Aktualności

31.10.2016

Zespół Młodzików trenera Tomasza Kellera wygrywa pierwszy turniej 1. Ligi.

Zespół młodzików, mimo jednej porażki, ostatecznie wygrał niezwykle ciekawy turniej 1. Ligi, który rozgrywany był w Międzyborowie w dniach 29-30.10.2016.

Nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze cały turniej wygrywając z gospodarzem, z zespołem Wrzosu Międzyborów 2:0 (25:17,25:13). Doskonały mecz rozgrywał Piotrek Szlęzak, który zdobył samym atakiem 10 punktów i raz po raz nękał przeciwników atakami ze skrzydła, bardzo dobra zagrywka całego zespołu pozwoliła środkowym Bałdydze i Wojciechowskiemu wbić kilka siatkarskich gwoździ z przechodzących piłek.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna prowadzona przez trenera Piotra Szymanowskiego- Trójka Kobyłka. Mecz ciekawy, rozgrywany na wysokim poziomie z niewielką liczbą błędów z obu stron. Ostatecznie zespół MOSu wygrał 2:0 (25:19,25:20) kontrolując wynik spotkania. Tym razem ciężar zdobywania punktów „wziął na siebie” Michał Kulesza (12pkt) pokazując szeroki wachlarz rozmaitych zagrań. Po raz kolejny, zresztą jak przez cały turniej, bardzo dobre zmiany na zagrywce dawał B. Gomułka.

W trzecim, ostatnim meczu tego dnia MOS Wola stanął naprzeciwko Czarnych Radom. Słaby początek Naszych zawodników, jakby uśpionych po zwycięstwie z Kobyłką, w połączeniu ze skuteczną grą przeciwników, którzy bardzo dobrze blokowali i dołożyli do tego wiele skutecznych ataków ze środka przyniósł niestety przegraną 22:25, 19:25.

Kolejny dzień okazał się niezwykle interesujący. Zespół Kobyłki po zaciętym i emocjonującym meczu pokonał Czarnych Radom 2:1. I chociaż wydawało się, że Radomianie i tak zajmą pierwsze miejsce, to niespodziankę sprawił zespół Wrzosu, który w kolejnym meczu urwał seta i był bardzo bliski wygrania meczu z Czarnymi Radom.

Tymczasem Młodzicy MOSu zgodnie z planem ograli 2:0 drużyny UKS Olimp Ostrołęka (25:12 i 25:20) i MDK Warszawa (25:16, 25:16). Szansę pokazania swoich umiejętności w obu meczach otrzymali wszyscy zawodnicy i co cieszy utrzymali wysoki poziom gry.

Ostatecznie dzięki lepszemu stosunkowi setów MOS WOLA zajął pierwsze miejsce, przed drużyną Czarnych Radom. Na ostatnim miejscu podium Trójka Kobyłka. IV miejsce zajął MDK Warszawa, który o włos wyprzedził Wrzos Międzyborów, po wygranym tiebreaku. VI miejsce Olimp Ostrołęka. Dwa ostatnie zespoły spadają do 2. ligi, z której awans uzyskało Metro Warszawa oraz Huragan Wołomin.

Jak podsumował trener Keller wygrana na pewno cieszy, tym bardziej, że tydzień temu Młodziczki trenera S. Lizińczyka również wygrały swój turniej w fenomenalnym stylu i wysoko zawiesiły poprzeczkę. Chłopcy nie chcieli być gorsi. Aczkolwiek cały zespół zdaje sobie sprawę, że zostało jeszcze sporo rzeczy do poprawy i chłopcy już zapowiedzieli, że w nowym tygodniu biorą się za jeszcze cięższą pracę.

Dodatkowe podziękowania trener przesyła rodzicom, którzy czynnie pomagają w przejazdach i służą pomocą podczas turniejów.

 

Skład MOS WOLA:

Klaudiusz Warcholiński, Mikołaj Karkowski, Franek Melaniuk, Jakub Kausa (L), Jakub Dziura (L), Jakub Bałdyga, Wiktor Wojciechowski, Mikołaj Kajzer, Mateusz Kolasa, Piotr Szlęzak, Michał Kulesza, Dawid Kaczyński, Mateusz Gałązka, Bartosz Gomułka.

Fotorelacja:

https://www.facebook.com/moswola/photos/?tab=album&album_id=1199093720149521

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy