Aktualności

12.09.2016

MŁODZICZKI WYGRYWAJĄ TURNIEJ W BIELSKU BIAŁEJ

Od piątku do niedzieli pierwszy zespół młodziczek naszego klubu brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Prezesa BKS „Stal” Bielsko-Biała. W turnieju startowało 8 drużyn podzielonych na 2 grupy: A 1. BKS Aluprof Bielsko-Biała 2. KS Energetyk Poznań 3. MKS Chrzanów 4. UKS SETBAL Oświęcim B 1. UMKS MOS Wola Warszawa 2. MKS Andrychów 3. MMKS Kłodzko 4. MOSM Tychy

W pierwszej fazie turnieju rozgrywano trzysetowe mecze niezależnie od wyniku dwóch pierwszych partii. W piątkowych spotkaniu podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka dość gładko 3:0 pokonały drużynę z Andrychowa. Nie gorzej było w sobotę, gdzie wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju czekał prawdziwy siatkarski maraton. W ponad 30-stopniowym upale, każdy zespół rozegrał po 4 spotkania. Jednak kolejne wygrane, jak i możliwość grania szerokim składem (13 zawodniczek) dodawały skrzydeł naszym dziewczętom, które pokonały kolejno zespół z Tych 3:0, Kłodzka 3:0, Gospodynie Stal Bielsko 2:1 oraz najgroźniejszego przeciwnika w tym turnieju zespół Energetyka Poznań 3:0. Tym samym zespół MOS Wola zajął 1 miejsce w zasadniczej części turnieju przed Poznaniem, Kłodzkiem i zespołem Gospodarzy. Jednak by cieszyć się z końcowego sukcesu należało, zgodnie z obowiązującym regulaminem jeszcze raz pokonać w niedzielnym finale drużynę z Poznania. Mecz ten rozegrano na głównym boisko czołowej drużyny Orlen Ligi Stali Bielsko-Biała.  Po bardzo zaciętym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniu nasze zawodniczki jeszcze raz udowodniły swoją wyższość, tym razem wygrywając 2:1. Okazały puchar trafił do rąk kapitana MOSu Julii Kabali, która również została uznana przez Organizatorów MVP całego turnieju. Trener Lizińczyk nie krył zadowolenia z postawy swoich zawodniczek, gdyż cała 13 udowodniła swoją przydatność do gry w zbliżających się turniejach o Mistrzostwo Mazowsza Młodziczek.

 

Skład drużyny UMKS MOS Wola:

Baran Karolina, Bąk Patrycja, Czekalska Zuzia, Dygdoń Zuzia, Kabala Julia, Kamińska Jagoda, Kosieradzka Oliwia, Nowik Gabrysia, Pająkowska Ola, Roicka Marta, Rozwadowska Martyna, Wilczyńska Matylda, Zakrzewska Zosia.

 

Foto relacja:

https://www.facebook.com/moswola/photos/?tab=album&album_id=1152913604767533#

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy