Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo siatkarzy MOS Wola w II lidze mężczyzn

W dniu 8 października na sali przy ul. Rogalińskiej odbył się mecz II ligi mężczyzn. Zespołowi MOS WOLA na własnym parkiecie przyszło się zmierzyć z drużyną KS Międzyrzec Podlaski. Zespół trenera Krzysztofa Wójcika, po zaciętym i pełnym emocji widowisku wygrał 3:1, wskakując na pozycje lidera grupy.

Od początku pierwszego seta w naszym zespole bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która sprawiała problemy drużynie przyjezdnej. Skuteczne wybloki, dobra gra z kontry zawodników MOS WOLA pozwoliła na uzyskanie sporej przewagi 12:2. Spokojnie wygraliśmy pierwszego seta 25:13.

W drugim secie walka była wyrównana. Obydwa zespoły grały nierówno, a udane akcje przeplatane były prostymi błędami. Zespół MOS WOLA pod koniec partii uzyskał przewagę, jednakże goście szybko odrobili straty i zrobiło się 23:23. Zapowiadała się zacięta końcówka, niemniej jednak dwa proste błędy gości i ostatecznie siatkarze MOS WOLA wygrali 25:23.

Trzeci set był najgorszym w wykonaniu siatkarzy MOS WOLA - bardzo dużo zepsutych zagrywek, słabe przyjęcia utrudniające zdobywanie punktów. Rywale szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i grając spokojnie utrzymali prowadzenie do końca seta, zwyciężając 16:25.

Czwartego seta rozpoczął Michał Wójcik (MOS WOLA) bardzo skuteczną zagrywką. Dołożenie przez naszych siatkarzy dobrej gry blokiem dało prowadzenie 4:0. Pełna koncentracja zawodników MOS WOLA, efektowne obrony libero, skuteczne ataki naszego zespołu doprowadziło do wyniku 17:10. Przeciwnicy robili co mogli żeby wybic nasz zespół z rytmu, a niesportowe zachowanie trenera zostało ukarane czerwoną kartką. Mimo całego zamieszania zawodnicy MOS WOLA utrzymali przewagę wygrywając 25:14.

Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika zapisali na swoim koncie komplet punktów, triumfując w całym spotkaniu 3:1.

UMKS MOS WOLA Warszawa: KS Międzyrzec Podlaski 3:1(25:13, 25:23, 16:25, 25:14 )

Marcin Wojtulewicz, Michał Wójcik, Rafał Prokopczuk, Wiktor Siewierski, Artur Kubeł, Grzegorz Pacholczak, Adrian Kacperkiewicz, Dominik Jaglarski, Dominik Grot, Mateusz Kańczok, Konrad Bączek, Grzegorz Duluk, Mateusz Rećko, Mateusz Trzciałkowski.