Aktualności

24.11.2016

Gazeta "POŁUDNIE" Głos warszawiaków - Siatkarski Turniej Wola-Cup

W gazecie "POŁUDNIE" Głos warszawiaków nr 35 (1225) z dnia 24 listopada 2016 r ukazał się artykuł red.Marcina Kalickiego pt "Siatkarski turniej Wola-Cup". Redaktor gościł na naszym turnieju i napisał relację do gazety. Zapraszamy do lektury.

  • Turniej Wola-Cup współfinansowało m.st. Warszawa
    Turniej Wola-Cup współfinansowało m.st. Warszawa
  • Plakat 30.Turnieju Wola-Cup
    Plakat 30.Turnieju Wola-Cup

SIATKARSKI TURNIEJ WOLA-CUP

Marcin Kalicki

Zakończył się 30.Międzynarodowy Turniej Wola-Cup 2016 rozgrywany w  Hali Sportowej "Koło" przy ul. Obozowej. Podzielony na dwie kategorie rozgrywany był przez dwa weekendy. Miasto stołeczne w tegorocznych rozgrywkach reprezentowały MOS Wola Warszawa i drugi zespół tego klubu, Białołęcki Volley, KS Metro Warszawa i UKS Plas Warszawa.

   - Turniej Wola-Cup jest uważany za jeden z najlepszych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie. W tegorocznej trzydziestej edycji organizujemy dwa turnieje: jeden w minisiatkówce (U-13) i drugi dla młodzików (U-15) - mówi Krzysztof Zimnicki, prezes Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego MOS Wola Warszawa.

Turniej jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - Zapraszamy dziesięć najlepszych drużyn z Mistrzostw Polski w danej kategorii wiekowej oraz współpracujące z nami ekipy zagraniczne. W tym roku będzie ich sześć. Już były dwie drużyny w mini: Hot Volley Wiedeń i TSC Berlin, a cztery Slavia Svidnik, VC Dresden, Hot Volley Wiedeń i Riga Volleyball School są na turnieju młodzików. Udział zespołów zagranicznych jest możliwy dzięki dofinansowaniu przez miasto stołeczne Warszawę - dodał Krzysztof Zimnicki.

Podczas każdego weekendu zawodów rozegrano łącznie czterdzieści osiem spotkań. Najpierw podzielono wszystkie drużyny na cztery czterozespołowe grupy, gdzie rozgrywano mecze systemem każdy z każdym, a następnie drużyny z najwyższych lokat zagrały o zwycięstwo w całym turnieju. W najlepszej ósemce wśród zawodników U-13 znalazły się dwie stołeczne ekipy MOS Wola oraz KS Metro, a także DMKS Plas Kielce, DMKS SET Starogard Gdański, UKS Piast Krotoszyn, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, PSP 11 Kędzierzyn - Koźle i M-Volley Exact Sysytems Norwid Częstochowa. Ostatecznie w finale spotkali się ze sobą młodzi siatkarze KS Metro Warszawa i DMKS Plas Kielce. Lepsza okazała się stołeczna ekipa, która dzięki wygranej 2:0 zwyciężyła w całaych zawodach.

   - Poziom zakończonego turnieju był bardzo wysoki. Ci młodzi chłopcy trenują już dwa,trzy lata i prezentują się bardzo dobrze - powiedział Krzysztof Zimnicki.

Pamiątkowe puchary i medale młodym siatkarzom wręczyli poseł na Sejm RP Michał Szczerba, burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski oraz naczelnik dzielnicowego Wydziału Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej, Arkadiusz Werelich.

Równie emocjonujący był turniej Wola-Cup dla młodzików. Rozgrywany w Hali Sportowej "Koło" w dniach 18-20 listopada cieszył sie sporym zainteresowaniem. Z doskonałej strony pokazali się w nim młodzi zawodnicy wolskiego MOS-u, którzy po trzech dniach turnieju w finale zagrali z faworyzowaną drużyną Trefla Gdańsk.

Zawodnicy z Pomorza pokonali w spotkaniu półfinałowym Resovię Rzeszów, a młodzi siatkarze z ul. Rogalińskiej 2 pokonali dobrze grającą ekipę Trójki Kobyłka. Mecz finałowy pokazał wyraźnie, kto zasłużył na wygraną w całych zawodach. Siatkarze Trefla, idący w całym turnieju jak burza, rozgromili w pierwszym secie MOS Wola 25:10. Druga partia, już bardziej wyrównana, także zakończyła się wygraną gości z Gdańska, tym razem 25:22 co dało w efekcie tej drużynie zwycięstwo w całym turnieju. Mimo to należy przyznać, że zawodnicy z Warszawy zajmując drugie miejsce zaskoczyli pozytywnie wielu kibiców. Dla większości z nich był to największy sukces w dotychczasowej karierze.

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy