Aktualności

27.04.2016

Drużyna juniorów MOS Wola podjęta przez władze dzielnicy Warszawa Wola.

Władze Dzielnicy Warszawa Wola, z panem burmistrzem Krzysztofem Strzałkowskim i zastępcą burmistrza Grażyną Mikulską na czele, przyjęły w wolskim ratuszu i nagrodziły drużynę siatkarzy MOS Wola - brązowych medalistów mistrzostw Polski juniorów.

W spotkaniu , które odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Wola, siatkarze MOS WOLA, byli gośćmi władz dzielnicy.

Delegację MOS Wolaprzywitał pan burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Obecna była również pani wiceburmistrz Grażyna Orzechowska - Mikulska , odpowiedzialna za sport i oświatę na Woli.

Drużyna juniorów zdobyła w tym sezonie tytuł mistrza Mazowsza, a następnie przeszła zwycięsko przez ćwierćfinały i półfinały. W najlepszej ósemce drużyn juniorskich w Polsce znalazło się sześć drużyn z klubów, które startują w Plus Lidze oraz dwa młodzieżowe kluby warszawskie UMKS MOS Wola i MKS MDK Warszawa. Mistrzem Polski zostali sitkarze Resovii Rzeszów, srebro zdobyli juniorzy Jastrzębskiego Węgla, a brąz siatkarze z Woli.

W turnieju finałowym , który odbył się w Leżajsku, siatkarze MOS Wola awansowali do strefy medalowej, gdzie walczyli o brązowy medal z drugim zespołem z Warszawy, MKS MDK Warszawa. Lepsi okazali się siatkarze z Woli i zdobyli 32. siatkarski medal mistrzostw Polski dla klubu z ulicy Rogalińskiej.

W czasie spotkania w Urzędzie Dzielnicy Wola nasi siatkarze , na prośbę burmistrzów , opowiadali o udziale w mistrzostwach, o wrażeniach z kończącego się sezonu, itd.

Gospodarz spotkania pytał także o plany na przyszłość (życiowe i sportowe) poszczególnych siatkarzy, o przygotowaniach do matury i o planach startowania na studia wyżesz. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Głos zabierali także opiekunowie naszych siatkarzy, trener Łukasz Motyka, dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski, prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki i wiceprezes klubu Krzysztof Felczak.

Gospodarze dzisiejszego spotkania w Urzędzie Dzielnicowym, burmistrzowie Woli,  wręczyli każdemu członkowi ekipy MOS Wola list pochwalny od burmistrza dzielnicy Wola oraz upominki.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy