MOS WOLA Warszawa

30.04.2024, 16:15

Udany turniej kadetów MOS WOLA w Kielcach.

W dniach 7-8 stycznia drużyna kadetów MOS Wola trenera Konrada Copa uczestniczyła w Noworocznym Turnieju Kadetów w Kielcach.

W zawodach wystąpiły zespoły Aluron CMC Wybicki Kielce, SMS Sparta Kraków oraz AKS Resovii Rzeszów. Zespoły rozgrywały cztery sety bez względu na wynik. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze po 3-0, w dodatkowym secie ulegając tylko Resovii Rzeszów.

Wyniki spotkań:

MOS Wola - Aluron CMC Wybicki Kielce 3-0 (4-0)

MOS Wola - SMS Sparta Kraków 3-0 (4-0)

MOS Wola - AKS Resovia Rzeszów 3-0 (3-1)

Komentarz trenera Konrada Copa: "Turniej stanowił kolejny etap przygotowań do rozgrywek centralnych po turnieju im. Wedera w Bydgoszczy. Rozegraliśmy trzy pożyteczne mecze, w których sprawdzaliśmy różne ustawienia zespołu. Cieszą wszystkie wygrane końcówki setów, szczególnie te

w których musieliśmy gonić wynik. Musimy jeszcze wyeliminować niepotrzebne przestoje oraz stale kształtować rozumienie gry: kiedy musimy ryzykować, a kiedy grać cierpliwie taktycznie. Po dłuższej przerwie wrócił do gry "Ginger Blinder" Bartek Tomal, co na pewno zwiększy rywalizację na środku siatki. Turniej udał się pod względem szkoleniowym oraz integracji zespołu. Podziękowania dla Jacka Sitarka za bardzo fajnie zorganizowany turniej.

Relacja Mateusza Taczały: "Przyjechaliśmy się sprawdzić i zobaczyć jak grają kolejne drużyny, które typujemy na naszych rywali w dalszych rozgrywkach w Polsce. Wygrana 11 setów z 12 cieszy i buduje morale oraz naszą pewność siebie, dodatkowo widzimy nasze wady i pozytywy. Cieszy mnie fakt, że potrafiliśmy skoncentrować się i wygrywać kiedy wynik po 20 punkcie był równy. To oznacza naszą wytrwałość i nieuleganie presji przeciwnika. Pozaboiskowe sytuacje też mnie cieszą, ponieważ coraz bardziej się zgrywamy i budujemy silniejsze więzi w drużynie. Jestem pozytywnej myśli i uważam, że turniej się udał i dobrze nas sprawdził przed finałami Mazowsza".

Skład: Mikołaj Kobyliński, Aleksander Nowik, Stanisław Chaciński (C), Kacper Krzemiński, Bartosz Tomal, Mateusz Taczała, Gabriel Cieślik (L), Oliwier Żabicki (L), Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Filip Siekierski, Bruno Bukowski, Wiktor Dolecki, Marcin Duda

Trenerzy: Konrad Cop, Piotr Pyskło