń Zuzia, Kabala Julka /kapitan/, Kosieradzka Oliwka, Makowiecka Ola, Roicka Marta, Rozwadowska Martyna, Szymańska Agnieszka, Wilczyńska Matylda, Wydmańska Julka.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy