Aktualności

23.05.2016

Najmłodsi chłopcy startowali w IV Memoriale płk.Jarosława Florczaka w Wołominie

Chłopcy z roczników 2004 i 2005 uczestniczyli w IV Memoriale płk Jarosława Florczaka w Wołominie. W turnieju startowało 30 zespołów trójkowych. Turniej dla naszych zespołów stanowił ostatni sprawdzian przed finałowymi rozgrywkami o Mistrzostwo Mazowsza w cyklu Kinder+Sport.

IV MEMORIAŁ im. PŁK. JAROSŁAWA FLORCZAKA W WOŁOMINIE

 

Dwa zespoły chłopców UMKS MOS Wola z rocznika 2004 i 2005 uczestniczyły w IV Memoriale im. płk. Jarosława Florczaka - zasłużonego funkcjonariusza BOR, który stracił życie w 2010 roku, w katastrofie samolotu Prezydenckiego pod Smoleńskiem. Turniej został zorganizowany pod patronatem Szefa Biura Ochrony Rządu, a samo wydarzenie zostało uświetnione obecnością przedstawicieli kadry kierowniczej formacji oraz specjalnym pokazem umundurowania i uzbrojenia BOR. Zawody były rozgrywane w Wołominie w sobotę 21 maja 2016 roku. Turniej był bardzo mocno obsadzony, szczególnie dopisały drużyny z Mazowsza. W zawodach wzięło udział 30 zespołów, które zostały podzielone na 6 grup po 5 zespołów. Każdy zespół rozegrał 11 meczów. Turniej był rozgrywany w kategorii „3” i dla naszych zespołów stanowił ostatni sprawdzian przed finałowymi rozgrywkami o Mistrzostwo Mazowsza w cyklu Kinder+Sport.

Oto krótka relacja z gier naszych młodych siatkarzy.

Zespół z Woli pierwszą fazę turnieju przeszedł jak burza wygrywając wszystkie mecze w grupie i zakwalifikował się do walki o medale. Następnie w drugiej rundzie chłopcy z Woli przegrali 2 mecze (z czego jeden na przewagi) i ostatecznie zajęli 6 miejsce.

Z kolei drużyna z Białołęki  trafiła do bardzo silnej grupy jako najmłodszy zespół w tej stawce. Pokazali się jednak z bardzo dobrej strony. Przegrali m.in. na przewagi z zespołem, który ostatecznie zajął 2 miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Nasza drużyna Białołęckiego Volleya zajęła 17 miejsce.

A tak podsumował udział swoich podopiecznych w tym turnieju trener Konrad Nassalski: „Uważam, że obydwa zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony. Chłopcy grali z pełnym zaangażowaniem. Niewiele zabrakło aby moi zawodnicy walczyli o medale w tym mocno obsadzonym turnieju. Mam nadzieję że doświadczenie tutaj zdobyte zaprocentuje w Mistrzostwach Mazowsza”.

 

Składy naszych zespołów:

Wola - Patryk Wiśniewski, Jan Lizińczyk, Damian Radowski, Michał Kluzek,

Białołęcki Volley (chłopcy ur. w 2005 r.) - Staś Chaciński, Bartosz Tomal, Maciej Nowak

 

 

Zdjęcia ze strony: https://www.bor.gov.pl/index.php?fk=1202&id=55 oraz Konrad Nassalski

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy